Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Muszę pochwalić serwis Nikona!

    Zawszę się obawiałem (przez wiele negatywnych opinii na forum) serwisu Nikona, na forum bardzo często i dużo ludzi wystawiało negatywne opinie na temat autoryzowanego serwisu w WWA. Właśnie odebrałem dwa aparaty z serwisu i jestem bardzo zadowolony z naprawy, jak i z kontaktu z Panami z serwisu i jeśli ktoś z serwisu to czyta, jestem bardzo wdzięczny za efektywną prace Opiszę nieco sytuacje.

    Po pierwsze, jestem totalnym laikiem w wysyłaniu sprzętu do serwisu. Nigdy nic nie wysyłałem do serwisu na gwarancji i poza gwarancją (farciarz) mam dwa aparaty objęte akcją serwisową, D600 i D750 z tego D600 już jakieś lata świetlne poza gwarancją, D750 miał chyba jeden msc. gwarancji. Nie wiedziałem jak się do wysłania zabrać, zadzwoniłem na infolinie serwisu, odebrała Pani i mniej więcej wszystko wyjaśniła mi jak ma wyglądać wysyłka, poprosiła o maila, na którego przesłała numer klienta dla DHL'a wraz z pełną instrukcją krok po kroku jak przygotować paczkę i przesłać sprzęt. Zamówiłem kuriera, następnego dnia dostałem maila od Nikona z potwierdzeniem odbioru sprzętu i hasło z loginem do zakładki serwis coby sobie obserwować sytuacje naprawy. W między czasie przypomniało mi się że w D750 jest pęknięta szybka od wyświetlacza, zadzwoniłem do Nikona, Pan poinformował mnie że orientacyjnie wymiana takiej szybki to koszt 50-100zł max. Minął tydzień, więc kolejny telefon do Nikona w celu doinformowania się co się dzieje ze sprzętem, Pan dokładnie wszystko wyjaśnił i określił mniej więcej ile trzeba czekać na naprawę. Wczoraj naprawa się zakończyła, i aparaty zostały wysłane. Dziś przyjechał kurier, mimo tego że czekałem wcześniej na wiadomość mailową o koszt pokrycia kosztów szybki do wyświetlacza, maila nie dostałem, a aparat miał w gratisie wymienioną szybkę

    Aparaty czyste, wymienione gumy, migawki- shuter plate, wyczyszczone, AF wyregulowane do wzorca. Sprzęt jak nowy

    Chyba nie jest tak źle z tym serwisem, co ?

  2. #2

    Domyślnie

    Farciarz czy artykuł sponsorowany ?

    Czy jesteś objęty programem dla profesjonalistów ? Bo moim zdaniem ma to duże znaczenie w sposobie i terminach obsługi klienta przez serwis.

  3. #3

    Domyślnie

    No nieźle, ja jak mi coś z lustrem się stało w d610 to chyba razem z miesiąc czekałem, a na ten kod to chyba 2-3 tygodnie . Ps. na jakiej podstawie wysłałeś D600? Napisałeś a tak o spójrzcie na niego?
    2x FF 28,35,50,85 wsio 1.8 G

  4. #4

    Domyślnie

    Dobra, przyznaj się ile ci zapłacili za komentarz

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba Panowie przesadzacie lekko
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Nie od dziś wiadomo, ze serwis Nikona zupełnie inaczej traktuje wybitnych fotografow. Szczególnie ślubnych, oczywiście. Wiec sytuacja opisana powyżej mogla miec miejsce.

  7. #7

    Domyślnie

    Zaznaczę że @tomfoot a mam w ignorowanych, więc nie wiem co napisał. Ale jeśli to w stosunku do mojej osoby, to zapewne jakaś ironia

    Wracając do tematu. Nie jestem zarejestrowany w NPS. Nie płacili mi za opinie (szkoda) Opisałem jak to wyglądało. Pierwszy raz w życiu coś wysyłam do serwisu i byłem przerażony ze muszę wysłać sprzęt o takiej wartości nie wiedząc jak to zrobić na początku. Ale serwis pokierował za rączkę

    No nieźle, ja jak mi coś z lustrem się stało w d610 to chyba razem z miesiąc czekałem, a na ten kod to chyba 2-3 tygodnie . Ps. na jakiej podstawie wysłałeś D600? Napisałeś a tak o spójrzcie na niego?
    Numer dostałem w ten sam dzień w którym zadzwoniłem. W formularzu serwisowym, napisałem że D600 podlega akcji serwisowej. Że występują problemy z kurzeniem się matrycy, dodałem że matryca była czyszczona wg. pkt. w instrukcji. Żeby dopilnować sprawy, dzwoniłem do serwisu, pytając się na czym stoi sprawa, Pan serwisant po numerach zlecenia szukał sprzętu i wszystko wyjaśniał.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 02-03-2017 o 15:29

  8. #8

    Domyślnie

    Ile dni to wszystko trwało, licząc od wysyłki do powrotu sprzętu ? Domniemuję, że wszystko szło kurierem DHL, czyli doręczenie < 24 h.

  9. #9

    Domyślnie

    @merkator
    - w poniedziałek 13.02, lub wtorek 14.02 był u mnie kurier po sprzęt.
    - 15.02 sprzęt dostał status naprawy w serwisie.
    - 01.03 dostałem paczkę ze sprzętem. Wcześniej oczywiście info. na maila że będzie kurier i numer paczki do śledzenia.

    Wychodzi jakoś 13 dni roboczych. Czyli trochę ponad 2 tygodnie. Ale trzeba zaznaczyć że były dwa aparaty do ogarnięcia

  10. #10

    Domyślnie

    Ja 10.02 miałem info o przyjęciu sprzętu do serwisu, dwa tygodnie później wycenę kalibracji szkieł, dziś dostałem wycenę kalibracji korpusu.
    Pani w e-mailu zapewniała, że wszystko zamknie się w 1.5-2 tygodnie. Nie mam zastrzeżeń do jakości usług i kosztów, tu jest OK. Natomiast uważam, że na jakimś etapie bardzo kuleje komunikacja, a to wkurza klientów. Brak rzetelnej informacji na temat ile trzeba będzie czekać na realizację zlecenia i częste przekroczenia zapewnianych terminów nie wpływają na dobre imię firmy. Czasem są sytuacje w których byłbym skłonny zapłacić dodatkowo za ekspres, z uwagi na inne okoliczności.
    Pozostaje pogratulować koledze szybkiej naprawy sprzętu ...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Musze sie pochwalić, jestem tatą :)
    By tymancjo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 15:16
  2. Serwis Nikona
    By abiele in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 02:00
  3. Serwis Nikona
    By gruby in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 08:06
  4. Serwis Nikona
    By gadas in forum Serwis
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •