Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Tu masz fajne podsumowanie.
    http://pixelsdimension.com/long-term...nversion-lens/

    Jeśli chodzi o rewers, to tylko szeroki kąt (z zakresu 24-28 mm) na adapterze i ewentualnie pierścieniach/miechu. Nie baw się w dopinanie do drugiego obiektywu.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  2. #12

    Domyślnie

    Mam S 105/2.8 OS i chcę fotografować na początku kwiaty (przynajmniej nie uciekną na początku) i później owady. Chciałbym uzyskać skalę większą niż 1:1 (typowe makro), np. 2:1 lub więcej jak się da.

  3. #13

    Domyślnie

    1. http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...gma+150+raynox
    2.http://commons.wikimedia.org/wiki/Ca...Raynox_DCR-250
    Zauważ, że większość tych zdjęć to stacking. Z tak dużą skalą to sfotografujesz mały fragment pręcika kwiatka i zajmie to większość zdjęcia.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dobrze, że nie wiedziałem, bo z Raynoxem zrobiłem sporo zdjęć (uwaga! lustrzanką ) i spadków jakości nie zauważyłem. Warunkiem jest dobry optycznie obiektyw.
    A ja raz podpialem pod pare szkiel konwerter....i nigdy wiecej.
    To tak jak z przejsciowka z soczewka do m42 dla Nikona.
    W 9/10 przypadkach wprowadzenie dodatkowego elementu do ukladu optycznego jakim jest obiektyw pogarsza jakosc. W 1/10 zostaje tak samo. A pierscienie nie "zaklocaja" toru optycznego. No cudow nie ma.
    Raynoxy to jedyna alternatywa dla kompaktow jak chcemy cos np z makro zadzialac.
    Przy lustrzankach i wymiennych obiektywach dla mnie to bez sensu.

    Ale jak tobie tak pasuje, to twoj wybor.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A ja raz podpialem pod pare szkiel konwerter....i nigdy wiecej.
    To tak jak z przejsciowka z soczewka do m42 dla Nikona.
    W 9/10 przypadkach wprowadzenie dodatkowego elementu do ukladu optycznego jakim jest obiektyw pogarsza jakosc. W 1/10 zostaje tak samo. A pierscienie nie "zaklocaja" toru optycznego. No cudow nie ma.
    Raynoxy to jedyna alternatywa dla kompaktow jak chcemy cos np z makro zadzialac.
    Przy lustrzankach i wymiennych obiektywach dla mnie to bez sensu.

    Ale jak tobie tak pasuje, to twoj wybor.
    Jeśli mówisz o Raynox, to może miałeś kiepską sztukę? Znam kilku świetnych fotografów makro, robiących lustrzankami z obiektywami makro, goniących za rozdzielczością i jakością obrazu, którzy posilają się właśnie tym sprzętem. Cenią sobie minimalne straty światła, bo robią głównie przy zastanym.
    Ja korzystam z pierścieni, bo wolę zmieniać sobie skale odwzorowania przez ich przepinanie. Światło nie przeszkadza mi tak bardzo, bo fotografuję głównie z lampami. Tak więc nie dyskredytowałbym tego rozwiązania. Co innego "soczewki makro", zwłaszcza te z maksymalną liczbą dioptrii lub po złączeniu kilku w jeden zestaw. Tego nie podpiąłbym do sprzętu za żadne skarby
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A ja raz podpialem pod pare szkiel konwerter....i nigdy wiecej.
    To tak jak z przejsciowka z soczewka do m42 dla Nikona.
    ...
    Ja myślę, że nie używałeś Raynoxa i uogólniasz kwestię tzw. "soczewek makro". Z Chińską soczewką do m42 Raynox nie ma nic wspólnego z pewnością.

    Pierścienie tak, ale albo drogie, z przeniesieniem automatyki, albo zwykłe, wtedy wygodniej jest z obiektywem z pierścieniem przysłony. No i światło! To podraża koszt tego rozwiązania, trudno (delikatnie mówiąc) coś zdziałać przy świetle zastanym. Nawet wyostrzyć nie jest łatwo przy wielu pierścieniach.

  7. #17

    Domyślnie

    No mial napis Raynox, kolega mnie chyba nie oszukal.
    Panowie spokojnie, jak ktos lubi Raynoxa bo prostu jest to proste i latwe rozwiazanie to ok.
    Z moich doswiadczen w makro(a so one sporadyczne bo ja glownie krajobraz)
    nie mam pozytywnych wnioskow przy podpinaniu czegokolwiek na przednia soczewke.
    Jak czasami mnie najdzie na makro to m42 i proste pierscienie posrednie i efekty mnie zadowalaja, sa lepsze i w sumie tanszym kosztem.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #18

    Domyślnie

    Podłączanie tej Sigmy poprzez pierścienie pośrednie to nie jest dobre rozwiązanie. Obiektyw waży ponad 700 G i taka waga spowoduje, że wcześniej czy później pojawią się problemy z
    połączeniem styków i mechanizmów. Próbowałem kiedyś podpiąć mojego Nikkora 105 VR poprzez komplet pierścieni przenoszących wszystkie funkcje. Pierścienie miałem pożyczone od
    kolegi i nie były to najwyższej klasy , bo tubusy miały z tworzywa sztucznego. Po zamocowaniu obiektywu i uniesieniu aparatu do pozycji poziomej po prostu lekko się ugięły co skutkowało
    ciągłymi problemami z komunikacją między korpusem a obiektywem. Druga sprawą jest, że taki komplet pierścieni nie dawał znaczącej skali odwzorowania, tak na moje oko ok. 1,5:1.Do
    uzyskania powiększenia 2x i większych trzeba by użyć co najmniej dwa komplety pierścieni. Podejrzewam, że nawet przy pierścieniach najwyższej klasy wykonanych z metalu, przy tej ilości
    styków i tak wystąpiły by wspominanie problemy.
    Jak wspominałem w poprzednim poście, nie miałem do czynienia z soczewką Raynox, ale zastanawiam się czy w tym roku nie sprawić sobie na próbę, bo na matrycy FF i przy skali 1:1
    brakuje czasami powiększenia. Te adaptery makro mają dobrą opinię i z wpisów na forach poświęconych fotografii makro wiem, że bywa on stosowany jako soczewka skupiająca podczas
    fotografowania z użyciem obiektywów mikroskopowych korygowanych na nieskończoność. W tej dziedzinie fotografii wymagania jakościowe stoją na bardzo wysokim poziomie i tu nie miała
    by zastosowania zwykła soczewka.

  9. #19

    Domyślnie

    U mnie niezwieranie styków stało się problemem po kilku latach bardzo (tu zaznaczam słowo bardzo) intensywnego ich użytkowania. Korzystam z Kenko, więc to nie jest tania opcja. Pierścienie z metalowym bagnetem dają jakąś tam gwarancję, że będą bardziej trwałe od tych plastikowych.
    Co do najprostszych pierścieni, nakręcanych jak w M42, to do sporadycznej zabawy w makro, zwłaszcza martwej natury, są OK. Jednak zabawa nimi w terenie, gdy trzeba szybko zmieniać skalę odwzorowania, to już zupełny niewypał.

    Jeśli faktycznie chcesz mieć na wyjściu dużą skalę odwzorowania, to polecam zabawę w pracę na rewersie. Metoda ta nie jest pozbawiona wad, np. dystans ostrzenia, praca na przymkniętym szkle, łapanie odblasków, jednak za "grosze" masz powiększenia jakich nie uzyskasz dedykowanym sprzętem Nikona. Troszkę na ten temat pisałem tutaj.

    Warto zaznaczyć, że przy takich skalach możesz już nieobyć się bez stackowania. A to już temat na zupełnie inną dyskusję...
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. co lepsze
    By lothar345 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 22:52
  2. Co lepsze
    By NBA in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-07-2009, 22:54
  3. Soczewka makro +10 na 55mm vs Konwerter Raynox DCR-250 MAKRO
    By szelak in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-12-2007, 20:40
  4. Co lepsze
    By killkenny123 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-08-2007, 20:21
  5. Nikon 5600 lepsze makro ?
    By macieklimek in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-07-2006, 20:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •