Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: D3X czy D3s?

  1. #11

    Domyślnie

    D700 szumi mniej od D300s. Co do różnic cenowych D3 vs. D3s to ten drugi jest przynajmniej 1500 zł droższy przy takim samym stanie i przebiegu.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 02-03-2017 o 11:42

  2. #12

    Domyślnie

    Jeśli w d300s akceptujesz iso3200, to w d700/d3 będziesz akceptował iso10.000-12800 albo nawet większych, a w d3s chyba nawet iso51200 Cię zadowoli
    Ale jeśli D300s nie zadowala Cię w zakresie czułości AF w słabym świetle, to żaden z korpusów tej generacji znaczącego postępu nie uczyni. Dopiero D4/d800 łapią ostrość w zauważalnie słabszym oświetleniu.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Dopiero D4/d800 łapią ostrość w zauważalnie słabszym oświetleniu.
    https://www.youtube.com/watch?v=cQygPeIwD-0

  4. #14

    Domyślnie

    Nie wiem co Ci się wydaje, ale kilka razy byłem w zasiadce obok kolegi z d3s i kiedy jeszcze przed wschodem słońca ja z d800+tc14+400/2.8 już robiłem zdjęcia z trafioną ostrością, to od kolegi słyszałem tylko bezradne przejazdy AF przez całą skalę jego 600tki f4. Także na 100% D800 łapie ostrość przy mniejszej ilości światła. Mają obecnie D800 i d4 mogę znów na 100% powiedzieć że D4 jest pod tym względem jeszcze lepszy (w wielu sytuacjach które sprawdzałem, jest także lepszy niż d500 którego AF jest teoretycznie znacznie bardziej czuły) Natomiast w przypadku D700 w warunkach kontrolowanych sprawdzałem - tam gdzie d700 był bez radny, d800 ustawiał ostrość bez problemu.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #15

    Domyślnie

    no tak, ja zawsze zapominam, ze korzystamy z nieco innych obiektywow.

    hmm ale zaraz... ja chyba uzywam tych normalniejszych... jak zdecydowana wiekszosc userow tych puszek

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    1. Jeśli lubisz DX to kupuj D500.
    2. D3x od D3s odróżnia prawie wszystko. A ciebie interesuje najbardziej bezsesowna sprawa - cropowanie. Kupowac FX by mieć tunel w celowniku? Puszki się dobiera pod zastosowanie. D3s to reporterka, fps i wysokie ISO. D3x to wół studyjny. Mało fps, max ISO to 1600 - o czym my mówimy?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    no tak, ja zawsze zapominam, ze korzystamy z nieco innych obiektywow.

    hmm ale zaraz... ja chyba uzywam tych normalniejszych... jak zdecydowana wiekszosc userow tych puszek
    Przyznaję że nie sprawdzałem z innymi szkłami D3s, ale z porównaniem do D700 mam w całym zakresie ogniskowych. Są momenty gdzie d700 ma stabilniejszy AF, ale z całą pewnością w sytuacjach bardzo małej ilości światła szybciej polegnie D700 niż d800 (czy d4). A wypowiadałem się o czułości AF w przypadkach ciemnicy a nie robiłem analizy dogłębnej wszystkich sytuacji zdjęciowych Szkłem które bezwzględnie nie lubiło się u mnie z d800 jest AFS24/1.4 w kiepskim żarowym świetle i w tych warunkach lepiej sprawdzało się z d700, ale już z d4 pracuje jeszcze lepiej. Podobnie jak kilka razy używany 85/1.8g -najgorzej na d800, potem d700, najlepiej na d4 (na d500 nie sprawdzałem). Jasne "starocie" 35/f2.0D, 50/1.8D szybciej łapią ostrość na d800 i d4, ale niestety na wszystkich body (w tym d700) bywają podobnie "mało precyzyjne" w przypadku AF-C (brak precyzyjnego silnika w obiektywie robi swoje - choć dzięki temu są znacznie szybsze)

    - następny post -

    Niestety, nie mogę już edytować.
    R; naprawdę uważasz że dla użytkowników d3s, 400/2.8 czy 600/4 to jest jakieś egzotyczne połączenie ? I że tylko "ślubniacy" się liczą na świecie ?
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 02-03-2017 o 15:28 Powód: łączenie postu
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #18

    Domyślnie

    a to fotografowie dziela sie na slubniakow i 400 2.8? ej no...

  9. #19

    Domyślnie

    Paweł, poruszyłeś temat d800, ale nie widzę prób przeciwstawienia go mojemu “parciu“ na D3s. Zapraszam!
    Szukam mocnej lampy do doświetlania księżyca

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    a to fotografowie dziela sie na slubniakow i 400 2.8? ej no...
    Czytając fora fotograficzne, mam wrażenie że na slubniaków i... ślubniaków Pozostałe dziedziny to w porywach 1%

    Cytat Zamieszczone przez gżś Zobacz posta
    Paweł, poruszyłeś temat d800, ale nie widzę prób przeciwstawienia go mojemu “parciu“ na D3s. Zapraszam!
    No chyba wszystko na temat d800 w tym kontekście już napisałem AF jest bardziej czuły w słabym świetle (wg mnie), ale mniej stabilny w AF-C (tylko ten pomiar uznaję), poza tym jeśli bazujesz na 12mpix to 36mpix to zbytekl konstrukcyjnie, szybkostrzelnością i reaktywnością D800 nie umywa się do d3s. Wg mnie jeśli jesteś skoncentrowany na zaletach D3s i preferujesz pracę na d1 czy d2 to d800 wypada przy tym gorzej niż d3s i d3x - bo to jednak nie jednocyfrowe body
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •