Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Studyjna lampa błyskowa z krótkimi czasami - co kupić

    Czy macie i/lub możecie polecić jakieś lampy (tak do 1500zł za sztukę), które nie mają problemu z nierówną ekspozycją przy krótkich czasach naświetlania (ze względu na długi czas błysku albo przystosowanie do HSS)? Chodzi mi o lampy 300Ws, max 600Ws i czasy rzędu 1/4000 1/8000s. Na przykład w mojej DP-600 różnica w oświetleniu kadru przy krótkich czasach (1/8000s) jest widoczna, ale do przyjęcia, ale w Quantuum Pulse 300 już jest katastrofalnie.

    Z góry dziękuję ze sugestie i pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loveofgaia Zobacz posta
    Czy macie i/lub możecie polecić jakieś lampy (tak do 1500zł za sztukę), które nie mają problemu z nierówną ekspozycją przy krótkich czasach naświetlania (ze względu na długi czas błysku albo przystosowanie do HSS)? Chodzi mi o lampy 300Ws, max 600Ws i czasy rzędu 1/4000 1/8000s. Na przykład w mojej DP-600 różnica w oświetleniu kadru przy krótkich czasach (1/8000s) jest widoczna, ale do przyjęcia, ale w Quantuum Pulse 300 już jest katastrofalnie.

    Z góry dziękuję ze sugestie i pomoc.
    Jeśli chodzi o lampę studyjną to polecam Jinbei MSN V. Lampa posiada tryb HSS.
    https://fripers.pl/p/lampa-studyjna-...kiem-radiowym/
    Body kilka słoików i inne graty

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loveofgaia Zobacz posta
    które nie mają problemu z nierówną ekspozycją przy krótkich czasach naświetlania (ze względu na długi czas błysku albo przystosowanie do HSS)
    Z góry dziękuję ze sugestie i pomoc.
    Jeśli chodzi o lampę studyjną to polecam Jinbei MSN V. Lampa posiada tryb HSS.
    Nie do końca rozumiem pierwsze pytanie - nierównomierność występuje przy HSS?

    Jinbei MSN V ma bardzo krótki czas błysku jak na lampę kompaktową i w przeciętnych warunkach studyjnych nie potrzebuje HSS. Producent deklaruje 1:10000 s. Może aż tak krótko nie jest (tak mi się wydaje) ale wszelkie mrożenie ruchu wychodzi jednak bardzo dobrze.
    wad powtarzalności tego sprzętu nie zauważyłem.

    Pozdro
    Wiesiek

Podobne wątki

  1. Wyzwalacz z krótkimi czasami?
    By Michaelg in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 23:30
  2. Synchronizacja z krótkimi czasami a stara lampa.
    By deusexe in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 20:35
  3. lampa błyskowa i studyjna razem?
    By presto in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 12:13
  4. Synchronizacja z krótkimi czasami
    By pawel_t in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2007, 12:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •