Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Poligrafia oparta na offsecie to CMYK, a cyfrowa na RGB, tyle wiem i do tego się dostosowuję, oczywiście jakieś profile i inne wymagania ale ogólnie taka zasada została mi wytłumaczona, jest to tez ważne bo w obu technologiach są różne ceny przy różnej ilości.

    Co do AdobeRGB czy sRGB to mam pytanie, standardowo zawsze robię zdjęcia w sRGB, monitor mam sRGB, zapisuję w sRGB, nie wiem co by uzasadniało stosowanie gdzieś w tym procesie AdobeRGB ?

    Ale chodzi o to że ja chcę mieć finalnie poprawny materiał mimo że nie posiadam monitora AdobeRGB, na oko to chłop w szpitalu... dlatego opieram się na kalibracji monitora, póki co nikt nigdy na nic nie narzekał i nie przywalił się do błędów z kolorem ale wiem że o półkę wyżej w tym biznesie może być problem.
    W tym momencie nic nie uzasadnia, ponieważ nie masz możliwości zobaczenia Adobe RGB, czyli najwyżej nasyconych zieleni i trochę czerwieni. Monitor sRGB ich po prostu nie wyświetli, więc nie możesz ich obrabiać, bo ich nie widzisz. W takiej konfiguracji masz możliwość prawidłowej (jeżeli monitor kryje ci 100% sRGB) obróbki do zdjęć publikowanych w internecie. I jeżeli to jest twój cel, to wszystko jest ok, zwłaszcza, jeżeli masz skalibrowany monitor. Problem pojawi się, jeżeli będziesz któreś ze swoich zdjęć chciał wydrukować, ponieważ dobre drukarki pigmentowe pracują w AdobeRGB i w ten sposób skazujesz się na wydruk nieco gorszej jakości, nie wykorzystujący wszystkich możliwości odwzorowania barw aparatu i drukarki (czyli nie będzie np. najwyższych i najbardziej nasyconych zieleni).

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Monitor sRGB ich po prostu nie wyświetli, więc nie możesz ich obrabiać, bo ich nie widzisz.
    Czy na czarno-białym monitorze można obrabiać zdjęcia kolorowe?
    FF (Fuji + Fuji)

  3. #23

    Domyślnie

    Heh no prawda kiedyś tak się robiło osoby co pamiętają te czasu mają teraz super kontrolę nad kolorem zazdroszczę im.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. LR3 i przestrzeń barwna
    By mancini in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 11:51
  2. Przestrzeń barwna
    By koniksk in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-09-2008, 16:51
  3. Przestrzen barwna - workflow HOWTO
    By kamil in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 20-02-2007, 23:55
  4. Jak przestrzeń barwna do labu?
    By esioletz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-10-2006, 10:50
  5. Jaka przestrzen barwna
    By Gamling in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-10-2004, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •