Close

Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 270
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Dawno temu, oj dawno 3 zapytania=jedna umowa, teraz 100 zapytań=jedna umowa. To też dowód jak się rynek zmienia.
    Aaa to ja stu zapytań nie miałem... No nic czyli wychodzi na to, że dopiero zaczynam, a portfolio zdobyte na podwykonawstwie jest nic nie warte, bo nikt mnie nie poleca dalej, nie linkuje.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Przy 1500zł to na własnej działalności nie robiąc nic innego też nie ma sensu. Przelicz to sobie jeszcze raz.
    1500 za sam reportaż, a jakby doszły czasem sesje, plus inne rzeczy które mam i na małym zusie puki co, dałoby radę, przy 20 zleceniach rocznie, a jak nie, to chyba zamknę, - bo to chore płacić zus od średniej krajowej.

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to chyba oczywiste jest że bez wielkiej otoczki nowy na rynku nic nie zdziała, jak np ci co na youtubsach tłumaczą coś o kolorach i pokazują się jako wielcy pro zajmujących się nie wiadomo czym i gdzie, a zarabiają na ślubach bo są znani i na youtubie

  3. #23

    Domyślnie

    I tak masz dobrze że robiąc jako podwykonawca możesz zdjęcia wziąć i pokazywać w swoim portfolio. Gdybyś u mnie pracował nie było by takiej opcji - idziesz jako mój pracownik na wesele to zdjęcia są nasze, koniec, kropka.
    ;]

  4. #24

    Domyślnie

    Podwykonawstwo fajna sprawa. Jakby mi ktoś płacił sobota w sobotę 700-800 zł za zrzut z karty z materiałem REPO to żyć nie umierać.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Podwykonawstwo fajna sprawa. Jakby mi ktoś płacił sobota w sobotę 700-800 zł za zrzut z karty z materiałem REPO to żyć nie umierać.
    Też bym chciał 700-800, a dostaję 500 i to z obróbką raw do jpg

  6. #26

    Domyślnie

    Skoro masz zapytania, ale brak podpisanych usług, to oznacza że masz za dużą cenę w stosunku do Twoich zdjęć. 1500zł to nie dużo w dużym mieście, pewnie jakby były dobre zdjęcia, to z tych zapytań ktoś by się zainteresował i podpisał umowę. Chyba że masz dobre zdjęcia, ale nie potrafisz do siebie przekonać ludzi, przecież podczas takiego spotkania trzeba też w jakiś sposób nawiązać kontakt, tak żeby ludzie poczuli "chemie" i podpisali umowę Ale nie martw się, ja też myślałem że fotografia ślubna to niezły i łatwy kąsek, dopiero jak skolekcjonowałem profesjonalny sprzęt, zacząłem szukać zleceń jako drugi fotograf za free (gdzie mnie nie chcieli) i oferowałem się za darmo. hmm ... i w ostateczności odbiłem się od ściany i uświadomiłem sobie że to nie jest takie proste, zdobyć zainteresowanie, klientów i ostatecznie pójść na spotkanie, przekonać ludzi do siebie i podpisać umowę. Na razie myślę jak się wybić, ale ja mam w przeciwieństwie do Ciebie inne środki zarabiania i nie pali mi się, mogę spokojnie sobie próbować, nawet hobbystycznie a źródło dochodów jest stabilne w innej branży.


    Druga sprawa, jak to jest że piszecie że pozycjonowanie ważne, jak to jest że znam człowieka, ludzi którzy w foto ślubnej mają dużo ślubów ani grosza nie wydali na pozycjonowanie strony, bądź ani sekundy nie spędzili przy tym. To skąd oni biorą zainteresowanych ?
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 03-03-2017 o 21:29
    D5 D750 S20/S24/S35/S50ARTY N851.4G SB-910 SB-5000

  7. #27

    Domyślnie

    Ja też przy tym nie spędziłem w ogóle czasu żona to za mnie zrobiła haha poza tym dziś wystarczy że Cie znają, nie potrzebujesz wtedy żadnej reklamy. Kolegi nie znają, bo niby skąd?
    ;]

  8. #28

    Domyślnie

    Ja z drugiej strony nie żałuję tego że nie wyszło, po czasie przemyślałem wszystko. Żona ma na siebie firmę gdzie w tygodniu jest zapracowana od samego rana do samej nocy, ja zatrudniony jestem u niej i również w dni robocze zapieprz. Często w sobotę zdychamy po całym tygodniu pracy, ale weekend mamy dla siebie i na swoje przyjemności. Jakby doszła poważnie fotografia ślubna, to musiałbym zrezygnować z etatu, cisnąć co weekend ślub i czasu na małżeństwo zero. Więc jeśli coś to tylko od czasu do czas, dla przyjemności i żeby sobie dorobić Bo praca co weekend, zniszczyłaby całe moje prywatne życie.
    Ostatnio edytowane przez janecki ; 03-03-2017 o 21:38
    D5 D750 S20/S24/S35/S50ARTY N851.4G SB-910 SB-5000

  9. #29

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, że ja zrezygnowałem w zeszłym roku z etatu (właściwie to była tylko umowa zlecenie ale stała, na 2400 na rękę i tylko 4 dni w tygodniu), bo stwierdziłem, że czas iść na swoje, brać dotacje itp. Chyba głupi byłem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    I tak masz dobrze że robiąc jako podwykonawca możesz zdjęcia wziąć i pokazywać w swoim portfolio. Gdybyś u mnie pracował nie było by takiej opcji - idziesz jako mój pracownik na wesele to zdjęcia są nasze, koniec, kropka.
    Co to znaczy nasze? Poza tym nigdy bym czegoś takiego nie wziął, gdyby mi nie dano prawa do publikacji.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 03-03-2017 o 23:39

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Najgorsze jest to, że ja zrezygnowałem w zeszłym roku z etatu (właściwie to była tylko umowa zlecenie ale stała, na 2400 na rękę i tylko 4 dni w tygodniu), bo stwierdziłem, że czas iść na swoje, brać dotacje itp. Chyba głupi byłem.
    i.
    Jednak to był błąd. Trzeba się było trzymać etatu zajmującego 4 dni, a w 3 foterką sie zajmować jak 90% ludzi zarabiających na zdjęciach. Może da Ci się wrócić ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. do fotografów ślubnych
    By anina in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 15:23
  2. [ Reportaż ] kilka ślubnych..
    By Kamash in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 13:43
  3. [ Reportaż ] kilka ślubnych
    By seamoon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2006, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •