Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 76 z 76

Wątek: D3X czy D3s?

  1. #71

    Domyślnie

    Wiec po co kolega kupował D3 i D3s?... Bo jednak mają to coś czego nie ma D700.

  2. #72
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Nie są backupem i może pracuje na dwa body? D3s ma lepsze wysokie ISO.
    Oba mają lepszy AF. Tylko po co jeśli byłoby to body zapasowe? To bardzo zmienia percepcje.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Wiec po co kolega kupował D3 i D3s?... Bo jednak mają to coś czego nie ma D700.
    Dla fps'ów, bufora... Po dokupieniu D3s śmiało mógłbym jako drugie body mieć D700- bo jako dodatkowy korpus nie wymagam od niego prędkości, bo nie musi mieć lepszego ISO gdyż często drugi korpus ma przypiętą lampę... Ale jeśli mam zamienić pewne i sprawdzone D3 na D700 niewiadomego pochodzenia, to zysk z takiej wymiany mija się dla mnie z celem.

  4. #74

    Domyślnie

    mam taki fetysz ze lubie ciezkie aparaty
    serio, nie pasuje mi cos co jest lekkie i sprawia wrazenie zabawki
    dlatego jeszcze nie przesiadlem sie na bezlusterkowca
    D810 + Nikkor 24-70 / 2.8 + Nikkor 50 / 1.4 + Nikkor 105 / 2.8 + SB800&600

  5. #75

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dla fps'ów, bufora... Po dokupieniu D3s śmiało mógłbym jako drugie body mieć D700- bo jako dodatkowy korpus nie wymagam od niego prędkości, bo nie musi mieć lepszego ISO gdyż często drugi korpus ma przypiętą lampę... Ale jeśli mam zamienić pewne i sprawdzone D3 na D700 niewiadomego pochodzenia, to zysk z takiej wymiany mija się dla mnie z celem.
    Jak tak właśnie mam, D3S + D700. D700 miał być jako zapas, ale ze stałkami wygodniej jest pracować na 2 body równocześnie i w dobrych warunkach (nie za ciemno) jeśli chodzi o jakość obrazka praktycznie do ISO 3200 nie widać różnicy (mam na myśli gotowy produkt, czyli zdjęcia jakie idą do klientów: jpg oraz odbitki 15x23 cm, nikogo nie interesują cropy 100%). Przewagę D3S widać gdy już jest kiepskie światło i trzeba podbić ISO, wtedy wole pracować na jednym body i to jest właśnie D3S.
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gżś Zobacz posta
    Wracamy do dylematu D3s czy D3x. Tutaj D3x jest na trochę przegranej pozycji, bo się z nim nigdy nie macałem. Czy gdzieś są dostępne sample nef do ściągnięcia w ISO3200 i 6400? W zasadzie jestem zdecydowany na D3s, ale czy słusznie?
    Tak tytułem wyjaśnienia - opcje typu niższe iso+jasny słoik odpadają, bo nie chcę ograniczać sobie manewru przysłoną, tylko wręcz odwrotnie - to samo jeśli chodzi o lampę - umiem, używam, nie chcę być niewolnikiem
    Nie znajdziesz sampli z d3x na takim iso bo po prostu ta puszka ma max 1600 i to z niezłym szumem. Te body przeznaczone są do różnych celów. D3s to repo, d3x studio i plener. Od Ciebie tylko zależy jaką przewagę masz zdjęć, czy więcej repo czy krajobraz, studio, plener. Osobiście kupiłbym obydwa jedno do studia drugie do repo.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •