Close

Strona 26 z 27 PierwszyPierwszy ... 1624252627 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 270
  1. #251

    Domyślnie

    A co to znaczy wystarczy? Przecież nie wiesz z jakiej odległości ktoś chce to zdjęcie oglądać. Pytam poważnie.

    Zdjęcia w formacie jpg oddaje się w określonej rozdzielczości (ilości pixeli) a nie w DPI ileśtam. Zdjęcie 2000x3000pix może mieć 300DPI a może mieć 72DPI. A tak naprawdę nie może mieć. Bo to nie jest parametr zdjęcia, tylko wydruku. Więc, zdjęcie można wydrukować w 300dpi a można w 72 DPI. Nie ważne czy ma 500pix na dłuższym boku, czy 5000. Zacznijcie ogarniać.
    ;]

  2. #252

    Domyślnie

    Pytanie: Czy w reportażu starcie się zrobić zdjęcie każdej osobie, wszystkim gościom? Czy też wybieracie w czasie robienia zdjęć i w selekcji po, najciekawsze kadry, zachowując oczywiście liczbę zdjęć, na jaka się umówiliście. Oczywiście wiadomo najbliższą rodzinę się robi. Ale dostałem przed chwilą uwagę od klienta, że ma jakieś ciotki, wujka czy chrzestnej. Kiedy się umawialiśmy na zdjęcia nikt nie zgłaszał mi take prośby, żeby uwiecznić konkretne osoby. A ja nie znam całej rodziny młodych. Czy reportaż polega na dokumentacji wszystkich gości? Robiąc np. życzenia też nie daję wszystkich 120 gości, bez przesady. Oddaje 300 zdjęć z całości. Teraz dostali 100 zdjęć więcej gratis (czyli 400) plus 50 z pleneru, i dalej roszczeniowo jakieś pretensje. A pytałem, czy maja jakieś życzenia odnośnie zdjęć. Cały czas mówili zdajemy się na ciebie. Wkurzają mnie tacy ludzie.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 24-06-2017 o 13:55

  3. #253

    Domyślnie

    Warto chyba dogadać szczegóły czy na zdjęciach ma być "każdy". Co prawda nie robię repo okolicznościowych (wesela, komunie czy inne imprezy rodzinne), ale robiąc imprezy sportowe dopytuję, czy jest konieczność "złapania" każdego zawodnika. Czasem pociąga to konieczność obecności drugiego fotografa, gdyż nie sposób zrobić zdjęcie każdej osobie...

  4. #254

    Domyślnie

    Ale na weselu nie jest to jakoś trudne... Umawiasz się z młodymi, że podchodzą do każdego, albo każdej rodziny w trakcie przerwy, walisz zdjęcie i masz z głowy. Można też zrobić przegląd stołów. Jak się robi tylko tych bawiących się, to często są braki

  5. #255

    Domyślnie

    Jak nie wiem jak dobre zdjęcia zrobisz takie z pazurem, nawet konkursowe, a w całym materiale reportażowym nie będzie zdjęć typowo rodzinnych to niestety ...... lipa i problemy będą. Oczywiście w umowie trzeba mieć zapis, ze nie gwarantujesz uwiecznienia wszystkich gości. .... ale warto się postarać.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #256

    Domyślnie

    Ważne jest wyjaśnienie klientom jeszcze przed podpisaniem umowy, że robimy reportaż ślubny, a nie katalog gości weselnych. Zresztą nie wiem jakbyś się starał, to nie ma bata, wszystkich weselników na zdjęciach nie uwiecznisz. No chyba że wesele jest na 20 osób, wtedy może da radę Ja mam zapis w umowie, który brzmi: "Z uwagi na reportażowy charakter utworu fotograficznego Wykonawca nie gwarantuje, że każda z osób obecnych na uroczystości zostanie uwieczniona na zdjęciach. Wykonawca na wyraźne życzenie Zamawiających może wykonać zdjęcia pozowane z najważniejszymi uczestnikami uroczystości (najbliższa rodzina i wskazani goście)".

  7. #257

    Domyślnie

    Przy podpisywaniu tych umów to różne rzeczy ludzie słyszą i czytają albo sobie wyobrażają i przecież oglądają nie swoje zdjęcia. Potem życie to weryfikuje w zakresie oczekiwań i często własnego zaangażowania w realizacje. Gdzie to ja już nie jechałem na plener. Już nawet do Barcelony miałem lecieć, a potem po ślubie oby szybciej i najlepiej jak najbliżej domu Zdjęcia rodzinne muszą być i nie wiem na jakiego artystę czy arDyste fotograf się kreował, to rodzina jest najważniejsza
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #258

    Domyślnie

    Ok. Tylko co innego zdjęcia rodzinne, typowo ustawiane, a co innego bieganie z aparatem po stołach i katalogowanie gości weselnych, bo każdy musi być na zdjęciu. Czegoś takiego sobie nie wyobrażam. Ja zawszę sugeruję młodym, że jak tylko będzie czas i miejsce (np. kawałek zieleni przed domem weselnym), to warto zebrać najbliższą rodzinę i znajomych i pstryknąć parę takich typowo pozowanych ujęć. Zawsze to jakiś kompromis.

  9. #259

    Domyślnie

    zdarza się ze latam po stołach czy na chrzcinach czy weselu, ale to średnio wygląda wg mnie ale nasz klient nasz pan ale robię często scenki np z gadżetami i wtedy z młodymi można sobie zrobić, z takich innych sytuacji umawiałem się ze w trakcie życzeń po uroczystości zrobię tylko najbliższa rodzinę a tuz po wyjściu z kościoła pan młody do mnie ze chce wszystkich i o..
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  10. #260

    Domyślnie

    Trzeba to robić po amerykańsku, czyli pozowane zdjęcie gości od każdego stolika. 8-15 osób wstaje, stają z jednej strony stołu i tak kilka stołów i temat załatwiony. Druga opcja to zdjęcie grupowe na sali weselnej pt. Pan Młody i wszystkie dziewczyny oraz Panna Młoda i wszystkie chłopaki od 7 do 77 lat tak samo w przypadku Młodej. Ludzie rozbawieni zadowoleni, chętniej wstają od stołu niż do tradycyjnego grupowego . Polecam, stosuje, działa
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 26 z 27 PierwszyPierwszy ... 1624252627 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. do fotografów ślubnych
    By anina in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 15:23
  2. [ Reportaż ] kilka ślubnych..
    By Kamash in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 13:43
  3. [ Reportaż ] kilka ślubnych
    By seamoon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2006, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •