Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Domyślnie Uniwersalna drukarka z CISS

    Stoję własnie przed wyborem uniwersalnej drukarki do domu. Drukowałbym wszystko i nic - dokumenty, wycinanki dla dziecka, modele do sklejania ale również fotografie do albumów w rozmiarze zazwyczaj 10x15 oraz okazjonalnie A4. Trudno dokładnie określić co będę drukował, dlatego powiedzmy że to będzie 50% dokumentów i 50% zdjęć. Wiem, że ciężko jest pogodzić urządzenie biurowe z fotograficznym, ale szukam rozsądnego kompromisu - czegoś niezawodnego ze skanerem i WiFi oraz z CISS.

    W chwili obecnej zawęziłem mój wybór do następujących drukarek:
    - Canon G3400
    - Epson L385
    - Epson L850

    Dwie pierwsze wypadają dużo korzystniej cenowo, jednak mają tylko 4 tusze. Ta ostatnia ma 6 tuszy, więc nada się do fotografii, ale z kolei obawiam się jednak druku na niej dokumentów - że będzie bardzo powoli oraz tuszożernie.
    Niestety widzę, że L850 nie ma Wifi, co jest dość uciążliwe bo mam w domu dużo urządzeń z których chcę drukować, a nie mam komputera stacjonarnego do którego byłaby podłączona.
    Ponadto mam pewne obawy jeśli chodzi o Epsona w związku z żywotnością "tamponu". Podobno po iluś wydrukach trzeba gmerać coś w sterownikach, co nie bardzo mi się uśmiecha. Jednak z drugiej strony do 31.03 na oba Epsony można przedłużyć gwarancję do 3 lat, co może po części rozwiązać ten problem.

    Co byście wybrali na moim miejscu? Wybór dobrze dokonać jak najszybciej, jeśli chcę (a chcę) skorzystać z tej gwarancji Epsona.
    Ostatnio edytowane przez ppfalcon ; 28-02-2017 o 14:44
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  2. #2

    Domyślnie

    Też się rozglądam za drukarką i ja chyba zdecyduję się na Epson L386 bo w porównaniu do Epson L385 którą podałeś drukuje zdjęcia bez marginesów. Co do Jakości wydruków to sprzedawca pokazywał wydruki zdjęć z jakiegoś wyższego modelu który miał 6-tuszy i Epsona L385 i nie było widać różnic.

  3. #3

    Domyślnie

    Ups, mój błąd oczywiście. Myślałem o L386 a nie starszej wersji, czyli L365.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem, póki co, szczęśliwym posiadaczem drukarki CANON PIXMA G3400. Drukuję przede wszystkim zdjęcia w formacie do A4. Bez marginesu. Zdjęcia są według mnie i osób, które je mogły oglądać, bardzo dobrej jakości. Drukarka działa przez wifi. Dokumenty drukuje błyskawicznie. Skaner - super sprawa. Używam tuszy oryginalnych bo drukarka jest bardzo wydajna i wydruki to groszowa sprawa. Nie wiem w czym mógłbym jeszcze pomóc? Jak coś to proszę o pytania.
    Nikon Z50

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam Epson L850 i ogólnie mogę polecić.
    Jakość jest więcej niż zadowalająca (kwestia wyboru papieru).

    Jeśli nie potrzebny Ci skaner, to możesz kupić Epson L810 - czyli L800 z wifi.
    Mi skaner jest potrzebny, dlatego zdecydowałem się na to rozwiązanie.
    Wifi też udało się "dołożyć" poprzez print server.

    Co do "gmerania" - nie wiem jak w tym modelu, ale w poprzednim jaki miałem (PX730) sytuacja wygląda tak, że po powiedzmy 10 000 wydruków lub po 100 czyszczeniach głowicy programowy czujnik krzyczy, że pampers jest przepełniony (to bzdura, ale jakoś muszą zarabiać) i prosi o zgłoszenie się do serwisu.
    Na allegro dostępne są specjalne kody służące do resetu pampersa - i masz nową drukarkę.
    Gdy już faktycznie zaczyna być mokro, pampersa można wyjąć i zrobić odprowadzanie na zewnątrz (tylko tak jak mówię - to rozwiązanie stosowałem z PX730 do którego miałem dokupiony CISS, nie wiem jak jest z L800/810/850 - sądzę, że tak samo).

    Gwarancja o której piszesz raczej nie obowiązuje na przepełniony pampers, bo to nie jest "wada" tylko "zużycie materiału".
    Ale to się tyczy w zasadzie każdej drukarki...

    Co się tyczy "tuszożerności" - to spokojnie, naprawdę nie idzie tego dużo.
    Na pewno taniej niż jakbyś miał kupować kartridże.
    Mi zeszło na razie pół pojemnika tuszy po roku użytkowania, a trochę fotografii się już wydrukowało.

  6. #6

    Domyślnie

    Eeech no i nie pomagacie :P

    Canon... cóż, przyznam szczerze że traktowałem go jako opcję awaryjną a skłaniałem się ku Epsonom, głównie z powodu lepszych recenzji i opinii na sieci. Podobno zdjęcia z Epsonów wyglądają lepiej, ale nie wiem. Poza tym Canon to stosunkowo nowa maszyna, więc nie wiadomo co tam tak naprawdę może się zepsuć i jakie inne problemy wieku dziecięcego są ukryte. Ale poza tym posiada wszystko co potrzebuję.

    Do drukarki na pewno chcę skaner, więc jak już coś to zdecydowałbym się na 850 a nie 810. Tylko że... no własnie kupowanie na Allegro jakichś podejrzanych kodów służących do hakowania drukarki to niespecjalnie coś co chciałbym robić
    mini21 - mogę mieć do Ciebie jeszcze parę pytań nt 850:
    - czy przy drukowaniu fotografii czernie są drukowane z czarnego tuszu czy może z mieszania tuszy kolorowych?
    - jak wygląda drukowanie dokumentów? Czy długo to zajmuje?
    - jaki dokładnie "print server" dołożyłeś i gdzie? Jak masz podpiętą drukarkę? Do komputera w sieci? Czy wtedy drukowanie sieciowe wymaga uruchamiania komputera? A może podłączyłeś do routera? Po kablu czy bezprzewodowo?

    Sorki, że mam takie "lamerskie" pytania, ale chcę podjąć świadomą decyzję, bo w końcu to nie jest pierdółka za parę złotych, tylko jednak grubszy wydatek.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem czy pomogę, ale postaram się...
    -ciężko powiedzieć, czy przy czerniach używa czarnego, wydaje mi się że nie.
    Chodzi chyba o to, że czerń nie jest w 100 czarna.
    W wydrukach bw jest jakiś zafarb, chyba że wybierzesz opcję "papier zwykły" wtedy drukuje tylko z czarnego.

    -kwestia jakości i ilości zadruku.
    Ogólnie uważam, że nie trwa to długo, choć pewnie są szybsze urządzenia (bardziej przeznaczone do drukowania tekstów a nie fotografii)

    -mam print server bodajże Unitek ale sprawdzę w domu.
    Podłączony jest do drukarki i routera dzięki czemu nie muszę włączać komputera gdy chce coś wydrukować.
    Do tego jako jeden z nielicznych obsługuje skaner (jest opcja podpięcia drukarki do routera kablem usb ale wtedy nie działa skaner).

  8. #8

    Domyślnie

    kupiłem canona, nie pamiętam czy dokładnie ten sam model, czy może jakiś minimalnie starszy.
    tuszy ma chyba więcej.

    powiem tak - liczyłem żę będzie się dało drukować zdjęcia na domowe potrzeby, tymczasem jakość jest tak skandalicznie niska, że to raczej żarty są.
    zestaw oryginalnych tuszy jest absurdalnie drogi I starcza na bardzo mało wydruków.

    mając to doświadczenie, drugi raz bym tej drukarki nie kupił - lepiej drukować na mieście
    ewentualnie rozważyłbym zakup najtańszej laserówki do dokumentów I na wycinanki.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  9. #9

    Domyślnie

    Skoro mówisz że zestaw tuszy jest drogi i starcza na krótko to chyba jednak kupiłeś normalną drukarkę ze standardowymi tuszami?
    Właśnie z powodu kosztów eksploatacji chcę pójść w kierunku CISS, czyli tuszy napełnianych z butelki, których stosunek wielkości do ceny jest o niebo większy.

    Tylko własnie - czy ta jakość jest rzeczywiście aż taka niska? Bo jeśli nie będę wykorzystywał drukarki do celów foto to wtedy zdecydowanie wystarczy cz-b laser lub tańsza kolorowa plujka, typu L386.
    Natomiast jak różnice w wydrukach pomiędzy 386 a 850 jest wyraźnie widoczna to lepiej zainwestować raz i móc drukować zdjęcia w domu.

    Sam nie wiem...
    Najlepiej to by było samemu zobaczyć wydruk fotki na każdej z tych drukarek. Tylko gdzie?
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  10. #10

    Domyślnie

    Podaj adres to wyślę Ci parę zdjęć z drukarki Canon G3400 na oryginalnych tuszach i papierze foto (nie Canona). Nie chcę polecać drukarki bo użytkuję ją niecały rok. Nie chcę też, żeby mnie ktoś potem przeklinał Wykonałem już około tysiąca zdjęć także już musiałem uzupełniać pojemniki.
    Nikon Z50

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lustrzanka uniwersalna do 3000zł
    By ewenement22 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 10:38
  2. Głowica fotograficzna bardzo uniwersalna poszukiwana
    By manfred in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 14:19
  3. Uniwersalna ładowarka
    By teo_ost in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 03:13
  4. Jaka uniwersalna drukarka
    By parman in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 18:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •