Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Wiesz co, 3000 zdjęć wydaje się rzeczywiście dość dużą liczbą, ale jak weźmiesz pod uwagę również wydruk dokumentów to już się trochę sytuacja zmienia. Bo wystarczy wydrukować PITa w dwóch kopiach, jakąś fakturę, umowę lub aneks czy chociażby wycinankę dla siebie czy dziecka to już lecą dziesiątki stron. A kupując taką drogą drukarkę zwłaszcza z systemem stałego zasilania, nie chciałbym musieć 2x się zastanawiać czy na pewno warto wydrukować jakąś rzecz.

    Ta 2-letnia ochrona chyba nie dotyczy zużycia w ramach normalnej eksploatacji. Musiałbym jeszcze poczytać. Jeszcze chcę się dowiedzieć jak to jest z "przedłużoną gwarancją" sprzedawaną przez niektóre sklepy.

    Jasne, że może działać nawet 5x dłużej, ale sami wiemy jak obecna elektronika jest projektowana - do jak najczęstszych wymian. Z resztą, to nie Ty pisałeś, że Ci coś w drukarce zaczęło szwankować po 3 miesiącach?
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  2. #22

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje że dzielisz włos na czworo. L800 to są drukarki do drukowania zdjęć, a nie faktur i wycinanek. Jeśli wydrukujesz 3000 zdjęć A4 w 3 lata, to wyślę Ci order . Chciałbyś mieć drukarkę do wszystkiego, a takich nie ma.
    Postawię może kontrowersyjną tezę, nie obraź sie, ale może Cię po prostu nie stać na drukarkę (lub zestaw urządzeń), która spełniała by wszystkie Twoje wymagania?

  3. #23

    Domyślnie

    Tak, były problemy z moją drukarką.
    Trafiła nawet do serwisu i naprawa trochę mnie kosztowała...
    A czemu trafiła do serwisu - wstyd się przyznawać...

  4. #24

    Domyślnie

    Spoko, nie obrażam się Ale masz sporo racji - nie stać mnie na wiele dedykowanych urządzeń: jednego do zdjęć a drugiego do dokumentów. Dlatego szukałem czegoś uniwersalnego, ale jak widać pomimo postępu wciąż coś takiego nie istnieje.

    A ponieważ dwóch urządzeń kupował nie będę to szukam takiego, którego kompromis pomiędzy zastosowaniami biurowymi oraz domowo-fotograficznych będzie jak najlepszy. Ot co.
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  5. #25

    Domyślnie

    odpowiem nie wprost - moją pierwszą drukarką atramentową był Star SJ48 (rebrandowany Canon) 25 lat temu. Ile wydrukowałem na nim dokumentów, sprawozdań na studiach i innych zdjęć, nie pomnę, był tylko cz.b., drukował 10x wolniej niż dzisiejsze drukarki, ale za to rewelacyjnie. Nie mam pojęcia jaki miał maksymalny przebieg, ale na pewno mniej niż 3000 stron. Służył mi przez wiele lat i więcej ryz na nim poszło niż rzeczone 6...

  6. #26

    Domyślnie

    Troszkę się włączę w tę dyskusję. Myślę, że sformułowanie, że kogoś "na coś nie stać...." jest nie zawsze trafione (dotyczy to nie tylko drukarek.
    Mnie było stać na taką drukarkę i wymagania miałem sprecyzowane (CISS+WiFi+wydruk zdjęć+wydruk dokumentów). Jednak cena za Epsona była jak dla mnie za wysoka. Pojawiły się na rynku drukarki Canon z serii G w połowie ceny co Epson i dlatego długo się nie zastanawiałem.
    Co do gwarancji to jedna firma warta drugiej. Na to chyba nie ma co za bardzo zwracać uwagę, niestety. Sprzęt kupuje się w renomowanej firmie i te całe gwarancje producenta można delikatnie mówiąc wsadzić ..gdzieś. To sklep (dzięki obowiązującym w Polsce przepisom) będzie gwarantem kupującego.
    Nikon Z50

  7. #27

    Domyślnie

    Kiedyś moi rodzice mieli pralkę i zamrażarkę, które chodziły przez 25 lat i nie było z nimi żadnych problemów, a mnie pralka padła po 5 latach Mówi się że kiedyś sprzęty były lepsze (w sensie że bardziej długotrwałe), ale z drugiej strony postęp techniczny jest nieubłagany - dzięki temu mamy coraz nowsze sprzęty, tylko że mniej trwałe. Nie mówię że chciałbym korzystać z komputera czy telefonu, który ma 15 lat, ale nie chciałbym też być zmuszany do zmiany sprzętu co 2 lata z powodu awarii. Chodzi mi tylko o właściwy kompromis
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  8. #28

    Domyślnie

    G3400 ma mniej widoczne ziarno od l386 ale czarny niestety powstaje z mieszaniny CMY, więc zdjęcia są bladsze. Pigment idzie tylko do dokumentów. Pojawiały się też informacje że w serii G głowice potrafią szybko zdechnąć, a póki co nigdzie nie kupisz nowych mimo że są wymienne. Wracając do epsonów to różnica między l386 i l800 w druku zdjęć jest znaczna jak dla mnie, ale różnica w cenie też.

  9. #29

    Domyślnie

    Trzeba pamiętać, że nie ma drukarek do wszystkiego i faktycznie 3000 wydruków może być mało. Ja mam L805 i jestem zadowolony, te 3000 będzie dla mnie akceptowalne jak wytrzyma głowica. Do faktur i innych czarno białych proponuję zakup najtańszej laserowej i jest wtedy spokój.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojteksw Zobacz posta
    Trzeba pamiętać, że nie ma drukarek do wszystkiego..j.
    Oj tam zaraz nie ma jak jest.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=241829
    Pozdrawiam, Jurek.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lustrzanka uniwersalna do 3000zł
    By ewenement22 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 10:38
  2. Głowica fotograficzna bardzo uniwersalna poszukiwana
    By manfred in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 14:19
  3. Uniwersalna ładowarka
    By teo_ost in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 03:13
  4. Jaka uniwersalna drukarka
    By parman in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 18:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •