Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Nordrhein-Westfalen - Übach-Palenberg
    Posty
    2

    Domyślnie Wyzwalacze radiowe do dwóch puszek

    Witam!
    Chciałbym urozmaicić mój warsztat fotograficzny o lampy studyjne.
    Mój problem i zarazem pytanie do was:
    Chciałbym z dwóch aparatów wyzwalać te same lampy, nie znalazłem gotowych zestawów z 2 nadajnikami i np 3 odbiornikami
    czy muszę kupić dwa takie same zestawy i ustawić na ten sam kanał?
    Czy może jest jakieś inne wyjście?
    Jest ktoś kto mógłby mi to wyjaśnić?

    Pozdrawiam Filip

  2. #2

    Domyślnie

    Do lamp studyjnych, jesli sa wyzwalane w studio, a nie przy silnym świetle słonecznym, potrzebny jest tylko jeden odbiornik. Pozostałe lampy wyzwolą się przez fotocelę. No chyba, że je tak pozasłaniasz, że nie będa się w ogóle widziały, co tez jest niełatwe.
    Potrzebujesz 2 takie same nadajniki ustawione na wspólny kanał z odbiornikiem.
    W zasadzie to toche drapanie się lewą noga w prawe ucho, bo zawsze można przełożyć nadajnik do drugiego aparatu, a fotografowanie na 2 aparaty jednocześnie, to problem z ładowaniem się lamp w odpowiednim czasie.
    W razie potrzeby, prosze do mnie pisac raczej na e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au"
    www.analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Filip Filip Zobacz posta
    Chciałbym z dwóch aparatów wyzwalać te same lampy, nie znalazłem gotowych zestawów z 2 nadajnikami i np 3 odbiornikami
    czy muszę kupić dwa takie same zestawy i ustawić na ten sam kanał?
    Jeśli masz urządzenia jednego "systemu", to elementy z różnych pudełek są ze sobą zgodne
    To znaczy, że możesz kupić np. dwa komplety yn603 (po dwie sztuki), ustawić wszystkie na ten sam kanał, i masz wybór:
    - jeden aparat, trzy odbiorniki przy trzech lampach
    - dwa aparaty, dwa odbiorniki przy dwóch lampach
    - trzy aparaty, jedne odbiornik przy jednej lampie
    Co z lampami, które nie będą miały odbiorników? Lampy studyjne mają wbudowane fotocele, gdy "zobaczą" błysk, wyzwolą lampę. Jest jeden haczyk - muszą zobaczyć ten błysk (tzn. czujnik fotoceli musi odebrać wystarczająco dużo światła z błysku innej lampy), a jeśli jest zasłonięty, jeśli lampa stoi w kącie, czujnikiem do ściany, to bywa z tym kłopot (i dlatego lepiej mieć więcej niż jeden odbiornik).
    Nie uważam tego za "dyskusyjny pomysł", przekładanie nadajnika co kilka zdjęć jest niewygodne. Nawet gdy miałoby to być robienie we dwie osoby ("zza pleców" kolegi - oceniam tylko stronę techniczną), to nad "podkradaniem błysku" można zapanować.

  4. #4
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Dzisiaj testowałem dwie puszki z założonymi na sankach YN-622N II. Grupy lamp błyskają jak złoto, tak jak ustawię w triggerach. Wszystko musi być na tym samym kanale! Jest tylko problem, gdy dwóch fotografów strzeli równocześnie i lampa nie zdąży się naładować... W lampach należy też wyłączyć Auto Zooma, bo przy różnych ogniskowych w aparatach, cały czas ruszają palnikiem tam i z powrotem - nie wiem ile godzin wspyszka jest w stanie to wytrzymać... ))
    Lampy studyjne ja bym podłączał na kablach.
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Nordrhein-Westfalen - Übach-Palenberg
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za pomoc.

Podobne wątki

  1. D7000 wyzwalacze radiowe problem
    By Amadipo in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 11:46
  2. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 09:24
  3. wyzwalacze radiowe - nie do lamp
    By TMB in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 17:59
  4. Uniwersalne wyzwalacze radiowe.
    By junior1991 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2009, 21:00
  5. Wyzwalacze radiowe POWERLUX
    By Raf 007 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 09:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •