Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Może i fajna, ale czy dla Polaków? Wielokrotnie jak jestem na Czechach odczuwam niechęć do nas.
    Wiesz, jak jesteś na Czechach to mogą oni nie bywać z tego zadowoleni. Może Czeszki byłyby bardziej zadowolone.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Domyślam się, że na formularzu reklamacyjnym podpisałeś się nickiem z forum? Jesteś zbyt rozpoznawalny, żeby serwis chciał ryzykować negatywną opinię.
    W podobnym tonie zażartował @tomfoot, którego masz w ignorowanych, ale coś w tym może być. Nie od dziś popularność przynosi pewne korzyści.
    Pytanie brzmi tylko, czy serwisanci zorientowali się, czy to czysty przypadek?
    Myślisz że bali się że obsmarowałbym im tyłek w necie ? Z drugiej strony, skąd mają wiedzieć kim jest "kurczeblade" jedynie co to mogli zobaczyć moje pf podczas mailowania, bo mam w automatycznym podpisie link do portfolio - ale do popularnego mi daleko. Wątpię żeby ktoś wziął to pod uwagę i mam nadzieję że serwis wziął się zwyczajnie w garść, jeśli faktycznie mieli poprzednio takie złe opinie, chcą to może poprawić.

  3. #23

    Domyślnie

    Też mam nadzieję, że serwis wziął się w garść.

    Myślę jednak, że czytają forum. Chcą, czy nie. Forum dotyczy marki, po części więc także i ich pracy.
    Co by nie mówić / pisać o Tobie, zgadzać się lub nie, to pewną popularność uzyskałeś. Czasem mam wrażenie, że niektórzy wchodzą na wątki tylko po to, żeby się z Tobą posprzeczać To ta gorsza strona popularności. Ta lepsza to ewentualne ułatwienia, takie jak to.
    Inaczej by wyglądał wątek, gdybyś to Ty ich obsmarował na forum, za fatalną obsługę serwisową, a inaczej gdy ja. Twój wątek byłby pewnie kilkukrotnie dłuższy niż mój. A co za tym idzie inną popularność i konsekwencje.

    Może też termin oddania zrobił swoje. Jest poza sezonem, może więc mają mniej pracy?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Może i fajna, ale czy dla Polaków? Wielokrotnie jak jestem na Czechach odczuwam niechęć do nas.
    No to fajnym narodem jesteśmy. Ruscy nas nie lubią, Czesi nas nie lubią, Niemcy nas gazowali.

    Czeski serwis Olympusa dwa razy mi aparaty po gwarancji drobne naprawy za freee robił, więc może i serwis nikona taki sam
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Zawszę się obawiałem (przez wiele negatywnych opinii na forum) serwisu Nikona, na forum bardzo często i dużo ludzi wystawiało negatywne opinie na temat autoryzowanego serwisu w WWA. Właśnie odebrałem dwa aparaty z serwisu i jestem bardzo zadowolony z naprawy, jak i z kontaktu z Panami z serwisu i jeśli ktoś z serwisu to czyta, jestem bardzo wdzięczny za efektywną prace Opiszę nieco sytuacje.

    Po pierwsze, jestem totalnym laikiem w wysyłaniu sprzętu do serwisu. Nigdy nic nie wysyłałem do serwisu na gwarancji i poza gwarancją (farciarz) mam dwa aparaty objęte akcją serwisową, D600 i D750 z tego D600 już jakieś lata świetlne poza gwarancją, D750 miał chyba jeden msc. gwarancji. Nie wiedziałem jak się do wysłania zabrać, zadzwoniłem na infolinie serwisu, odebrała Pani i mniej więcej wszystko wyjaśniła mi jak ma wyglądać wysyłka, poprosiła o maila, na którego przesłała numer klienta dla DHL'a wraz z pełną instrukcją krok po kroku jak przygotować paczkę i przesłać sprzęt. Zamówiłem kuriera, następnego dnia dostałem maila od Nikona z potwierdzeniem odbioru sprzętu i hasło z loginem do zakładki serwis coby sobie obserwować sytuacje naprawy. W między czasie przypomniało mi się że w D750 jest pęknięta szybka od wyświetlacza, zadzwoniłem do Nikona, Pan poinformował mnie że orientacyjnie wymiana takiej szybki to koszt 50-100zł max. Minął tydzień, więc kolejny telefon do Nikona w celu doinformowania się co się dzieje ze sprzętem, Pan dokładnie wszystko wyjaśnił i określił mniej więcej ile trzeba czekać na naprawę. Wczoraj naprawa się zakończyła, i aparaty zostały wysłane. Dziś przyjechał kurier, mimo tego że czekałem wcześniej na wiadomość mailową o koszt pokrycia kosztów szybki do wyświetlacza, maila nie dostałem, a aparat miał w gratisie wymienioną szybkę

    Aparaty czyste, wymienione gumy, migawki- shuter plate, wyczyszczone, AF wyregulowane do wzorca. Sprzęt jak nowy

    Chyba nie jest tak źle z tym serwisem, co ?
    Ja tez wysłałem D600 i 750 i 3 szkła 16 lutego. Aktualnie czekam nadal na status zakończone itp
    Co Ci zrobili z D600?
    D750|Z16|N20|T24-70/2.8|N85|2xQ30|Q60|

  6. #26

    Domyślnie

    @yacekk może czas do nich zadzwonić i troszkę naciskać ? Ewentualnie mogą mieć dużo pracy. Ja chyba dzwoniłem z 3x i wysłałem z 2x maile podczas czasu serwisowania.

    W D600
    Dokładne czyszczenie komory lustra, mechanizmu lustra i matrycy. Podjęcie środków zabezpieczających w celu ograniczenia dostępu/rozpraszania kurzu.

    Wymiana:
    Shutter Plate Unit
    Rubber Unit

  7. #27

    Domyślnie

    No i ja muszę pochwalić serwis nikona, ale nie ten na Łopuszańskiej, bo sprzęt wrócił do mnie po 4 tygodniach z ustawionym językiem czeskim
    Chyba coś jest w tej miejskiej plotce o przenoszeniu serwisu do sąsiadów z południa.
    Zakres prac jaki zleciłem to czyszczenie matrycy, kalibracja szkieł i ustawienie AF w korpusie. Jak strzelę kilka fotek w weekend to zobaczę czy jest lepiej.

  8. #28

    Domyślnie

    Już nie muszę chwalić serwis nikona ...
    Miała być kalibracja bo powoli zakres mikroregulacji AF wyczerpywał się, ale sprzęt zdjęcia robił i to całkiem dobrze. Po powrocie z serwisu sprzęt zdjęć nie robi, bo nie jest sprawny O regulacji AF wolę nawet nie wspominać. Po prostu wstyd.

  9. #29

    Domyślnie

    Po powrocie z serwisu sprzęt zdjęć nie robi, bo nie jest sprawny
    Uuuu :/ ale co się stało? opisz.

  10. #30

    Domyślnie

    Prawie 3 lata temu zmieniłem system z m4/3 Panasonic'a na nikona. Kupiłem nowy D7000, uznałem że 16 M zupełnie mi wystarczy. Z kumplem, (nikoniarzem od wielu lat) testowaliśmy jego bogatą szklarnię. Nie zauważyliśmy, że na bagnecie jednego z obiektywów wykręciła się śrubka ograniczająca obrót na bagnecie. Szkło zaklinowało się i jego zdjęcie wymagało interwencji serwisu. Cóż, gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych. Długo to trwało, ale zrobili. Od tego czasu systematycznie AF płynął sobie w jedną stronę i co jakiś czas musiałem zwiększać korektę w korpusie. Brałem to na karb wcześniejszej ingerencji w mechanizmy AF. Kiedy uznałem, że wartość korekty jest zbyt duża skontaktowałem się z serwisem pytając o koszty i termin wykonania kalibracji korpusu i szkieł. Warunki były do przyjęcia, więc spakowałem graty i wysłałem do serwisu. Czekałem miesiąc, w międzyczasie akceptowałem kolejne kosztorysy. Dziś odebrałem w DHL'u paczkę, zapłaciłem i w domu złożyłem sprzęt. Jeden obiektyw działa ale coś dziwnie w środku brzęczy, jednak ostrzy, a drugi nie reaguje na naciśnięcie spustu. Po prostu cisza, nie działa. Napisałem maila z reklamacją i mam nadzieję, że jutro dostanę jakąś odpowiedź. Nie ukrywam, że jestem bardzo zawiedziony. W pracy zawodowej korzystam ze sprzętu firm Leica oraz Nikon, i tam nigdy nie doświadczyłem takiej wtopy. Ktoś po prostu weryfikuje wykonanie czynności serwisowych i sprawność sprzętu zwracanego klientowi. Tu najwyraźniej ten etap nie istnieje. Ot i cała historia.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Musze sie pochwalić, jestem tatą :)
    By tymancjo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 15:16
  2. Serwis Nikona
    By abiele in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 02:00
  3. Serwis Nikona
    By gruby in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 08:06
  4. Serwis Nikona
    By gadas in forum Serwis
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •