Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Tokina AT-X 50-135mm f/2.8 PRO DX

    Witam wszystkich i proszę was o opinie ponieważ mam zamiar kupic jakiš jasny spacerowy zoom do fotografowania przyrody zwierząt a czasem portret właściwie to taki uniwersalny zoom potrzebuje. Posiadam d90 i na oku mam tokine 50-135 f2.8 cena za nią to €400 , tylko boje sie że nie ma stabilizacji nie wiem czy to bedzie bardzo przeszkadzać i czy moj śrubokręt w D90 da rade . Prosze was o opinie co o tym sądzicie.
    Brałem jeszcze pod uwage sigme 50-150 f 2.8 wersjie z OS , lecz tu boje się o to że bede musiał ją kalibrować a z wiązku z tym że mieszkamza granicą nie mam takiej możliwości bo tu serwis tego nie chce robić. Troche boje sie ryzykować.
    Z góry dziekuje za pomoc i wasze opinie.






    Nikon D90 + kit 18-105mm, Sigma A 18-35 mm f/1.8 DC HSM
    Ostatnio edytowane przez maronl ; 02-03-2017 o 19:34

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma OS jest trochę duża.

    Miałem poprzednią wersję. Dużo mniejsza i poręczna. AF z HSM przyzwoity. Bardzo ostra na 2.8 gdzieś do 135mm, powyżej używalna na 2.8, ostra po lekkim przymknięciu.

    Do ruchomych obiektów stabilizacja dużo nie pomoże.

    Tokina, z tego co pamiętam, ma nieodpinany uchwyt statywowy. To i brak silnika AF mnie zniechęcił do niej.

    Sigmę mogę polecić. Tokiny nie miałem.

    EDIT: Do zwierząt obawiam się że obie będą za krótkie. Chyba że masz na myśli domowe.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam,
    Do tych celów, co piszesz, to bym wziął Nikkora 70-300vr albo Tamrona 70-300vc usd. Dłuższe ogniskowe, dobre optycznie, stabilizacja też się przyda, tyle, że ciemniejsze. Mam n70-300vr i polecam w tym zakresie. Szansa na problemy z af-em chyba mniejsza w Nikkorze. Używany możesz dostać w dobrej kasie.
    pozdowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki wam ale chyba niezbyt jasno się wyraziłem te zwierzęta to psy ,konie, kaczki a i przy okazji by coś na wicieczki w plener czy na miasto było boje sie czy te 70-200 nie bedzie za wąsko i ciężko.

  5. #5

    Domyślnie

    Drodzy Pajstwo ponawiam zapytanie
    Do fotografowania zwierząt domowych , krajobrazów, mody i jako zoom spacerowy co byście wybrali:
    1. Tokine 50-135 f2.8 cena 400 €
    2. Sigma 50-150 f 2.8 cena 700 €
    Będzie to pracować z Nikon D90. Co byście wybrali ?
    Nikon D90 - kit 18-105mm - Sigma A 18-35 mm f/1.8 - Tokina AT-X 50-135mm f/2.8

  6. #6

    Domyślnie

    Którą wersję Sigmy rozważasz? Sądząc po cenie, to chyba z OS, czyli lekko nie będzie. To dobre szkło, ale waga i wymiary jak 70-200, koledzy już pisali. Stabilizacja w d90 i dłuższych ogniskowych chyba potrzebna, z ISO w tej puszce nie poszalejesz. Sigma z OS będzie lepsza optycznie i mechanicznie od starszej Tokiny, ale spacerowym szkłem bym jej nie nazwał, chyba, że S18-35 zabierasz na spacery to póki możesz dźwigać bierz, tylko 0,5kg więcej
    Właśnie, masz to szkło i jesteś zadowolony z użytkowania?

    Ps. Poszukaj Nikkora 70-200/4, w zbliżonej cenie do tej Sigmy a szkło będzie b.dobre i sporo lżejsze i poręczniejsze.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Którą wersję Sigmy rozważasz? Sądząc po cenie, to chyba z OS, czyli lekko nie będzie. To dobre szkło, ale waga i wymiary jak 70-200, koledzy już pisali. Stabilizacja w d90 i dłuższych ogniskowych chyba potrzebna, z ISO w tej puszce nie poszalejesz. Sigma z OS będzie lepsza optycznie i mechanicznie od starszej Tokiny, ale spacerowym szkłem bym jej nie nazwał, chyba, że S18-35 zabierasz na spacery to póki możesz dźwigać bierz, tylko 0,5kg więcej
    Właśnie, masz to szkło i jesteś zadowolony z użytkowania?

    Ps. Poszukaj Nikkora 70-200/4, w zbliżonej cenie do tej Sigmy a szkło będzie b.dobre i sporo lżejsze i poręczniejsze.
    Tak od 6 miesięcy jestem posiadaczem sigmy 18-35 f1.8 Art
    Jak to w sigmach trafisz z chwilą zakupu dobrze dopasowaną to trafiłeś 5 w lotka. Jednak szansa trafienia takiej piątki jest nikła , tym bardziej jeśli posiada się body bez mikrokalibracji. Gdy podda się kalibracji to źyleta od pełnej dziury w całym zakresie ogniskowej. Ogólnie jestem bardzo zadowolony choć chodzenie z tym zestawem wzmacnia bicepsy Jak sam zauważyłeś swoje waży lecz jak dla mnie warto dzwigać ,super do zdjeć w pomieszczeniach przy słabym światełku typu kościół ,muzeum itp. to szczerze polecam
    Nikon D90 - kit 18-105mm - Sigma A 18-35 mm f/1.8 - Tokina AT-X 50-135mm f/2.8

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki, ale na razie nie mam tego arta w planach zakupowych. Zwracam uwagę na ciężar i poręczność zestawu, sporo fotografuję na różnych wyjazdach. Lubię jakość, ale dla mnie takie kloce to jednak nie to.

  9. #9

    Domyślnie

    Rozumiem Cię doskonale, dlatego poważnie rozważam zakup tej tokiny 50-135 f2.8 jako spacerówkie a i cena o połowe mniejsza co też ma znaczenie. Do zakupu sigmy zniecheca mnie konieczność odwiedziń serwisu i kalibracji .
    Pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji
    Nikon D90 - kit 18-105mm - Sigma A 18-35 mm f/1.8 - Tokina AT-X 50-135mm f/2.8

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maronl Zobacz posta
    ... Do zakupu sigmy zniecheca mnie konieczność odwiedziń serwisu i kalibracji .
    ...
    To takie "prawdy internetowe", że każdą Sigmę trzeba dawać do kalibrowania.
    Warto przetestować przed zakupem, ale jeśli aparat masz dobrze skalibrowany i ze szkłem nikt nic nie kombinował to powinno być dobrze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikkor 135mm, 70-200 VR II czy Samyang 135mm
    By g88 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-09-2015, 05:26
  2. Tokina AF 50-135mm f/2.8 AT-X Pro
    By pawelyw in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 18:49
  3. RMC TOKINA 135mm 1:2.8 czy ktoś używał ?
    By mancur in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 11:40
  4. Tokina AF 50-135mm f/2,8 AT-X PRO DX czy ktoś zna szkło?
    By Imel in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 07:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •