Close

Strona 19 z 27 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 270
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kri-kri Zobacz posta
    Duża część będzie kręcić nosem, ale nie wszyscy. Jak dobrze opiszesz "czemu cz-b" już na swojej stronie, przedstawisz na spotkaniu (oczywiscie jeżeli zdjęcia z portfolio trzymają poziom) to klientów moim zdaniem znajdziesz. Może część będzie musiała być w kolorze, ale niekoniecznie. Do przemyslenia. To może być jakaś nisza do zagospodarowania.
    Rynku nie znam, ale są fotografowie którzy proponują całość/dużą część w cz-b, więc i zapotrzebowanie musi być.

    Lindberg często robi przy naturalnym swietle i dodaje "filmowe" do wypelniania cieni. Pewnie i tutaj tak było. Kilka jego portretów powiesił bym w salonie, ale trochę za drogie dla mnie.
    Wiem jak pracuje Lindbergh, bo jest jednym z moich ulubionych.
    Ale jak znam swojego pecha i ludzi, to nawet jakbym miał takie w pf jak Lindbergh, to pewnie i tak by nie chciał.
    Druga sprawa, że tak naturalnych zdjęć, nie robi się w sposób jak to ktoś tam wyżej opisywał, to wymaga gry i ustawienia sytuacji, a gra/pozowanie jest tym trudniejsza, żeby wyszło naturalnie. Zresztą nie ważne.
    Tak tylko wrzuciłem tego linka, chyba bardziej jako inspirację. Wątpię, czy to ktoś doceni. Na ślubach chciałbym tylko zarobić, wystarczyłyby 10 w roku, żeby móc się utrzymać, i coś wynająć małego na własne studio (marzenie)
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 18-03-2017 o 00:17

  2. #182

    Domyślnie

    Nie chce Cię martwić, ale jak nie podejdziesz do tych ślubów z pasją i energią, to zle się to skończy.
    Do kierowania modelami różnie można podejść i to jest raczej indywidualna sprawa.* Jedno jest pewne - trzeba być uważnym, bo czasem najlepsze zdjęcia powstają np w przerwie,czy po części oficjalnej sesji.*Czasami też sam model, swoim zachowaniem coś "podpowie" co warto odtworzyć i wykorzystać. Ale to temat rzeka, a Ty masz śluby do sprzedania.

    P.S.

    Lindberg też nie ma łatwo. Byłem na jego wystawie portretów Rolling Stones i było dużo krytycznych uwag. Moim zdaniem słusznych, bo tym razem przeszedł trochę obok tematu. Wszystkim się zdarza.

  3. #183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kri-kri Zobacz posta
    Nie chce Cię martwić, ale jak nie podejdziesz do tych ślubów z pasją i energią, to zle się to skończy.
    Do kierowania modelami różnie można podejść i to jest raczej indywidualna sprawa.* Jedno jest pewne - trzeba być uważnym, bo czasem najlepsze zdjęcia powstają np w przerwie,czy po części oficjalnej sesji.*Czasami też sam model, swoim zachowaniem coś "podpowie" co warto odtworzyć i wykorzystać. Ale to temat rzeka, a Ty masz śluby do sprzedania.

    P.S.

    Lindberg też nie ma łatwo. Byłem na jego wystawie portretów Rolling Stones i było dużo krytycznych uwag. Moim zdaniem słusznych, bo tym razem przeszedł trochę obok tematu. Wszystkim się zdarza.
    Chodziło mi też o styl w tym przykładzie, czyli realizm, współczesność, mam parę takich zdjęć (i widywałem też u innych foto, zresztą bardzo drogich), ale zdecydowana większość klientów woli jednak bajkowe klimaty, nie zaufałaby komuś, kto proponuje im sesję przy obskurnym wiadukcie, choćbym nawet nazywał się Lindbergh, bo większość tych klientów nie kojarzy kto to. Być może jeśli to wiązałoby się jakoś z ich historią. Ale klienci zwykle nie chcą prawdy o swoim związku, chcą bajki. Tylko nieliczna świadoma garstka miłośników może zechciałaby takich zdjęć. Zwykli ludzie, którzy nie interesują się fotografią, chcą pochlebnych zdjęć. A młode pary to nie modele, od których mogę wymagać wszystkiego, bo to oni mi płacą, i wymagają przede wszystkim abym był miły. Tzw. fotograficzne disco-polo nie jest często z winy fotografa. Znam otwarcie deklarujących się fanów tej muzyki. Wolą bardziej swojskie klimaty niż wydumaną sztukę, która kojarzy im się najczęściej z gejostwem. Mało kto dostrzega poezję w takich na pozór trywialnych miejscach, jak w tym przykładzie. Zresztą powiedzmy szczerze, tej poezji w 50 procentach dodaje uroda modelki, , której ślubni klienci nie mają. (Dobre światło to tylko powiedzmy 20 procent zdjęcia). I faktycznie mogłoby to nie wyjść dobrze. Ludzie często mają kompleksy, i myślą, że nie podołają zadaniu. Faktycznie trudno jest mi znaleźć entuzjazm na sesji, jeśli młoda para mnie nie inspiruje, co może być widoczne po mojej mimice w trakcie sesji i stresować młodych. (Dlatego najchętniej pracowałbym tylko z wybranymi ludźmi). I nie dziwie się fotografom, którzy aby zarobić zaniżają poziom do swoich klientów.

    Ps. Byłem tylko raz na wystawie jego prac. Nie znam opinii o tych portretach Stonsów... Ale nikt nie ma łatwo, nawet wielcy, bo muszą sprostać wielkim oczekiwaniom. Jeśli była krytyka, to pewnie w kontekście innych najlepszych prac autora.

    PS2: Zresztą co tam Lindbergh (który i tak jest uważany za króla glamour i piękna). Ciekawe co by klienci powiedzieli na prace innego Niemca Jurgena Tellera? Można czasem poczytać w komentarzach pod artykułami przybliżającymi jego twórczość.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 05-05-2017 o 20:26 Powód: nie piszemy posta pod postem

  4. #184

    Domyślnie

    Sam musisz wybrać, bo dobre i złe konsekwencje będziesz ponosil Ty.*

    Teller, jak i inni, w swojej własnej twórczości robi co chce, a przy zamówieniach komercyjnych to, na co mu pozwolą. Komercja, to komercja, a sztuka, to sztuka. Nie ma sztuki komercyjnej.
    Chcesz robić sztukę, to wysyłaj do galerii, staraj sie o granty, wystawiaj.

    W Krakowie chyba mieszka trochę wyedukowanych ludzi ? Możesz też pomyśleć o turystach. Napewno nie wszyscy przyjeżdżają by upic się tanim piwem. Musisz tylko pomyśleć jak do nich dotrzeć.*

    Może zamiast odrzucać ludzi na podstawie wyglądu postaraj się w każdym znaleźć coś fajnego, eleganckiego i to pokazać? Spróbuj się zainspirować klasykami jak Irving Penn,
    poćwiczyć na znajomych, przemysl swoje podejście. Nieudane sesje, to wynik braków fotografa, a nie modeli. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę.

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kri-kri Zobacz posta
    Sam musisz wybrać, bo dobre i złe konsekwencje będziesz ponosil Ty.*

    Teller, jak i inni, w swojej własnej twórczości robi co chce, a przy zamówieniach komercyjnych to, na co mu pozwolą. Komercja, to komercja, a sztuka, to sztuka. Nie ma sztuki komercyjnej.
    Chcesz robić sztukę, to wysyłaj do galerii, staraj sie o granty, wystawiaj.

    W Krakowie chyba mieszka trochę wyedukowanych ludzi ? Możesz też pomyśleć o turystach. Napewno nie wszyscy przyjeżdżają by upic się tanim piwem. Musisz tylko pomyśleć jak do nich dotrzeć.*

    Może zamiast odrzucać ludzi na podstawie wyglądu postaraj się w każdym znaleźć coś fajnego, eleganckiego i to pokazać? Spróbuj się zainspirować klasykami jak Irving Penn,
    poćwiczyć na znajomych, przemysl swoje podejście. Nieudane sesje, to wynik braków fotografa, a nie modeli. Przynajmniej ja tak do tego podchodzę.
    Nie wiem ile masz lat i z czego żyjesz, ale chyba nie z fotografii, bo masz bardzo idealistyczne podejście. Podejrzewam, że nie mieszkasz nawet w Polsce, bo byś wiedział że "Polska to nie jest kraj dla artystów". Irving Penn, Avedon itp. Dawniej studia, atelier, pracownie tworzono ze specjalnie przeszklonymi dacho-ścianami od strony północnej (jeśli wiesz dlaczego). Co to oznacza? To oznacza tylko tle, że na całą zabawę trzeba kasy. Kraków pod względem czynszów to jedno z najdroższych miast w PL, a w przeliczeniu zarobki do czynszów to już najdroższe miasto w PL. Raczej myślę żeby się stąd wynieść. Trzymają mnie tylko jacyś inni wypracowani klienci.

    Galerii fotograficznych, jest w Krakowie może 3, wszystkie bidują, bo Krakowianie nie mają zwyczaju wyrzucać pieniędzy na tzw. sztukę. Pod względem mentalności jest to prowincja bez ambicji, która chce się tylko nachapać z turystyki. Papierkiem lakmusowym miasta może być Nowa architektura, która w Krakowie jest totalnym bezguściem, w porównaniu np. z Wrocławiem czy innymi miastami. Wszyscy tu jadą tylko na zachowanych najstarszych zabytkach.
    Ostatnio edytowane przez Brassai ; 18-03-2017 o 19:45

  6. #186
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Brassai Zobacz posta
    Jeśli chodzi o ślubne i z innej dziedziny to np. takie
    http://www.fashiongonerogue.com/isab...is-april-2012/

    Ps. Ale ponoć ludzie kręcą nosem na czarnobiałe zdjęcia ślubne, bez względu na to kto by je robił.
    @Brassai to nie jest zwykła Panna Młoda
    i też chodzi po plaży, po ulicach czyli w miejscach nie śłubnych więcej konsekwencji... haha

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    @Brassai to nie jest zwykła Panna Młoda
    i też chodzi po plaży, po ulicach czyli w miejscach nie śłubnych więcej konsekwencji... haha
    Dobra, Męczy mnie już ten wątek, teraz znajdą się czepialscy wyrwanych wypowiedzi, którzy chcą się wypowiedzieć, ale nie przeczytali wszystkiego.

  8. #188

    Domyślnie

    Gdyby w wątku zabierali głos tylko ludzie, którzy siedzą w fotografii ślubnej, to miałby góra dwie strony. Masz tu posty kolegi z Rzeszowa, zawieraja całą kwintesencję tego o co pytasz. Nie ważne gdzie mieszkasz. Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Rób dobre zdjęcia, przemyśl i zastosuj rady wspomnianego kolegi i nie ma bata, klienci sie znajdą

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez solmark Zobacz posta
    Gdyby w wątku zabierali głos tylko ludzie, którzy siedzą w fotografii ślubnej, to miałby góra dwie strony. Masz tu posty kolegi z Rzeszowa, zawieraja całą kwintesencję tego o co pytasz. Nie ważne gdzie mieszkasz. Wszedzie dobrze gdzie nas nie ma. Rób dobre zdjęcia, przemyśl i zastosuj rady wspomnianego kolegi i nie ma bata, klienci sie znajdą
    Amen....
    2xD750 | 28 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8 | 24-70 2.8 | 70-200 2.8| SB800, SB900, SB910 | YN622TX YN622N 2xYN685 |
    Moje WWW

  10. #190

    Domyślnie

    Sezon ślubny dopiero się zacznie

Strona 19 z 27 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. do fotografów ślubnych
    By anina in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 15:23
  2. [ Reportaż ] kilka ślubnych..
    By Kamash in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-09-2006, 13:43
  3. [ Reportaż ] kilka ślubnych
    By seamoon in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2006, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •