Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Metz 36 AF-5 - zdarza się nie błysnąć.

    Witam.

    Zauważyłem, że lampa nie za każdym razem błyska. Myślałem, że za szybko wciskam spust migawki, jeszcze przed pełną gotowością lampy. Okazało się jednak, że nawet jak lampa sygnalizuje gotowość to zdarza się jej nie błysnąć. Po zdjęciu lampy, przy próbie ręcznego wyzwolenia błysku też nie za każdym razem błyska przy pełnej gotowości do błysku. W momencie kiedy nie błyska słychać takie dziwne burczenie (brrrrr). Jak lampa wyzwala błysk słychać tylko dźwięk bardzo stłumionego strzału (pyk, coś w tym stylu). Czy możliwe jest, że palnik się kończy?

    Drugie pytanie. Nie do końca związane z tematem, a może nawet okaże się ważne. Gdy w aparacie przestawiłem tryb lampy na błysk manualny to pomimo zmiany ustawień mocy zdjęcia naświetlane były jednakowo. Czy ta lampa działa tylko w ttl, czy może są jakieś inne przyczyny takiej sytuacji?

    Liczę na Waszą pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Ustawienia w aparacie są od aparatu, z resztą już sama nazwa w menu to wyraźnie mówi.

    A do co M36 - tak, może to oznaczać kończenie się palnika. Metz 36, to tani chińczyk, tylko z niemieckim logo.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 02-03-2017 o 22:22
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki @GonzoG Rzeczywiście jest tam dopisane, że chodzi o lampę wbudowaną. Jak to często bywa czytam pierwsze człony, a w tym wypadku tyle razy tam wchodziłem i nie zwróciłem na to uwagi. Co do lampy to kupiłem ją używaną za 102,50 zł + przesyłka do nauki. Nie do końca jeszcze ogarnąłem zewnętrzne błyskanie. Raz jeszcze dzieli

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zapomniałem dopisać. Nie kupiłem jej wczoraj. Przez ok. 3-4 miesiące trochę zdjęć zrobiła. Czas chyba na kolejnego chińczyka tyle, że nowego YN.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Ustawienia w aparacie są od aparatu, z resztą już sama nazwa w menu to wyraźnie mówi.
    A to dziwne, bo D300 steruje lampą z menu aparatu... Ale może z systemowymi się tak da.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jednak steruje też mocą błysku lampy niesystemowej...

  5. #5

    Domyślnie

    Możliwe, że z systemowymi by to działało. A może D300 ma więcej opcji bo jednak jest wyższej serii niż aparaty Dxxx.

  6. #6

    Domyślnie

    Działa też z niesystemową. Wciskam przycisk kompensacji błysku na body i zmienia się moc błysku lampy. Także zakres zwiększa się od -6EV do +2EV.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dobra, chyba nieporozumienie wynikło. Ty pisałeś o zmianie mocy nie poprzez przycisk kompensacji a poprzez menu lampy w aparacie... Wtedy oczywiście regulujesz błyskiem lampy wbudowanej.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A to dziwne, bo D300 steruje lampą z menu aparatu... Ale może z systemowymi się tak da.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jednak steruje też mocą błysku lampy niesystemowej...
    Jeszcze nikt się nie chwalił, że złamał ten system sterowania lampami w Nikonie, a nawet niektórymi systemowymi się nie da.
    Jedyne lampy Nikona, która można sterować z aparatu to SB-300, 400, 500 i 5000, ale przy nich pojawia się dodatkowa pozycja w menu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jeszcze nikt się nie chwalił, że złamał ten system sterowania lampami w Nikonie, a nawet niektórymi systemowymi się nie da.
    Jedyne lampy Nikona, która można sterować z aparatu to SB-300, 400, 500 i 5000, ale przy nich pojawia się dodatkowa pozycja w menu.
    Ale o jakim sterowaniu piszesz? Jeśli w TTL to można z poziomu body zmieniać moc błysku w YN.

  9. #9

    Domyślnie

    O tym co jest w pierwszym poście.
    Mowa o sterowaniu lampą, a nie ustawieniach pomiaru światła.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odpowiedzi. Oczywiście będę już pamiętał o tym, że w body nie zmienię mocy błysku lampy zewnętrznej Mój aparat też posiada kompensację błysku, ale mniejszy zakres (-3 do +1). Chciałem dziś zobaczyć jak wpływa to na ekspozycję, ale lampa chyba wyzionęła ducha. Albo nie błyska, a jak już błyska to swoim życiem. Kupię coś z YN-565 EX, YN-568 EX, YN-685EX.

Podobne wątki

  1. Metz 52 af-1 VS. Metz 58 af-2
    By kikio74 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-11-2017, 00:15
  2. Metz
    By pawl_s in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 21:36
  3. metz 48 vs metz 50
    By pokerist in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-04-2012, 23:43
  4. koszyk na baterie Metz 45 - Metz 60.
    By maxior in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2009, 01:43
  5. Połączenie D70 z SB 800,Metz 45CL 4, Metz 34 MZ 3
    By manfred in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2007, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •