Close

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: D3X czy D3s?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    a to fotografowie dziela sie na slubniakow i 400 2.8? ej no...
    Kiedyś na ślubie kolegi używałem 300/4,5+TC 2x - po miesiącu na imprezie rzucali obrączkami, po dwóch latach rozwód. Od tamtego czasu na śluby znajomych nie zabieram nawet komórki z aparatem.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta

    No chyba wszystko na temat d800 w tym kontekście już napisałem AF jest bardziej czuły w słabym świetle (wg mnie), ale mniej stabilny w AF-C (tylko ten pomiar uznaję), poza tym jeśli bazujesz na 12mpix to 36mpix to zbytekl konstrukcyjnie, szybkostrzelnością i reaktywnością D800 nie umywa się do d3s. Wg mnie jeśli jesteś skoncentrowany na zaletach D3s i preferujesz pracę na d1 czy d2 to d800 wypada przy tym gorzej niż d3s i d3x - bo to jednak nie jednocyfrowe body
    Nawet brałem pod uwagę D800, ale 36Mpx trochę przeraża moje szklanki, a poza tym dużo czytałem o nietrafnym AF. Wspominałeś o D4, ale to $ zdecydowanie ponad moją wolę szaleństwa w tym temacie na chwilę obecną.

    Wczoraj podręczyłem trochę RAWy z D3s i 12800 jest jeszcze do przyjęcia, ale 25600 można opisać jedynie w wulgarnych określeniach. Ale nie zarzekam się, że nie jestem gamoniem w odszumianiu...
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  2. #22

    Domyślnie

    Nie kumam, jak możesz nie akceptować iso12800 z d3s, a akceptować iso3200 z d300s ? Coś chyba nie tak podchodzić do RAWów z d3s-a a w obróbce d300s jesteś geniuszem
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #23

    Domyślnie

    12800 jest ok, ale 25600 wygląda jak tyfus.
    Edit:
    Spojrzałem, co napisałem powyżej i uświadomiłem sobie, że 15 lat temu pchało się Neopana 400 na 1600, żeby na koncercie z 300+tc2x uzyskać chociaż 1/15...
    Ostatnio edytowane przez gżś ; 02-03-2017 o 21:10
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  4. #24

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanie do użytkowników D3s dotyczące AF. Rozkład pól wygląda dramatycznie słabo w porównaniu do D2 - jak da się z tym żyć w praktyce? Czy po redukcji do 11 pól da się skutecznie "ładnie" kadrować od razu, czy trzeba ustawić> zablokować> przekadrować? Czy dynamiczny wybór pola AF jest skuteczny?
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  5. #25

    Domyślnie

    AF w kazdym body z serii D3 na pewno da rade dynamicznie złapać ostrość na księżycu w pełni bez potrzeby szukania mocnej lampy do jego doświetlania

  6. #26

    Domyślnie

    A jeśli nie będzie mi zależało na ostrości księżyca tylko czego innego, to multicam to rozumi z ustawienia kadru?
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  7. #27

    Domyślnie

    Wg mnie wszystkie tryby pracy AF w multicamo3500 mają swoje zastosowanie, tylko trzeba je poznać. Przełączenie się na 11 polowy tryb wpłynie jednak tylko na szybkość z jaką będziesz przełączał aktywność między dość odległymi miejscami w kadrze bo polega ono na wyizolowaniu z wszystkich pól, tylko tych 11 z których możesz korzystać. Jeśli obiekt jest poza zakresem rozmieszczenia pól AF to będziesz musiał blokować ostrość i przekartkowywać - no bo jak inaczej ?
    W stosunku do multicam2000 i muclticam3500DX, rozmieszczenie pól AF jest rzeczywiście zdecydowanie ciaśniejsze, ale pola są relatywnie mniejsze więc bardziej precyzyjnie można ustawić ostrość. Czy da się żyć ? od 2007 roku spora część fotografów jakoś sobie z tym radzi, mimo że oczywiście szersze rozsianie sensorów czasem byłby pomocne (niestety jest mocno ograniczone z powodów technicznych)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Dokładnie o to mi chodzi w redukcji pól do 11 - żeby dało się je w miarę używać pojedynczo. W D2kach używam tylko pojedynczych pól i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby nie było pola w miejscu, gdzie bym oczekiwał, natomiast w D3 mam poważne obawy, czy nie są zbyt skupione w środku, a redukcja do 11 powoduje ich jeszcze większe zbliżenie do centrum, co może mordować kompozycję, bądź powodować konieczność przekadrowania, jeśli nie chce się posadzić głównego motywu w centrum. Stąd moje moje pytanie o wybór dynamiczny z 51pól - w jakim zakresie można liczyć, że korpus sobie poradzi z właściwą interpretacją na co ostrzyć?
    Do D2jek zapałałem, kiedy zobaczyłem rozkład pól AF, który jest dla mnie ideałem.
    PO analizie rynku zacząłem się zastanawiać nad D3, czy są jakieś znaczące praktyczne różnice między d3s a d3 poza ISO?
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gżś Zobacz posta
    czy są jakieś znaczące praktyczne różnice między d3s a d3 poza ISO?
    Bufor. I to znacznie większy.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gżś Zobacz posta
    Dokładnie o to mi chodzi w redukcji pól do 11 - żeby dało się je w miarę używać pojedynczo. W D2kach używam tylko pojedynczych pól i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby nie było pola w miejscu, gdzie bym oczekiwał, natomiast w D3 mam poważne obawy, czy nie są zbyt skupione w środku, a redukcja do 11 powoduje ich jeszcze większe zbliżenie do centrum, co może mordować kompozycję, bądź powodować konieczność przekadrowania, jeśli nie chce się posadzić głównego motywu w centrum. Stąd moje moje pytanie o wybór dynamiczny z 51pól - w jakim zakresie można liczyć, że korpus sobie poradzi z właściwą interpretacją na co ostrzyć?
    Do D2jek zapałałem, kiedy zobaczyłem rozkład pól AF, który jest dla mnie ideałem.
    PO analizie rynku zacząłem się zastanawiać nad D3, czy są jakieś znaczące praktyczne różnice między d3s a d3 poza ISO?
    51 polowy tryb to automatyka - o ile pamiętam d3 nie ma jeszcze rozpoznawania twarzy, w tym trybie nie ma zdaje się także priorytetu pierwszego planu. Nadaje się raczej do namierzania wielkich elementów, albo mniejszych, jeśli są na jednolitym tle (ptaki na niebie, modelka na jednolitym tle). To że w trybie 11polowym są jeszcze bardziej skupione to raczej złudzenie - to jest 10 (plus centralny oczywiście) w miarę skrajnych sensorów AF z siatki 51wszystkich dostępnych. Jeśli chcesz mieć trochę szerzej - to zbieraj na D5, jeśli jeszcze szerzej niż w d2 to D500+grip (żeby był jak jednocyfrowiec )
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •