Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Nikon d700 i problemy z lampą Yongnuo 568

    Witam forumowiczów,
    To mój pierwszy post i pozdrawiam wszystkich.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z Yongnuo 568. Podłączam lampę, która działa w i-ttl, zoom lampy automat, nie zależnie od położenia palnika lampy, lampa raz błyska a raz nie. Nie wiem czym to jest spowodowane. Styki na sankach czyszczone izopropanolem, przetarte ściereczką. Raz lampa błyska normalnie z siatką wspomagania af lampy, a potem bunt i nie chce błyskać. Baterie wymienione na nowe. Gdzie popełniam błąd?
    Drugi problem to tryb HSS - ustawiam w menu błysk auto FP 250/320 ale mimo to na trybie M lub S nie mogę zejść krócej od tych czasów (o ile lampa błyśnie). W poprzedniku nikonie d7000 ustawiałem tryb hss identycznie i nie było z niczym problemu, schodziłem do 1/8000. Gdzie popełniam błąd?
    Trzecie pytanie dotyczy mocowania muszli ocznej - czy da się ją rozkręcić, wyjąć? W środku kurz i włos, chcę się ich pozbyć.
    Czwarte - wokoło bagnetu mocowania obiektywów, na całym okręgu po zewnętrznej stronie był taki dziwny niebieskawo zielony nalot, trochę udało mi się wyczyścić, ale nadal trochę go zostało, + trochę rudych małych punkcików. Ktoś ma pomysł co to jest ten nalot, z czego mógł powstać? Mam 14 dni na przetestowanie aparatu i ewentualny zwrot do sprzedawcy, na co jeszcze zwrócić uwagę w tym aparacie? Przebieg to 21 700 zdjęć, aparat odkupiony od rządu W.Brytanii (informacja od sprzedającego, że zlicytował kilkanaście korpusów i szkieł), stan ładny gumy całe, zapłaciłem w przeliczeniu na złotówki 2400 zł.
    Pozdrawiam i dzięki,
    Maciek.

  2. #2

    Domyślnie Nikon d700 i problemy z lampą Yongnuo 568

    Co do 4: patyna? Korozja miedzi i jej stopów, coś jak rdza dla żelaza. Przy czym patyna chroni przed dalszą korozją
    Ostatnio edytowane przez pawl_s ; 04-03-2017 o 21:20
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  3. #3

    Domyślnie

    Pawl_s, bardzo prawdopodobne, że to jest patyna. Piszesz, że chroni przed dalszą korozją, czyli zostawić jak jest nie przejmować się? To chyba nie jest normalne, że bagnet zaczyna korodować. Ale kto wie w jakich warunkach i przez jaki czas korpus leżał nieużywany...

  4. #4

    Domyślnie

    Chroni i zostawia się na dachach i pomnikach. Na bagnecie obiektywu nie chciałbym tego zobaczyć.

    Nie powiem Ci co z tym zrobić, bo nie wiem. Teoretycznie jak ją usuniesz czystym etanolem czy czymś takim i nie będzie dziur w bagnecie, to przy braku wilgoci nie powinna się drugi raz pojawić. Ale to tylko moje domysły, pewności nie mam.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #5

    Domyślnie

    Aparat oddaję, poluję na innego D700. Mam nadzieję, że problemy z lampą w kolejnym egzemplarzu znikną, ale z trybem hss coś ewidentnie robię źle.

Podobne wątki

  1. Nikon D700 - problemy z lampami
    By Kolbos in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-12-2015, 23:05
  2. Lampa Yongnuo YN-560 IV a Nikon D5100
    By Maude in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 10:55
  3. Nikon D90 + lampa YONGNUO yn460-II
    By michal0o in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2014, 12:40
  4. Lampa Nikon SB 900 vs Yongnuo YN-565EX CLS
    By akrylfoto1 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 23:25
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 10:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •