Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    skoro młodzi wybierają Olę to chyba są zaznajomieni z jej portfolio?
    Dlatego warto się na początku zabezpieczyć dobrą umową i mieć w umowie to zawarte.

    Gdyby to było takie proste jak niektórzy tutaj piszą, na zasadzie: "idź i rób zdjęcia na ślubach" to 1/3 tego forum użytkowników z aparatami, cisnęłaby co tydzień jakiś ślub, dorabiając sobie... Ale wcale tak nie jest...
    Fotografia ślubna, to wiele procesów poza fotograficznych. Często początkujący którzy chcą zacząć, tylko myślą o robieniu zdjęć, a zapominają o tym że sukces w dużej mierze zależy od podejścia do klienta, marketingu, reklama szeptana i wiele żeby wymieniać. Sprzęt może nie jest aż tak istotny, chociaż to jest narzędzie pracy i czasami lepszy sprzęt może pomóc w ciężkich warunkach, na które często podczas ślubów się trafia (loteria) gorzej będzie jak PM spodobają się zdjęcia robione w dobrych warunkach, które się pokaże podczas spotkania, a ostatecznie dostaną zdjęcia ze swojego ślubu jakościowo słabsze niż widzieli bo mieli trudniejsze warunki do fotografowania. Bo tu ciasno w mieszkaniu i 35mm na cropie, nie dało się szerzej. Bo to ciemny kościół i AF nie bardzo łapał ostrość i zdjęcia wymagały wysokiego ISO i zdjęcia mocno zaszumione. Bo tu sala weselna z drewnianym sufitem i lampą ciężko było odbijać światło od sufitu, i nie było dużego używalnego ISO w aparacie - trzeba było walić lampą wprost w ludzi... Ale co tam, sprzęt mało istotny jest Może na te 400zdjęć z reportażu, w ciężkich warunkach wybierze się 5-10 fajnych i może PM będzie zadowolona, i jeśli nie, to może nie zostawią złej opinii w internecie na temat mojej pracy, bo przecież wiedzieli że mam kiepski sprzęt, który akurat mógł mieć problemy podczas ich ślubu... A tak na poważenie, sprzęt jest istotny - przecież to narzędzie pracy, które w dużej mierze ma wpływ na ostateczny wygląd materiału który się oddaje, ważne żeby mieć chociaż te minimum, chociaż w pokryciu ogniskowej i jakiejś rozsądnej jasności tych szkieł

    Ola, jeśli się nie da wykrzesać więcej funduszy na sprzęt, to porozglądaj się za taką podstawową/uniwersalną ogniskową, którą ogarniesz większość rzeczy podczas reportazu. Jakiegoś odpowiednika 35 z FX na DXie. Szukaj jakiego 24 - tylko żeby to nie było ciemne jak w kicie
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 02-03-2017 o 15:18

  2. #22

    Domyślnie

    ci co cisna nie maja czasu na czytanie tych bzdur

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    o.O

    Myślę, że doświadczona osoba zrobi ładny reportaż D5100 + 35mm + 18-105mm + SB600, wiadomo - można lepiej, szybciej, celniej z lepszym sprzętem. Jednak czy doświadczona osoba by zakładała taki wątek?
    Druga sprawa - skoro młodzi wybierają Olę to chyba są zaznajomieni z jej portfolio?
    Dokladnie wiedzą dobrze co potrafię a doświadczona nie jestem dlatego tutaj napisałam jeśli pan wpisze na fb ViewfinderFoto Aleksandra Balcerzak może pan ocenić to co do tej pory robiłam bez lampy samym d5100 + 18-105

    - następny post -

    Nie jestem doświadczoną osoba w fotografii ślubnej bardziej portrety krajobrazy dlatego tutaj zadałam to pytanie
    Jeśli pan chce zerknąć co do tej pory zrobiłam tylko i wyłącznie d5100 i 18-105 bez szczególnej obróbki obrazu proszę wpisać na fb ViewfinderFoto Aleksandra Balcerzak będzie mi miło jeśli ktoś to oceni
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 02-03-2017 o 15:34 Powód: łączenie postów

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    To na ślubie jest akcja wartka jak na meczu piłki nożnej?
    No bywa różnie, na pewno nikt nie stoi w miejscu i nie pozuje
    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    I co szkodzi właczyć lampe w tryb manualny? Wtedy będzie i przewidywalna i bez niespodzianek.
    Oczywiście jak się potrafi, to nic się nie stanie. Miałem Nissina przez długi czas i on się nadaje tylko jako lampa manualna...
    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Spokojnie można podejść z tym sprzętem do ślubu i przynieśc dobre zdjęcia. Problem jest tylko ten, czy fotograf podoła pojęciu "dobre zdjęcia", bo do tego to żadna lampa i żadne 12 kl/s nie wystarczą.
    I o tym pisałem...
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Sprzęt jest ważny, ale jeszcze ważniejsze jest jakiekolwiek pojęcie i doświadczenie.
    Ja się nie uważam za ślubniaka, ale robiłem i robię czasem conieco. Pierwsze pięć ślubów było z D5000, N18-105, N50 1.8G i Nissina Di622... Efekty były ok, ale wcale za tym sprzętem nie tęsknię...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olabalcerzak1995 Zobacz posta
    Dzień dobry mam do was małą prośbę odnośnie fotografii na ślubach weselach imprezach okolicznościowych ostatnio zaczęły napływać do mnie nieduże propozycje fotografi właśnie na ślubach odnawialam bo nie miałam odpowiedniego sprzętu i nie byłam chyba gotowa, ale skoro napływają to warto było coś z tym zrobić więc zakupiłam lampę Nikon speedlight SB 600 oraz obiektyw nikkor 35mm f/1.8 G
    ( Plus mam standardowy obiektyw 18/105 mm oraz sigma 18-300 mam f/3.5-6.3, korpus Nikon D5100 )
    Czy z takim sprzętem mogę śmiało iść na wesele czy nie jest on do kitu i czy te zdjęcia będą wystarczająco dobre nie chodzi mi o nie wiadomo co ponieważ nie jestem profesjonalistką
    Proszę o odpowiedzi
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Większość tutaj wypowiadających się ślubniaków zapomniała jak sama zaczynała.
    Ja pamiętam swoje początki - jakieś dwa lata się na to zbierałem i to po namowie i doradztwie mojego fotografa z mojego prywatnego ślubu . Kiedy jednak już stwierdziłem, że spróbuje to zrobiłem kilka zleceń za friko wśród znajomych abym miał co pokazać. Nie sprzęt jest tutaj najważniejszy, ale to czy chcesz to robić i czy w tym się widzisz. Super sprzęt pójdzie w następnym kroku. Jak już zrobisz kilka zdjęć wśród znajomych i okaże się, że się podobają ludziom i chcą za to płacić to czemu nie? Jeżeli ktoś widział Twoje zdjęcia i chce Cię zatrudnić to po prostu się zgódź. Jeżeli chcesz to robić to idź i to rób. Z dalszą nauką będziesz wiedziała co Ci brakuje co Ci potrzeba aby być lepszym fotografem.
    Co do sprzętu. O aparacie się nie wypowiem bo nie znam za wiele aparatów Dx(zaczynałem od fuji s5pro moje pierwsze śluby i o dziwo mam kilka zdjęć na stronie z tego aparatu), ale za to znam 35 dx. Chwalę sobie ten obiektyw, zrobiłem masę fajnych zdjęć i to odziwo na ślubach i weselach!!! W pewnym momencie był to główny i ulubiony mój obiektyw. Sigma raczej Ci się nie przyda bo strasznie ciemna, 18-105 może dałoby radę używać do szerszych kadrów. Z tanich obiektywów polecę Ci znaną tu wszystki 50 1.8 (jakiś portrecik się strzeli).
    SB600 też miałem, a nawet dwie. Też działały i też dały radę

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez vinci99 ; 02-03-2017 o 21:38

  6. #26
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olabalcerzak1995 Zobacz posta
    Dzień dobry mam do was małą prośbę odnośnie fotografii na ślubach weselach imprezach okolicznościowych ostatnio zaczęły napływać do mnie nieduże propozycje fotografi właśnie na ślubach odnawialam bo nie miałam odpowiedniego sprzętu i nie byłam chyba gotowa, ale skoro napływają to warto było coś z tym zrobić więc zakupiłam lampę Nikon speedlight SB 600 oraz obiektyw nikkor 35mm f/1.8 G
    ( Plus mam standardowy obiektyw 18/105 mm oraz sigma 18-300 mam f/3.5-6.3, korpus Nikon D5100 )
    Czy z takim sprzętem mogę śmiało iść na wesele czy nie jest on do kitu i czy te zdjęcia będą wystarczająco dobre nie chodzi mi o nie wiadomo co ponieważ nie jestem profesjonalistką
    Proszę o odpowiedzi
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    masz potencjał


    Sprzęt jest lekko słaby ale.... Poczytaj o kompozycji, o kadrowaniu, o operowaniu GO. Dowiedz się po co się używa przysłony f=1.8 a po co f=8.

  7. #27

    Domyślnie

    To może ja się wypowiem jako totalny amator uwielbiający robić zdjęcia. Zajrzałem na twoje FB i z przykrością muszę powiedzieć że twoje zdjęcia nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia. Śledzę również profil FOTOGRAFIA MARCIN MICHNA, tak wiem profesjonalista, ale jego zdjęcia robią na mnie duże wrażenie czego jak już pisałem wcześniej o twoich powiedzieć nie mogę, owszem są ładne lecz nie rewelacyjne. Mam tylko nadzieję że cię nie uraziłem. Lecz wydaje mi się tak jak koledzy wyżej pisali może spróbuj najpierw jako drugi fotograf na ślubie a niżeli miała byś komuś popsuć taką pamiątkę jaką są zdjęcia ślubne. Ale to moje zdanie i możesz się z nim nie zgodzić. Pozdrawiam

    Wysłane z Sony Xperia Z3
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Jak już zrobisz kilka zdjęć wśród znajomych i okaże się, że się podobają ludziom i chcą za to płacić to czemu nie?...
    bardzo dobra i uczciwa droga i fakt każdy kiedyś zaczynaŁ
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    twoj sprzet doskonale nadaje sie do fotografowania slubow. nie czytaj tych postow, bo pisza je zazdrosnicy... to nie ludzie... to wilcy...

    zapewniam, ze masz sprzet fotograficzny lepszy niz 85% obecnie dzialajacych "fotografow slubnych". do dziela!


    zyczliwy
    Zadrosnicy? Czego mam zazdrościć?? Sprzęt autora doskonale nadaje sie do ślubów? serio to piszesz?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekcoleman Zobacz posta
    Zadrosnicy? Czego mam zazdrościć?? Sprzęt autora doskonale nadaje sie do ślubów? serio to piszesz?
    No a czego ma się nie nadać? Nada się tylko trzeba bardzo dobrze ten sprzęt znać i ogarniać, wiedzieć kiedy co ustawić. Co prawda dużo zdjęć może mieć za dużo szumu ale się nada.

    Nie trzeba mieć flagowców aby jakiś ślub zrobić


    Jak pisałem wyżej. D70s, 18-55, 50\1.8 i lampa da radę spokojnie
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia ślubna
    By tetunio in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 04:28
  2. Pomoc w wyborze szkolenia - fotografia ślubna
    By d40nikon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 14:05
  3. Fotografia ślubna
    By Wolves in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 22:32
  4. Fotografia ślubna
    By omj in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 16:21
  5. [ Reportaż ] Fotografia ślubna..
    By Kamash in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-08-2006, 15:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •