Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    Tylko że... no własnie kupowanie na Allegro jakichś podejrzanych kodów służących do hakowania drukarki to niespecjalnie coś co chciałbym robić
    tym się nie przejmuj, Epson po prostu ma możliwość wyczyszczenia znacznika w sofcie, mówiącego o zalanym pampersie - każda drukarka domowa tak będzie miała, że po pewnym czasie na skutek czyszczenia zuzyty tusz zaleje pampersa wklejonegpo w plastik. moja 1400 pracowała tak 5-6 lat, po czym odmówiła posłuszeństwa, po czym... znowu pracowała (koszt ok 40 zł). w rozwiązanaich Pro papmers jest wymienialny tak jak kartridże. to nie powinno być żadne kryterium wyboru

    Cytat Zamieszczone przez ppfalcon Zobacz posta
    - czy przy drukowaniu fotografii czernie są drukowane z czarnego tuszu czy może z mieszania tuszy kolorowych?
    interesuje Cię przypadek drukowania fotografii cz.b. czy to jak jest robiona czern w kolorowych?
    w tym pierwszym przypadku, ta drukarka nie nadaje się do poprawnego wydruku cz.b., w drugim czarny i bardzo ciemne szarości składane są zarówno z atramentu czarnego jak i C-M-Y. to jak to jest robione, jest dość zawiłą historią wykraczającą znacznie poza zakres tego wątku

    do zdjęć z Epsona tylko seria 800, seria 300 ma tragiczną trwałość atramentów (w porównaniu do 800, która sama w sobie też jest tragiczna...). Canona nie znam, ale pewnie jest podobnie

  2. #12

    Domyślnie

    Kolega napisał w sumie to co chciałem....
    Kod resetujący to norma i tu się niczym nie przejmuj.

    Co do druku w B&W tylko czarnym tuszem - zasadniczo jest taka możliwość, ale tylko w niektórych urządzeniach (na pewno w L800).
    Nazywa się to RIP - to taki soft, który przejmuje kontrolę nad sterownikiem drukarki i może wymusić, że będzie drukowało tylko z czarnego.
    Druga opcja - o której chyba pisałem - drukować z ustawieniami "Zwykły papier" tylko wtedy rozdzielczość spada.

  3. #13

    Domyślnie

    nie znam RIPa któy obsługiwałby serię L800, może jakiś open-source'owy...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    nie znam RIPa któy obsługiwałby serię L800, może jakiś open-source'owy...
    Proszę bardzo:
    http://whiterip.com/en/form/supported-plotters

  5. #15

    Domyślnie

    Cóż to to jest? Jest do tego jakaś dokumentacja i opis możliwości? Używałeś? Jaka jest cena? Z tego co można wyczytać jest to egzotyczny soft głównie soft do sprawnego druku na tekstyliach (czytaj: t-shirtach).

  6. #16

    Domyślnie

    Nie używałem bo nie ma dla mojego modelu.
    Za to sporo czytałem, to jest jeden z wielu tego typu oprogramowań.

  7. #17

    Domyślnie

    Ok, wracając do tematu. Już myślałem że wiem jaką drukarkę chcę kupić - prawie się zdecydowałem na L805, po czym przeczytałem o... gwarancji która może trwać nawet 3 lata, ale nie więcej niż 3000 wydruków. Serio? 3tys. wydruków przez 3 lata? To jest jakaś kpina!!! I nie waham się tego słowa użyć. Rozumiem, że to jest drukarka fotograficzna, która ma specjalistyczne zastosowanie, ale no bądźmy poważni. Tym bardziej, że Epson ma w swojej ofercie inne drukarki foto, które mają gwarancję na 30.000 wydruków, więc chyba potrafią robić porządne i trwałe głowice. To tak jakby dać gwarancję na aparat fotograficzny ale tylko na 15.000 zdjęć, a później migawka do wymiany. Jest to tym bardziej dziwne, że chwalą się ile to wydruków można zrobić na komplecie tuszy, które dają w zestawie. Powinni w ogóle reklamować tą drukarkę jako "sprzęt do którego nie musisz kupować tuszy* (gdyż prędzej padnie głowica)", albo "dajemy w zestawie zapas tuszy do końca żywotności drukarki* (co nastąpi szybciej niż myślisz)". Dramat...

    Z tego też powodu zaniechałem kompletnie pomysłu zakupu jakiejkolwiek drukarki Epsona z serii L8xx. A także z powodu problemów, które te drukarki potrafią mieć, a które były opisane w wątku: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=265910
    BTW: mini - jak sobie poradziłeś ostatecznie z tą głowicą? To jest nie do pomyślenia, żeby 3-miesięczny sprzęt sprawiał takie problemy.

    W pewnej chwili nawet myślałem o rozbiciu świnki skarbonki i "zapożyczeniu" funduszy odkładanych na D750 w celu kupienia L1800 (głównie ze względu na gwarancję), ale po analizie na chłodno stwierdziłem, że kompletnie nie ma sensu kupno drukarki A3+ za 2.5k, gdy nie planuję w ogóle wydruków na takim formacie. A konieczność dopłacania 1k za gwarancję uważam za zwykłe s... (brzydkie zachowanie) ze strony producenta.

    Reasumując - pomimo mojej szczerej chęci pójścia tą drogą wygląda na to że nie ma obecnie na rynku żadnej optymalnej drukarki drukującej z 6 kolorów na rynku (Canon nie posiada żadnej takiej). Więc de facto wybór musi się dokonać pomiędzy drukarkami na 4 kolory. Czyli wracamy do punktu wyjścia i ostatecznie zostają na placu boju Canon G3400 i Epson L386. Oczywiście rozumiem ograniczenia wynikające z tej decyzji, takie jak - jakość oraz trwałość wydruków. Ale dla mnie równie ważna jest jakość oraz trwałość samego sprzętu a także łatwość obsługi (czy posiadają skaner oraz WiFi - obie drukarki posiadają, w przeciwieństwie do serii L8XX, która ma albo jedno albo drugie).

    Plusy za Epsonem L386:
    - gwarancja 36 miesięcy. Canon daje tylko 12.

    Plusy za Canonem G3400:
    - lepsza jakość zdjęć?

    No właśnie - jak to jest z tą jakością. W zależności od testów jedne piszą że lepsze wydruki są z Canona, a drugie że jednak z Epsona. Miał ktoś bezpośrednie porównanie wydruków z tych dwóch drukarek?

    PS janu3- wysłałem Ci mój adres na PW. Z góry dziękuję!
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  8. #18

    Domyślnie

    Ale czym różni się pod tym względem l386 od l800?
    Gwarancja gwarancją, zostaje niezgodność towaru z umową - tu masz 2 lata.

  9. #19

    Domyślnie

    Tym, że w/g dokumentu https://neon.epson-europe.com/files/...up07.09.16.pdf
    poza L800, L805, L810 i L850 które mają ograniczenie na 3000 stron - wszystkie inne drukarki mają limit co najmniej 15.000. A L386 ma 30.000, co daje 10x tyle więcej wydruków. Nie sądzę, żeby problemy z głowicą dało się podciągnąć pod "niezgodność towaru z umową".
    D7(5)0 | F100 | F8/3.5 | S10-20/4.5 | N18-35 | S24-70/2.8 | N50/1.8 | N85/1.8 | N70-300VR | SB800

  10. #20

    Domyślnie

    Pewnie dlatego, że L8xx to drukarki niby fotograficzne a L3xx to bardziej sprzęt biurowy.
    Zresztą - 3000 stron w 3 lata to 3 wydruki dziennie - czy rzeczywiście drukujesz 3 zdjęcia dzień w dzień?

    Co do 2 letniej ochrony - sprzęt ma działać przez okres 2 lat i za to odpowiada sprzedawca, nie producent, więc nie powinno Cię to obchodzić.

    3 tyś wydruków to gwarantowane minimum, może okazać się że pożyje 5x tyle i prędzej pampersa będziesz musiał wymienić.
    Ostatnio edytowane przez mini21 ; 03-03-2017 o 14:21

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lustrzanka uniwersalna do 3000zł
    By ewenement22 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 10:38
  2. Głowica fotograficzna bardzo uniwersalna poszukiwana
    By manfred in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 14:19
  3. Uniwersalna ładowarka
    By teo_ost in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 03:13
  4. Jaka uniwersalna drukarka
    By parman in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 18:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •