Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 76

Wątek: D3X czy D3s?

  1. #61
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Wysokie ISO i D3x??? Tam jest max 1600 i ono wygląda słabo. O Hi nie rozmawiajmy już wcale. D3s albo D4. Jak juz musisz mieć jednocyfowca. Bo tak to polecę Df albo D750.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #62

    Domyślnie

    iso1600-Hi2 jest bardzo podobnie używalne w d3x jak 1600-6400 w d700 - jeden powie że daje radę, drugi że do niczego się nie nadaje. Różnice w praktyce (oczywiście mówię o normalizowanej wielkości) są na poziomie nie większym niż 0.5EV - niektóre aspekty na korzyść d700 inne na korzyść d3x.
    Oczywiście że d3x to pod tym względem nie jest poziom d3s, d4 czy d750, ale d700 to także nie ten poziom
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #63
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Co ty mowisz. Robiłem na D700 sport na hali i ISO 3200 było dobre. W wiele lepszym swietle akceptowalem w D3x ISO 800. Nie mówię o cropach tylko o gotowym zdjeciu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Robiłem na D700 sport na hali i ISO 3200 było dobre.
    Zupełnie się z tym zgadzam. Co prawda z D3, ale jak dla mnie te nie różnią się w kwestii szumów... D3 + T28-75/2.8:


    Edit:

    Jeśli komuś zależy, jak wrócę do domu (wieczorem) podmienię zdjęcie na takie z exifem.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 15-03-2017 o 18:37

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Co ty mowisz. Robiłem na D700 sport na hali i ISO 3200 było dobre. W wiele lepszym swietle akceptowalem w D3x ISO 800. Nie mówię o cropach tylko o gotowym zdjeciu.
    Ja robiłem w gorszych warunkach na iso3200 zarówno w d700 jak i Hi1 w d3x i obraz był porównywalnie użyteczny
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #66

    Domyślnie

    Jeśli porównywałeś wycinki, to cud, albo nieporównywalne warunki. Jeśli porównywałeś zdjęcia sprowadzone do tego samego rozmiaru, to całkiem prawdopodobne, że trochę szumu z D3x zginie ze znikającymi pixelami.

    A tak na marginesie, to ostatecznie nabyłem D3.
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  7. #67

    Domyślnie

    litości... raczej nie wpadł bym żeby porównywać cropy...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #68

    Domyślnie

    czytam kolejny temat i dalej te same dylematy... niebawem będę poszukiwał puchę głównie jako backup i tak myślę czy d700 czy d3... znam wszystkie wady i zalety każdego z nich, po prostu czysta kalkulacja
    bardziej skłaniam się w kierunku d3
    nie chcę d610 bo już miałem i nie pasowała mi jego ergonomia i rozmiar, chcę aparat min. rozmiaru d300/d700 bo się już do nich przyzwyczaiłem, ale z drugiej strony jakość obrazu z d610 była bardziej niż zadowalająca...
    D810 + Nikkor 24-70 / 2.8 + Nikkor 50 / 1.4 + Nikkor 105 / 2.8 + SB800&600

  9. #69

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę, że obrazek z D700 i D3 nie różni się, to dopłata do D3 w przypadku gdy to właśnie sama jakość obrazu to priorytet, mija się z celem.

  10. #70
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    W dodatku jesli to byłby backup nieużywany, to nie wiem po co cięzsze i większe body w torbie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •