Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 73
  1. #51
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale nie każdy na forum używa komputera wyłącznie do Ps/Lr i powinien znać możliwości jakie obecnie daje rynek, zamiast się cieszyć z alternatywy i konkurencji to widzę narzekanie i płacz.
    Ze składaniem kompów mam doczynienia od czasów PC XT 10MHz i konkurencja zawsze była, dopiero ostatnie lata to monopol intela, który nie przyniósł nic rewelacyjnego, od czasu i5 2500 mamy wzrost współczynnika cena/wydajność bardzo mały.
    AMD wróciło na rynek i skorzystają na tym też fani intela.

    Osobiście jak ktoś szuka sprzętu i ma określony budżet to chętnie pomogę, obecnie jest alternatywa ale czym większy budżet tym bardziej opłaca się intel, zobaczymy co przyniosą kolejne premiery czyli Ryzen+ i Ryzen2.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-05-2017 o 23:24

  2. #52

    Domyślnie

    Oczywistą oczywistością jest, że ludzie na forum korzystają też z innych programów. Jeden sobie gra, inny składa coś w vegasie, jeszcze ktoś inny robi wizualizacje w 3DSMax, jeszcze ktoś inny projekty w CADzie. Natomiast ten konkretny wątek założyłem na temat wykorzystania Ryzenów w PS/Lr/PPro i grach, nawet tytuł odpowiedni dałem. Ktoś kto będzie chciał pracować w CADzie znajdzie sobie testy w sieci jak się ryzen prezentuje w CADzie. Być może z deczka inaczej niż w w.w. Niestety w wymienionych przeze mnie zastosowaniach, czyli w tych o których traktuje ten wątek Ryzeny nie są opłacalne. Niech więc nie dziwi niezadowolenie, bo testy na papierze przedstawiane przez AMD wyglądały obiecująco, a wyszło niezbyt dobrze dla użytkowników tych programów i graczy. Reszta zastosowań w tym wątku mnie nie interesuje, bo to nie wątek o reszcie zastosowań.

    Co do wyników w PPro, przeanalizowałem testy dostępne w sieci. Tam gdzie ryzeny są przedstawiane jako cud nad wisłą w PPro (np w podlinkowanym przez Ciebie art na pclab) użyto wyłącznie procesora przy exporcie (software mode). Jeśli włączysz CUDA/OpenCL wykorzystanie procesora drastycznie spada bo dużą robotę odwala GPU, a w takim wypadku najdroższe obecnie ryzeny spadają poniżej tańszego 7700K. Nikt dziś nie pomija GPU w pracy, bo grafika drastycznie skraca czas exportu i innych działań, fajnie że na samym CPU ryzen jest bardzo mocny, ale nikt nie używa software mode w pracy odkąd jest MPE w premirerce. Super, że ryzeny mają moc, bo mają, testy wyłącznie na CPU to pokazują, faktycznie 2x tańszy ryzen dorównuje 6900K. Super że jest konkurencja bo ceny spadną albo wzrośnie moc, masz rację. Ale fakty są nieubłagalne - programy Adobe przy wykorzystaniu karty graficznej nie wykorzystują pełnego potencjału procesora i procki z mocniejszymi pojedynczymi rdzeniami wypadają lepiej. Co się przekłada na brak opłacalności ryzenów do PS/Lr/PPro.

    Powtórzę raz jeszcze, ryzeny mogą być świetne w innych zastosowaniach. Mnie interesowały w.w. programy, bo tylko w nich pracuję, pracuje w nich masa ludzi z forum. Dlatego tylko na tym się skupiłem, składam niedługo kompa nowego i chciałem wiedzieć czy się ryzen opłaci przy fotografii/filmie.
    ;]

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Powtórzę raz jeszcze, ryzeny mogą być świetne w innych zastosowaniach. Mnie interesowały w.w. programy, bo tylko w nich pracuję, pracuje w nich masa ludzi z forum. Dlatego tylko na tym się skupiłem, składam niedługo kompa nowego i chciałem wiedzieć czy się ryzen opłaci przy fotografii/filmie.
    Na jakim procesorze będziesz składał niedługo nowego kompa ?

  4. #54

    Domyślnie

    Chciałem 6800K i kręcić go do 4.3GHz, 6 mocnych jaj dało by dobrego kopa w każdym z w.w. programów. Ale niedługo wchodzą nowsze i7-E i chyba się wstrzymam z zakupem. 6850K jest tylko 200MHz szybszy bazowo a kosztuje 900zł więcej, ma też 6 jaj, nie opłaca się tyle dokładać. Z kolei 7700K można kręcić do 4.8GHz, to 500MHz więcej niż stabilne kręcenie 6800K, ale z testów wynika że w moich zastosowaniach więcej dostanę z 2 dodatkowych jaj po 4.3GHz niż z tych 500MHz różnicy zostając przy 4 jajach.
    ;]

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Adobe przy wykorzystaniu karty graficznej nie wykorzystują pełnego potencjału procesora i procki z mocniejszymi pojedynczymi rdzeniami wypadają lepiej. Co się przekłada na brak opłacalności ryzenów do PS/Lr/PPro.
    Podsumowując, jak pracujesz normalnie nad jednym zdjęciem, to rzadko kiedy więcej rdzeni coś daje, więc dwu-rdzeniowy Pentium wystarczy, natomiast jak obrabiasz masowo wiele zdjęć, co się dobrze zrównolegla, to Ryzen 6-rdzeniowy za 1kPLN będzie dużo szybszy od 4-rdzeniowego I5 w tej samej cenie.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 28-05-2017 o 20:40

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Podsumowując, jak pracujesz normalnie nad jednym zdjęciem, to rzadko kiedy więcej rdzeni coś daje, więc dwu-rdzeniowy Pentium wystarczy, natomiast jak obrabiasz masowo wiele zdjęć, co się dobrze zrównolegla, to Ryzen 6-rdzeniowy za 1kPLN będzie dużo szybszy od 4-rdzeniowego I5 w tej samej cenie.
    Zbytnio to uprościłeś. Wiele funkcji PS/Lr nie potrafi wykorzystać wielu rdzeni i tu najlepszy będzie procesor z możliwie największą wydajnością per rdzeń. Przy eksporcie ryzeny 7 wypadają lepiej od i7 7700K. A to czy pentium wystarczy zależy od tego czy funkcje PS/Lr wykorzystywane w codziennej pracy będą działać płynnie i wystarczająco szybko dla Ciebie biorąc pod uwagę wielkość i rodzaj plików nad jakimi pracujesz.

    Przykład na Lr i ryzen7/i7: https://www.pugetsystems.com/labs/ar...nchmarkResults
    ;]

  7. #57
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na puget już powinni zrobić nowe testy biorąc pod uwagę szybkie pamięci i AGESA dla płyt głównych, tu cieszy że najtańsze płyty główne dla Ryzen teraz obsługują szybkie pamięci i kręcenie jest łatwiejsze nawet na płycie za 350zł.

  8. #58
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No i jednak optymalizacja po stronie software ma wpływ na wyniki, kolejny patch tym razem pokazuje możliwości platformy ZEN.
    https://www.purepc.pl/minirecenzje/t..._dla_amd_ryzen

    Do tego mamy nowe biosy od tygodnia i wsparcie dla większej ilości ram, są już na rynku płyty za 400zł, które pozwalają na dobre kręcenie z ram 3200MHz.
    Kolejna optymistyczna informacja to obniżka cen Ryzen i zapowiedź jeszcze w tym roku Ryzen+ na poprawionym procesie produkcyjny.
    Jest dobrze.

  9. #59

    Domyślnie

    No i jednak optymalizacja po stronie software ma wpływ na wyniki
    Nie wiem czy nazwałbym to optymalizacją, ale oczywiście, że to jak jest napisany software ma wpływ na wyniki...

    są już na rynku płyty za 400zł, które pozwalają na dobre kręcenie z ram 3200MHz.
    Tak zwany bieda-tuning. Nie robi się żadnego poważnego OC na tanich płytach.

    Ryzen 7 1700 wciąż jest droższy niż i7-7700. AMD musi zejść z ceny, żeby się sprzedawać.
    d70s + N18-70 + N55-200

  10. #60
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sugerowałbym się raczej Ryzenami z 4 rdzeniami ostatecznie 6 rdzeniowym bo tu wypada ciekawie cena zestawu i jego wydajność.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100 Opinie, testy posiadaczy tego body :)
    By picia78 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6064
    Ostatni post / autor: 24-07-2021, 19:49
  2. Wątek o grach
    By spiritus in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 14:08
  3. Szarpanie w grach
    By r.pszczolkowski in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-12-2015, 16:33
  4. Sigma 18-250 f/3.5-6.3 DC OS HSM - opinie, testy, zdjecia
    By Remiq in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-12-2014, 18:08
  5. 12-24 f/4G IF-ED AF-S DX - testy, opinie
    By Anonymous in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-03-2005, 22:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •