Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Nie chcę się wdawać w polemiki, bo nie moja to broszka, ale czy mógłbys rozwinąc, dlaczego tak uważasz?
    Nie bardzo jest co rozwijać... Lampa, która myli się w pomiarze TTL i czasem sprawia niespodzianki oraz obiektyw, który w pomieszczeniach jest za wąski, do portretu też niebardzo, do tego ma koszmarnie wolnego AFa, to trochę za mało na komercyjną fotografię...

  2. #12

    Domyślnie

    ktory ma koszmarnie wolnego af?

  3. #13

    Domyślnie

    35 dx sam miałem i faktycznie żółw, branża foto jest bardzo specyficzna raz zrobisz kiszke albo co gorsza nie zrobisz zdj dobrych bo np af nie trafi tam gdzie trzeba i już pozamiatane, nie powiesz księdzu albo PM załóżcie jeszcze raz obrączki bo mi af nie trafił, mi w d700 czasem wariował w kościołach, ale dobrze ze miał 8 klatek to któreś zawsze było ok w takich momentach
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #14

    Domyślnie

    do czego przykrecacie te 35dx ze sa takie wolne?

  5. #15

    Domyślnie

    Ja mam 35/1.8G i żółwi trochę z D300. Używałem jej dwa razy na ślubie. W kościele jest ok, przygotowania ok... ale na weselu to ciężko było.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  6. #16

    Domyślnie

    Dlaczego zawodowcy tak bardzo Ci odradzają ? Ja zrobię wręcz przeciwnie. Bierz sprzęt i do roboty. Cóż jedna para trafiona i zatopiona, ale każda następna, która będzie na tym ślubie na pewno trafi już do któregoś z tych pesymistów.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie bardzo jest co rozwijać... Lampa, która myli się w pomiarze TTL i czasem sprawia niespodzianki oraz obiektyw, który w pomieszczeniach jest za wąski, do portretu też niebardzo, do tego ma koszmarnie wolnego AFa, to trochę za mało na komercyjną fotografię...
    To na ślubie jest akcja wartka jak na meczu piłki nożnej? I co szkodzi właczyć lampe w tryb manualny? Wtedy będzie i przewidywalna i bez niespodzianek.
    Spokojnie można podejść z tym sprzętem do ślubu i przynieśc dobre zdjęcia. Problem jest tylko ten, czy fotograf podoła pojęciu "dobre zdjęcia", bo do tego to żadna lampa i żadne 12 kl/s nie wystarczą.
    W razie potrzeby, prosze do mnie pisac raczej na e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au"
    www.analogowiortodoksi.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cóż jedna para trafiona i zatopiona


    no cóż faktycznie cóż, zdjęcia ślubne, to tylko pamiątka na całe życie, jak i na następne pokolenia w rodzinie. Więc można odbębnić byle jak i byle czym, wziąć kasę i powiedzieć kolejna para trafiona i zatopiona Nie ważne że później obrobią tyłek negatywnymi opiniami w internetach na dzień dobry

    Możesz śmiało iść na ślub z tym sprzętem(jeśli masz odpowiednie doświadczenie) ale dowiaduj się wcześniej od par jakie są warunki na miejscówkach i jakie mają ludzie oczekiwania, przejdź się do kościoła w którym będą robione zdjęcia, zerknij na sale weselną i zadaj sobie pytanie czy sama dasz radę pod względem umiejętności i sprzętu. Uświadamiaj i poinformuj ludzi, podpisując z nimi umowę, dodaj że jesteś amatorką i się uczysz, żeby nie mieli roszczeń wobec Ciebie, jak będzie coś nie halo. Tak żeby się nie nakręcili bo widzieli kilka zdjęć u Ciebie które się spodobały, a później okazało się że nowa para miała ciut gorsze warunki i wyszło gorzej ... tak żeby na początek uniknąć w razie problemów negatywnych opinii, bo następni klienci bardzo dociekliwie szukają opinii i gdy reklama szeptana na początku będzie negatywna, to może być później problem

    ps. 35 mm na cropie. to bardzo wąsko. Wolałbym zainwestować w jakieś 20mm lub 24mm. Trzeba pamiętać że często się trafia na małe mieszkania, i małe kościoły. Na sali weselnych często dużo ludzi i mało miejsca na parkiecie. Ja używałem długo 35DX i się sprawdzał podczas ślubów, ale na FX i małych przysłonach. AF - jak ktoś ogarnia, wystarczający

    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 02-03-2017 o 14:35

  9. #19

    Domyślnie

    Podpisuję się pod Mirkiem.

    Oczywiście, że sprzęt się nada. Tylko czy osoba fotografująca ogarnie temat pod względem technicznym.

    Mi się udało zadowolić dwukrotnie młodych z D90, 18-105, 35/1.8 G i sb-600 >>> miałem farta jak cholera bo jeszcze nie ogarniałem aż tyle


    Ostatnio chciałem sobie przypomnieć zdjęcia z wesela kuzynki. Zdjęcia w miarę ok (jak na dzień dzisiejszy). Robione były 9 lat temu.

    Popatrzyłem w EXIF.

    Nikon D70s, 18-70 (albo 18-55), 50/1.8 D i jakiś lampiszon... chyba sb-600 nawet.
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spiritus Zobacz posta
    Mi się udało zadowolić dwukrotnie
    o.O

    Myślę, że doświadczona osoba zrobi ładny reportaż D5100 + 35mm + 18-105mm + SB600, wiadomo - można lepiej, szybciej, celniej z lepszym sprzętem. Jednak czy doświadczona osoba by zakładała taki wątek?
    Druga sprawa - skoro młodzi wybierają Olę to chyba są zaznajomieni z jej portfolio?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia ślubna
    By tetunio in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 04:28
  2. Pomoc w wyborze szkolenia - fotografia ślubna
    By d40nikon in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 14:05
  3. Fotografia ślubna
    By Wolves in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 22:32
  4. Fotografia ślubna
    By omj in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 16:21
  5. [ Reportaż ] Fotografia ślubna..
    By Kamash in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-08-2006, 15:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •