Close

Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 270
  1. #11

    Domyślnie

    ale... jest pewna nisza... np rynek fotografii pogrzebowej jest dosc luzny. moze warto probowac. akcji mniej... latwiej zlapac odpowiednia ostrosc... no i na pewno latwiej w googlach sie wypromowac. na starcie masz szanse wyswietlac sie na pierwszej stronie...

  2. #12
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    ale... jest pewna nisza... np rynek fotografii pogrzebowej jest dosc luzny. moze warto probowac. akcji mniej... latwiej zlapac odpowiednia ostrosc... no i na pewno latwiej w googlach sie wypromowac. na starcie masz szanse wyswietlac sie na pierwszej stronie...
    moja starsza ciotka miała kiedyś taki album z fotografiami przedstawiającymi wszystkie pogrzeby w rodzinie. Dziesiątki lat to prowadziła. O ile dobrze pamiętam to przed laty ludzie fotografowali w Polsce pogrzeby.
    To inna atmosfera. Ale nisza jest do wypełnienia.


    Lajki na fb nic nie znaczą, w żadnej branży. Ludzie klikają z przyzwyczajenia a potem idą w inne miejsca.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    Lajki na fb nic nie znaczą, w żadnej branży. Ludzie klikają z przyzwyczajenia a potem idą w inne miejsca.
    Grubo się mylisz. Młodzi dodają zdjęcia/film z wesela i oznaczają wykonawcę, goście weselni oglądają, a przyszłe PM dzwonią z zapytaniem o wolny termin bo się u koleżanki fotki podobały. To najprostszy przykład. Jeśli robisz ambitne zdjęcia laski śledzą co się u Ciebie dzieje, lajkują i udostępniają dalej Twoje zdjęcia, żyją z myslą że jak kiedyś wyjdą za mąż to Ty będziesz ich fotografem, jak gadają z kumpelą o jej przyszłym ślubie to mówią "ja to mam takiego swojego, wymarzonego co u mnie będzie na 100% zdjęcia robił... a kto to? a ten tu."

    Ale to trzeba patrzeć trochę szerzej na potencjalnych klientów nie psioczyć "to mi się podoba, tamto nie, fb blee", a potem marudzić że zero klientów jest. Ja co sezon mam coraz więcej wesel, a średnio co roku podnosiłem cenę o kilkadziesiąt %. Zaczynałem w 2011r za 800-1000, teraz biorę 3200 na podkarpaciu (w innych woj. drożej, do 4000-4500k + dojazd). Praktycznie pełny kalendarz rok w rok. A FB to tylko jedno z wielu miejsc w którym trzeba być, żeby istnieć w branży i na tym dobrze zarabiać. Ale to jest forum a nie szkolenie gdzie się reklamować, więc tyle mam do powiedzenia w temacie.

    A Wy róbcie jak chcecie.
    ;]

  4. #14

    Domyślnie

    A jaki jest u was mniej więcej stosunek procentowy zapytania do podpisanych umów ? Bo ja miałem sporo zapytań, ale nikt się nie zdecydował. Może to wina tego, że reklamowałem się na portalach, gdzie zwykle szuka się okazji za grosze.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DaroD300S Zobacz posta
    Po części sami jesteśmy sobie winni. Nie potrafimy się dogadać jak lekarze czy prawnicy.
    Czyli jak?

  6. #16

    Domyślnie

    Bardzo dużo zapytań, raczej mało podpisanych umów, średnio na koniec jednego roku jest 15-20 podpisanych na rok kolejny, reszta dochodzi w ostatnim momencie w tym kolejnym roku. Ale 3200 + dojazd to na podkarpackich wioskach sporo, to nie warszawa czy choćby kraków. Więc liczę się z tym że jak bym chciał ten % zwiększyć musiałbym obniżyć cenę, a to ostatnie o czym pomyslę. W innych woj też nie wychodzi jakoś tanio, 4000pln + jak Ci dojazd dojdzie 800zł z noclegami ślub/plener to też nie każdy jest w stanie tyle dać.

    Jak Ci dużo ludzi dzwoni a nikt nie podpisuje to albo za słabe zdjęcia masz przy swojej cenie, albo zły target obierasz i/lub miejsce gdzie się reklamujesz - tam gdzie ludzi nawet za 1500 nie stać. Co mnie dziwi bo to kraków.

    Cytat Zamieszczone przez bejcman Zobacz posta
    Czyli jak?
    Czyli tak żeby zrobić zmowę cenową że np poniżej 3-4k pln nikt nie robi zdjęć, startujesz np od 3k a im lepiej robisz tym bierzesz więcej. Nie było by wyboru tańszych opcji i musieli by płacić te min. 3k pln. Ale to się nigdy nie uda nie dlatego ze my jesteśmy sobie winni. Tylko dlatego że lekarz czy prawnik żeby mieć papier na swój zawód zapiernicza na studiach i stażach ładnych parę lat i trochę kasy w to ładuje. Więc jak ktoś już ma zawód to mu zależy żeby zacząć zarabiać, bo nie ma innego wyjścia, ta praca musi go utrzymać na oczekiwanym poziomie życia. Fotografem może być kto chce, nawet z zerowym doświadczeniem, bez żadnej szkoły, wiedzy, nawet wkładu finansowego bo są dotacje. Ktoś kto nie włożył pracy w to żeby zostać fotografem nie będzie się cenił jak Ci którzy to zrobili. Nigdy.

    Pozostaje robić dobrze swoją robotę i bardzo dbać o reklamę.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 03-03-2017 o 16:37
    ;]

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bejcman Zobacz posta
    Czyli jak?
    Powinniśmy zrobić zmowę cenową tak jak ubezpieczyciele ostatnio.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Bardzo dużo zapytań, raczej mało podpisanych umów, średnio na koniec jednego roku jest 15-20 podpisanych na rok kolejny, reszta dochodzi w ostatnim momencie w tym kolejnym roku. Ale 3200 + dojazd to na podkarpackich wioskach sporo, to nie warszawa czy choćby kraków. Więc liczę się z tym że jak bym chciał ten % zwiększyć musiałbym obniżyć cenę, a to ostatnie o czym pomyslę. W innych woj też nie wychodzi jakoś tanio, 4000pln + jak Ci dojazd dojdzie 800zł z noclegami ślub/plener to też nie każdy jest w stanie tyle dać.

    Jak Ci dużo ludzi dzwoni a nikt nie podpisuje to albo za słabe zdjęcia masz przy swojej cenie, albo zły target obierasz i/lub miejsce gdzie się reklamujesz - tam gdzie ludzi nawet za 1500 nie stać. Co mnie dziwi bo to kraków.



    Czyli tak żeby zrobić zmowę cenową że np poniżej 3-4k pln nikt nie robi zdjęć, startujesz np od 3k a im lepiej robisz tym bierzesz więcej. Nie było by wyboru tańszych opcji i musieli by płacić te min. 3k pln. Ale to się nigdy nie uda nie dlatego ze my jesteśmy sobie winni. Tylko dlatego że lekarz czy prawnik żeby mieć papier na swój zawód zapiernicza na studiach i stażach ładnych parę lat i trochę kasy w to ładuje. Więc jak ktoś już ma zawód to mu zależy żeby zacząć zarabiać, bo nie ma innego wyjścia, ta praca musi go utrzymać na oczekiwanym poziomie życia. Fotografem może być kto chce, nawet z zerowym doświadczeniem, bez żadnej szkoły, wiedzy, nawet wkładu finansowego bo są dotacje. Ktoś kto nie włożył pracy w to żeby zostać fotografem nie będzie się cenił jak Ci którzy to zrobili. Nigdy.

    Pozostaje robić dobrze swoją robotę i bardzo dbać o reklamę.
    W sumie powodów może być wiele, może mam słabą stronę, może mam słabe nazwę, a może faktycznie słabe zdjęcia, albo za mało zdjęć, albo za wysokie ceny, w sumie to na początku były trochę wyższe, ale spadły do 1500, niżej już dla mnie to nie ma sensu.

  8. #18

    Domyślnie

    Przy 1500zł to na własnej działalności nie robiąc nic innego też nie ma sensu. Przelicz to sobie jeszcze raz.
    ;]

  9. #19

    Domyślnie

    Pytam o konkretne zmowy cenowe lekarzy czy prawników, bo pierwszy raz o czymś takim słyszę.
    Wracając do tematu, moim zdaniem musisz postawić na inny target, zadbać o wizytówkę i rozpoznawalność Twojej marki, zainwestować w reklamę, dobre, stałe pozycjonowanie, niekoniecznie na drogie frazy typu fotograf kraków. Bo to akurat będzie droga fraza.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    A jaki jest u was mniej więcej stosunek procentowy zapytania do podpisanych umów ? Bo ja miałem sporo zapytań, ale nikt się nie zdecydował. Może to wina tego, że reklamowałem się na portalach, gdzie zwykle szuka się okazji za grosze.
    Dawno temu, oj dawno 3 zapytania=jedna umowa, teraz 100 zapytań=jedna umowa. To też dowód jak się rynek zmienia.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 03-03-2017 o 17:00
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 2 z 27 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. do fotografów ślubnych
    By anina in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 15:23
  2. [ Reportaż ] kilka ślubnych..
    By Kamash in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 13:43
  3. [ Reportaż ] kilka ślubnych
    By seamoon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2006, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •