Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dylematy z górnym wyświetlaczem znikną jak kupisz A6000

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dylematy z górnym wyświetlaczem znikną jak kupisz A6000
    To nie dylematy, raczej moje luźne uwagi
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  3. #13

    Domyślnie

    Informacje dot. af masz w wizjerze ( i na wyświetlaczu) po naciśnięciu przycisku na wyłączniku af. Ja z głównego wyświetlacza, jeśli chodzi o kontrolę parametrów ekspozycji i ustawień, nie korzystam w ogóle. Wystarcza mi wizjer i górny ekran, mnie nic nie brakuje, ale zapewne trzeba się przyzwyczaić.

    Ps. Masz pasek neoprenowy? To dopiero "dodaje lekkości" zestawowi

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Informacje dot. af masz w wizjerze ( i na wyświetlaczu) po naciśnięciu przycisku na wyłączniku af. Ja z głównego wyświetlacza, jeśli chodzi o kontrolę parametrów ekspozycji i ustawień, nie korzystam w ogóle. Wystarcza mi wizjer i górny ekran, mnie nic nie brakuje, ale zapewne trzeba się przyzwyczaić.

    Ps. Masz pasek neoprenowy? To dopiero "dodaje lekkości" zestawowi
    Jak napisałem: to pewnie kwestia przyzwyczajenia Rozumiem, że pytając o pasek, urządzasz sobie smieszki ze mnie No co poradzę. Lama fotograficzna jestem i szukam dziury w całym Może z płaczem wrócę do Nikona i będziemy sie przepraszać
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  5. #15

    Domyślnie

    Pół żartem, ale taki pasek naprawdę jest super i inaczej odczuwasz wagę zestawu.

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bezlustra to nie jest zły pomysł, jeśli bierzesz pod uwagę niższą serie jak D7xxx to tym bardziej takie Sony A6000 da ci więcej, kwestia przyzwyczajenia do maleństwa, obrazek świetny, wykorzystywanie ekraniku z czasem daje dodatkowe możliwości, ja bym się też brał pod uwagę http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wy...o-czarny.bhtml nowiutki model i wygląda na bardzo udany w porównaniu do już leciwego A6000

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Bezlustra to nie jest zły pomysł, jeśli bierzesz pod uwagę niższą serie jak D7xxx to tym bardziej takie Sony A6000 da ci więcej, kwestia przyzwyczajenia do maleństwa, obrazek świetny, wykorzystywanie ekraniku z czasem daje dodatkowe możliwości, ja bym się też brał pod uwagę http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wy...o-czarny.bhtml nowiutki model i wygląda na bardzo udany w porównaniu do już leciwego A6000
    Wygląda fajnie, a podobno Fuji daje też niezły obrazek (dawno temu miałem kompakt Fuji, od którego zacząłem przygodę z cyfrą). Szkoda tylko, że szkła dość drogie. Ja co prawda potrzeby mam niewielkie, bo coś standardowego (jakoś polubiłem 30-35 mm) oraz coś dłuższego do portretów (60-90 mm). Chyba, że coś polecasz
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  8. #18

    Domyślnie

    No i "problem" się rozwiązał Od kilku dni foce Sony a6000 + Sigma 30 1.4 i banan z twarzy wciąż nie znika Nawet okazało się, że mój ulubiony program do RAWów (nie LR ) obsługuje RAWy z tego aparaciku
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Bezlustra to nie jest zły pomysł, jeśli bierzesz pod uwagę niższą serie jak D7xxx to tym bardziej takie Sony A6000 da ci więcej, kwestia przyzwyczajenia do maleństwa, obrazek świetny, wykorzystywanie ekraniku z czasem daje dodatkowe możliwości, ja bym się też brał pod uwagę http://www.euro.com.pl/kompakty-z-wy...o-czarny.bhtml nowiutki model i wygląda na bardzo udany w porównaniu do już leciwego A6000
    Fakt, że sony jest leciwy (zaraz stukną trzy lata od premiery), a fuji ma pół roku, ale nie wiem, czy są to porównywalne aparaty. Bo fuji nie ma wizjera. No i sony strzela 11 klatek na sek (póki się karta nie zapcha), a fuji "tylko" 6.

    @dannywrocek, mozesz napisać jakie masz odczucia po przejściu z dobrego wizjera optycznego (d7000) na wizjer elektroniczny w a6000? Ja bawiłem się sony jakieś pół godziny (zastanawiam się mocno nad jego kupnem) i właściwie jedyne negatywne odczucie miałem takie, że bolą mnie oczy po tej półgodzinie. Możesz coś napisać na ten temat?

    Ciekaw jestem też zdania innych użytkowników na temat wizjerów elektronicznych. Ja mam zerowe doświadczenie w tym względzie.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sosnowy Zobacz posta

    @dannywrocek, mozesz napisać jakie masz odczucia po przejściu z dobrego wizjera optycznego (d7000) na wizjer elektroniczny w a6000? Ja bawiłem się sony jakieś pół godziny (zastanawiam się mocno nad jego kupnem) i właściwie jedyne negatywne odczucie miałem takie, że bolą mnie oczy po tej półgodzinie. Możesz coś napisać na ten temat?
    Też się tego obawiałem, ale użytkowanie wizjera elektronicznego nie jest takie złe, a wręcz kiedy ostrzysz manualnie to nie możesz oprzeć się wrażeniu "wow". Ja już jakieś doświadczenie z wizjerem elektronicznym miałem za sobą, z uwagi na to, że kiedys miałem Fuji z takim wizjerem. W każdym razie wizjer jest jak dla mnie OK: wyświetla wszystkie potrzebne informacje, działa bez zauważalnych opóźnień i mozna go w pewnym stopniu "wyregulować" pod siebie (ja zostałem na domyślnych ustawieniach, ponieważ nie odczułem potrzeby zmiany czegokolwiek). Do jednego tylko trzeba się przyzwyczaić (ale w D7k miałem podobnie): wyśwetlane obrazki są takie jakieś "zimne", na ekranie komputera więcej w nich życia Za to jakość zdjęć, jakie "wypluwa" jest naprawdę na wysokim poziomie (albo ja mam niskie wymagania ). I waży 1/3 tego, co ważył mój D7k z zapietą S18-35
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Co zamiast Nikona D200?
    By Sync100 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-02-2017, 15:22
  2. [olympus] OM-D E-M10 zamiast nikona d7100
    By bartekk in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 16:51
  3. Mam Nikona D7000
    By anonymouslord1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-05-2014, 10:56
  4. AF Nikona D7000
    By karwil in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 14:36
  5. Tajemnica Nikona D7000
    By Dante_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 12:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •