Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie D810 czy 5D Mark III?

    Witam serdecznie. Po utracie sprzetu stoje przed dosc duzym dylematem czy pozostac przy nikonie a moze przejsc na canona. Do wyboru mam D810 nikona lub 5DmarkIII canona. Cena praktycznie taka sama. Puszki wszystkie zostaly zniszczone w wypadku wiec wszystko zasczynam od nowa. Pstrykam wszystko od pleneru po uliczna i sporcik. Dziekuje za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Hmm..., gdyby wybór był pomiędzy D810 vs 5D Mark IV to bym miał dylemat, ale D810 vs 5D Mark III wybór padłby na D810.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak pisalem D810 i MarkIII sa w podobnej cenie. Mark IV jest znacznie drozszy.

  4. #4

    Domyślnie

    Jakie szkła chcesz kupić/potrzebujesz? To bardzo ważna sprawa przy wyborze systemu. Tu akurat Canon ma lekką przewagę nad Nikomem.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Podepnę się bo podobny dylemat ma ktoś kto mnie prosił o radę identyczną, D810 czy 5D III z opcją że jak canon ma tańsze obiektywy to może zostanie kasy na mkIV ?
    On potrzebuje trzy obiektywy, coś szerokiego 16-18mm, standard 24-70 2.8 i 70-200mm 2.8 lub 4 ale z dobrym af.
    Jeśli ma opierać się na sigmie i tamronie to oczywiście nikon ale czy canon ma coś sensownego faktycznie jak wszyscy opisują ?

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Jak nie chcesz skazywac się na konieczność kupowania obiektywów firm x/y to canon jest wyborem oczywistym.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Podepnę się bo podobny dylemat ma ktoś kto mnie prosił o radę identyczną, D810 czy 5D III z opcją że jak canon ma tańsze obiektywy to może zostanie kasy na mkIV ?
    On potrzebuje trzy obiektywy, coś szerokiego 16-18mm, standard 24-70 2.8 i 70-200mm 2.8 lub 4 ale z dobrym af.
    Które obiektywy Canona masz na myśli, mówiąc ze są one tańsze?
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Santa Spotty Zobacz posta
    Witam serdecznie. Po utracie sprzetu stoje przed dosc duzym dylematem czy pozostac przy nikonie a moze przejsc na canona. Do wyboru mam D810 nikona lub 5DmarkIII canona. Cena praktycznie taka sama. Puszki wszystkie zostaly zniszczone w wypadku wiec wszystko zasczynam od nowa. Pstrykam wszystko od pleneru po uliczna i sporcik. Dziekuje za pomoc.
    Może napisz co miałeś i których obiektywów często używałeś, czego Ci brakowało i ewentualnie jakiej ogniskowej używałeś najczęściej. Preferujesz zoomy czy stałki?
    Generalnie ja bym się skupił na wyborze obiektywów, dopiero na koniec dopasował do nich body.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Które obiektywy Canona masz na myśli, mówiąc ze są one tańsze?
    Nie znam kompletnie systemu canona i sugeruje się np tym
    Jakie szkła chcesz kupić/potrzebujesz? To bardzo ważna sprawa przy wyborze systemu. Tu akurat Canon ma lekką przewagę nad Nikomem.
    i często to się pojawia w dyskusjach nikon vs canon, też odnośnie ceny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie znam kompletnie systemu canona i sugeruje się np tym i często to się pojawia w dyskusjach nikon vs canon, też odnośnie ceny.
    Niestety "tanie" szkła u Canona już się skończyły. Mówię o nowych L-kach.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 01-03-2017 o 13:27
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 19:13
  2. [ Portret ] Mark [velaskez]
    By velaskez in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 22:38
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 10:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •