Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    A ja stawiam ze to szybke to omylkowo dostales w gratisie.
    Bo nie zleciles tego na poczatku, tylko pozniej telefonicznie.
    I ktos z wycena sie kropnal.

    Ale nawet pomijajac to, to cieszy ze sprawnie ogarneli temat.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #12

    Domyślnie

    Siemanko

    Też niedawno wysyłałem sprzęt do serwisu. Body i dwa obiektywy. Czekałem ok dwóch tygodni na realizację, 01.02 wysyłka, a 16.02 kurier dostarczył sprzęt do domu. Kontaktowałem się z nimi drogą e-mailową przed wysłaniem. Chciałem wysłać tylko N 35mm do kalibracji. Serwis zaproponował też kalibrację AF w body. Pomyślałem też, że przy okazji zapytam o czyszczenie brudu z wizjera. W odpowiedzi dostałem szacunkowe koszty. W wiadomości z serwisu dostałem też wszystkie dane z nr klienta w DHL. Postanowiłem wysłać też kita do sprawdzenia. Dla każdego obiektywu z osobna, dla body też napisałem i wydrukowałem co chciałbym żeby zrobili. Dołączyłem te kartki z danymi adresowymi do pudełek. Tak jak koledzy wcześniej pisali, kolejnego dnia po wysyłce dostałem wiadomość dotyczącą mojego sprzętu, jak też kody do sprawdzenia statusu naprawy. Przez długi okres status był "w oczekiwaniu na naprawę...", tak kilka dni przed wysyłką zmieniać się zaczął na "zlecenie zamknięte". Nie miałem potrzeby kontaktu z serwisem. Założyłem sobie, że po upływie dwóch tygodni jak status się nie zmieni zadzwonię do nich. Nie było jednak takiej potrzeby bo pierwszy z obiektywów był już zrobiony. Czekałem również na wiadomość dotyczącą czyszczenia wizjera, ale takiej się nie doczekałem. Po rozpakowaniu boby okazało się, że wizjer jest czysty, a ja nie musiałem ponosić żadnych kosztów. Jak na pierwszą styczność z serwisem Nikona jestem zadowolony
    Kanał YT ​? ??​

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A ja stawiam ze to szybke to omylkowo dostales w gratisie.
    Bo nie zleciles tego na poczatku, tylko pozniej telefonicznie.
    I ktos z wycena sie kropnal.

    Ale nawet pomijajac to, to cieszy ze sprawnie ogarneli temat.
    Zleciłem to wcześniej. Ale podczas rozmowy telefonicznej wspomniałem ponownie, chcąc dowiedzieć się na jakie koszta muszę się przygotować. W statusie naprawy D600 było to też opisane, dodatkowo D600 przez cały czas miał status "oczekuje na kosztorys" w tym czasie d750 miał status "oczekuje na naprawę" Więc wątpię żeby się ktoś pomylił

    @siemalysy to wzorowo

  4. #14
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Nie od dziś wiadomo, ze serwis Nikona zupełnie inaczej traktuje wybitnych fotografow. Szczególnie ślubnych, oczywiście. Wiec sytuacja opisana powyżej mogla miec miejsce.
    może serwis się zmienia???

  5. #15

    Domyślnie

    Ja korzystam z serwisu w ramach NPS i mam mieszane uczucia. Na jesieni na wycenę naprawy 24-70 czekałem ponad tydzień (wg regulaminu robią to w dniu otrzymania sprzętu albo w 24godziny), w lutym wysłałem D700 na wymianę migawki - po 3 dniach zadzwoniłem co z wycenę i dopiero wzięli się za robotę i w godzinę miałem wycenę - naprawa z przesyłkami trwała 10 dni.

    W ub. roku osobiście zawiozłem D810 na naprawę gwarancyjną (padła elektronika) - naprawa trwała 3 tygodnie!!!!

    Co najśmieszniejsze - podczas wypełniania samych papierów serwisowych przez Pana odpowiedzialnego za NPS (fakt że wypełniał papiery ze 3 razy bo w każdym wyrazie była literówka....) - człowiek od "zwykłych" klientów obsłużył trzy osoby - łącznie z podaniem kosztów naprawy i czasu oczekiwania....

    Plus za to, że robota jest zawsze wykonana dobrze i sprzęt jest zawsze dokładnie czyszczony. No i w ramach npsu da się dogadać, że na czas naprawy dadzą jakiś aparat na testy no ale wtedy trzeba się udać do nich osobiście


    Wcześniej kilkanaście lat pracowałem na Canonie i tam wg mnie serwis dużo lepszy i szybszy bez programów dla profesjonalistów (choć podobno ostatnio taki wprowadzili) - wystarczyło, że był to sprzęt dla profesjonalistów. Do nich wysyłałem aparat w poniedziałek, a w czwartek kurier pukał do drzwi z naprawionym sprzętem.

  6. #16
    mackaron
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blaszak Zobacz posta
    może serwis się zmienia???


    raczej zwija... ptacy cwierkają ze oddzial nikon polska sie likwiduje

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Zawszę się obawiałem (przez wiele negatywnych opinii na forum) serwisu Nikona, na forum bardzo często i dużo ludzi wystawiało negatywne opinie na temat autoryzowanego serwisu w WWA. Właśnie odebrałem dwa aparaty z serwisu i jestem bardzo zadowolony z naprawy, jak i z kontaktu z Panami z serwisu i jeśli ktoś z serwisu to czyta, jestem bardzo wdzięczny za efektywną prace Opiszę nieco sytuacje.

    Po pierwsze, jestem totalnym laikiem w wysyłaniu sprzętu do serwisu. Nigdy nic nie wysyłałem do serwisu na gwarancji i poza gwarancją (farciarz) mam dwa aparaty objęte akcją serwisową, D600 i D750 z tego D600 już jakieś lata świetlne poza gwarancją, D750 miał chyba jeden msc. gwarancji. Nie wiedziałem jak się do wysłania zabrać, zadzwoniłem na infolinie serwisu, odebrała Pani i mniej więcej wszystko wyjaśniła mi jak ma wyglądać wysyłka, poprosiła o maila, na którego przesłała numer klienta dla DHL'a wraz z pełną instrukcją krok po kroku jak przygotować paczkę i przesłać sprzęt. Zamówiłem kuriera, następnego dnia dostałem maila od Nikona z potwierdzeniem odbioru sprzętu i hasło z loginem do zakładki serwis coby sobie obserwować sytuacje naprawy. W między czasie przypomniało mi się że w D750 jest pęknięta szybka od wyświetlacza, zadzwoniłem do Nikona, Pan poinformował mnie że orientacyjnie wymiana takiej szybki to koszt 50-100zł max. Minął tydzień, więc kolejny telefon do Nikona w celu doinformowania się co się dzieje ze sprzętem, Pan dokładnie wszystko wyjaśnił i określił mniej więcej ile trzeba czekać na naprawę. Wczoraj naprawa się zakończyła, i aparaty zostały wysłane. Dziś przyjechał kurier, mimo tego że czekałem wcześniej na wiadomość mailową o koszt pokrycia kosztów szybki do wyświetlacza, maila nie dostałem, a aparat miał w gratisie wymienioną szybkę

    Aparaty czyste, wymienione gumy, migawki- shuter plate, wyczyszczone, AF wyregulowane do wzorca. Sprzęt jak nowy

    Chyba nie jest tak źle z tym serwisem, co ?
    Domyślam się, że na formularzu reklamacyjnym podpisałeś się nickiem z forum? Jesteś zbyt rozpoznawalny, żeby serwis chciał ryzykować negatywną opinię.
    W podobnym tonie zażartował @tomfoot, którego masz w ignorowanych, ale coś w tym może być. Nie od dziś popularność przynosi pewne korzyści.
    Pytanie brzmi tylko, czy serwisanci zorientowali się, czy to czysty przypadek?
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mackaron Zobacz posta
    raczej zwija... ptacy cwierkają ze oddzial nikon polska sie likwiduje
    i oby szybciej, wtedy będziemy słać graty do serwisu do Czech albo do Niemiec. W Czechach bardzo fajna obsługa.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #19

    Domyślnie

    Może i fajna, ale czy dla Polaków? Wielokrotnie jak jestem na Czechach odczuwam niechęć do nas.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Może i fajna, ale czy dla Polaków? Wielokrotnie jak jestem na Czechach odczuwam niechęć do nas.
    Nic nowego. Odczuwam to samo. A co do serwisu- wydaje mi się, że ciągle będzie w Polsce...

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Musze sie pochwalić, jestem tatą :)
    By tymancjo in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 15:16
  2. Serwis Nikona
    By abiele in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 02:00
  3. Serwis Nikona
    By gruby in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 08:06
  4. Serwis Nikona
    By gadas in forum Serwis
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 26-03-2008, 16:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •