Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Co zamiast Nikona D7000

    Witam,
    Od pewnego czasu jestem posiadaczem Nikona D7000, który zastąpił Nikona D5100. Aktualnie mój zestaw obiektywów to N85 1.8G oraz zakupiona niedawno S18-35. Teraz do meritum Ponieważ najczęściej biegałem z podpiętym N35 lub S17-50 (oba je zastąpiła S18-35), z Nikonem D5100 był to zestaw w miarę poręczny i niezbyt ciężki. Aktualnie D7k + S18-35 to już kawał kloca. No i naszła mnie refleksja, że teraz cały ten klamot częściej okupuje półkę, niż robi zdjęcia. Zacząłem się poważnie zastanawiać nad zmianą. Opcje:
    1. Sprzedaję S18-35 i kupuję coś w zakresie 28-35 mm (stałoogniskowy obiektyw) => odrobinę lżejszy zestaw, nadal dość nieporęczny;
    2. Sprzedaję D7k (i być może S18-35), zastępuję go D5300 lub D5500 przy akceptacji wszystkich ich ograniczeń w porówaniu do D7k; obiektyw to może powrót do 35 DX lub S17-50 => zestaw zyskuje na poręczności i lekkości
    3. Sprzedaję wszystkie klamoty i kupuje Sony A6000 z dwoma obiektywami + adapter do pleśniaków => mocno zyskuję na poręczności

    Opcja 1 i 2 pozwala mi zachować większość uzbieranego przez te kilka lat "złomu" i gratów. Ograniczenia serii D5XXX są mi znane i do przyjęcia. Opcja 3 to już prawdziwa rewolucja, ale pozwoli mi praktycznie mieć aparat przy sobie, bez potrzeby noszenia dodatkowej torby / plecaka / itp (służbowy laptop pozostawia sporo miejsca w plecaku). Idealnie byłoby po prostu dokupić coś do Nikona do noszenia w kieszeni, ale niestety fundusze na to nie pozwalają :/ Chętnie poczytam Wasze opinie.
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  2. #2

    Domyślnie

    Jakbym miał to bym nie oddał serii 7xxx, ile gram zyskasz, ile milimetrów rozmiaru, a ile pieniędzy stracisz? Obiektyw to już co kto lubi, 28/2.8 AF można już za około 500-600zł znaleźć(optycznie bez fajerwerków, ale zdjęcia robi i do FX pasuje), a S18-35 może jeszcze sobie zostawisz na ważniejsze sesje. Miałeś 35 DX i S17-50, więc masz porównanie, Ty nam napisz co i jak, zamiast się pytać ^^ Bezlusterkowce fajne, ale mają sens z dwoma obiektywami np. i tyle, a ja jestem na etapie, że chcę spróbować wszystkiego, gdzie lustrzanka wypada lepiej i taniej.
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  3. #3

    Domyślnie

    @User1: nie pomagasz Co do ilości obiektywów, to ja więcej niż dwa / trzy nie potrzebuję A fotografuję stricte amatorsko (staram się z zacięciem ). Po prostu znów chciałbym mieć aparat przy sobie, a nie w domu, planując wcześniej wyjście na "focenie". Wiem, że brzmi to jak marudzenie, ale tak już mam, że lubie czasami podzielić włos na czworo A że lubię też posłuchać mądrzejszych od siebie, stąd ten wątek
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  4. #4

    Domyślnie

    Wcale Ci się nie dziwię, sam mam takie myśli a ja mam D90 więc matryca w porównaniu z nowymi bezlustrami to relikt. Bardziej mi chodzi po głowie matryca APS-C, małych raczej nie chcę. Lampy używam rzadko. Jedyne co mnie trzyma to Sigma kupiona jako nowa. Może kup znowu N35 albo N50? Razem z D7000 jest już lekko i w miarę poręcznie. Chyba że potrzebujesz uniwersalności zooma albo szerokości. Albo po prostu się przyzwyczaj i nie marudź Coś za coś, masz świetną jakość za cenę rozmiaru.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  5. #5

    Domyślnie

    Myślę o tym (tzn. o powrocie do 35-tki, która była poręczniejsza i wygodniejsza). Dziś poużywałem D7200 i jestem negatywnie zaskoczony tym body. Przy D7000 wygląda trochę jak zabawka. W każdym razie jutro potestuję jakość jaką daje a6000/a6300. Zobaczymy po weekendzie W każdym razie dziękuję za opinię
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  6. #6

    Domyślnie

    Przepraszam za post pod postem, jeśli jakis moderator może to scalić, ja nie mogę W weekend poużywałem D7200 oraz wypróbowałem malucha od Sony. Ergonomią D7200 jestem negatywnie zaskoczony (moim zdaniem to krok w tył w porównaniu do D7000): górny wyświetlacz właściwie jest i tyle (przyzwyczajony do tego, że w D7000 pokazuje naprawdę wiele uznaję to za strzał w stopę ze strony Nikona), większośc paramtetrów i tak wymaga zerknięcia na tylny wyświetlacz, który podświetla się przy każdej zmianie (aparat miałem na kilkanaście godzin, więc nie wiem czy w menu można to wyłączyć). Niektóre guziki zmieniły też miejsce, ale to już myslę kwestia przyzwyczajenia. W zasadzie jedyne dwa argumenty za D7200 to silnik oraz mikroregulacja. Jeśli komus na tym nie zależy, IMHO, D5500 jest opcją porównywalną. Za to obrazek jaki daje, jest naprawdę świetny (choć zauważyłem, że nawet w dobrych warunkach AF potrafi sie pomylić z Nikkorem nawet). Zrobiłem też kilkadziesiąt zdjęć Soany A6000 i muszę przyznać, że spisuje się to maleństwo bardzo dobrze. I zdaje się, że to będzie mój wybór
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  7. #7

    Domyślnie

    Ale Sony przecież w ogóle nie ma górnego wyświetlacza

    D5500 też nie ma górnego ekranu, tak, że widać dużą konsekwencję w Twoich ocenach Mnie np. najbardziej w d5x00 itp. przeszkadza ciemny wizjer (inne "uproszczenia" też), więc w żaden sposób nie powiem, że to opcja porównywalna. Zrobiłem ponad 20k zdjęć d7200 z różnymi obiektywami i losowości af nie stwierdziłem, według mnie za niecelne zdjęcie ten aparat odpowiada na końcu (zwykle nie fotografuję sportu czy jakichś ekstra dynamicznych scen).

    Ps. Przeczytałem jeszcze raz Twój pierwszy post. Ewidentnie problemem jest wielki obiektyw (S18-35A), nie nadający się do zabierania "wszędzie". Dokładnie potwierdza to moją opinię o tym, zresztą świetnym, szkle. Mając podobne dylematy, zostaję póki co przy d7200 z jego uniwersalnością i kombinuję z obiektywami pod kątem jakość-wielkość-cena.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ale Sony przecież w ogóle nie ma górnego wyświetlacza

    D5500 też nie ma górnego ekranu, tak, że widać dużą konsekwencję w Twoich ocenach Mnie np. najbardziej w d5x00 itp. przeszkadza ciemny wizjer (inne "uproszczenia" też), więc w żaden sposób nie powiem, że to opcja porównywalna. Zrobiłem ponad 20k zdjęć d7200 z różnymi obiektywami i losowości af nie stwierdziłem, według mnie za niecelne zdjęcie ten aparat odpowiada na końcu (zwykle nie fotografuję sportu czy jakichś ekstra dynamicznych scen).

    Ps. Przeczytałem jeszcze raz Twój pierwszy post. Ewidentnie problemem jest wielki obiektyw (S18-35A), nie nadający się do zabierania "wszędzie". Dokładnie potwierdza to moją opinię o tym, zresztą świetnym, szkle. Mając podobne dylematy, zostaję póki co przy d7200 z jego uniwersalnością i kombinuję z obiektywami pod kątem jakość-wielkość-cena.
    Ale ja właśnie oceniam wyświetlacz D7200 przez pryzmat tego z D7000, który moim zdaniem jest rewelacyjny. Po prostu szkoda mi, że Nikon postanowił wyciąć jedną z najfajnieszych rzeczy w tej serii. Przy czym górny wyświetlacz, nie jest dla mnie "must have", choc muszę przyznać, że dobry jest wygodny. Co do Twojej oceny, to pewnie masz rację, waga tej Sigmy jest sporym wyzwaniem
    Co do celności AF, to mogłem go ocenić tylko na podstawie tych kilku zdjęć, które zrobiłem, więc to nie była jakiś mega "test" (tym bardziej, że to nie był żaden test, a zwykłe wyjście z aparatem na fotografowanie). Po prostu zauważyłem, że w tych samych warunkach (wczesne popołudnie, park), przy statycznych scenach (portret pozowany), AF czasami zwyczajnie nie trafia (Nikkor 18-105). Ot po prostu garść luźnych uwag w kontekście mojego pierwszego posta


    P.S. Nie szukałbym jakiegoś ładu i składu w tych moich "przemysleniach" To takie trochę poszukiwanie "św. Grala"
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 07-03-2017 o 09:46
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #9

    Domyślnie

    Z ciekawości, których informacji na górnym wyświetlaczu brakuje Ci w d7200 względem d7000?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z ciekawości, których informacji na górnym wyświetlaczu brakuje Ci w d7200 względem d7000?
    Generalnie ilośc informacji jest sporo mniejsza. Nie robiłem sparwdzania 1-1 (jak wspomniałem, aparat miałem na kilkanaście godzin, wolałem raczej pofotgrafować), ale np. zmiana tryby AF i liczba pól chyba nie jest wyświetlana, a przynajmniej nie w takim stopniu jak w D7k.. Zapewne kwestia przyzwyczajenia, ale skoro przywykło się do funkcjonalności, jaką tu oferuje D7K, trudno mi się było przestawić Ja nie deprecjonuję D7200, jak wspomniałem, daje naprawdę fajny obrazek. Byc może po jakims czasie przywykł bym do obsługi tego modelu. Po prostu uważam, że Nikon mógł skupić sie na innych aspektach i pozostawic to, co było bardzo dobre
    Ostatnio edytowane przez dannywrocek ; 07-03-2017 o 10:16
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co zamiast Nikona D200?
    By Sync100 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-02-2017, 15:22
  2. [olympus] OM-D E-M10 zamiast nikona d7100
    By bartekk in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 16:51
  3. Mam Nikona D7000
    By anonymouslord1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 10:56
  4. AF Nikona D7000
    By karwil in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 14:36
  5. Tajemnica Nikona D7000
    By Dante_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 12:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •