Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    178

    Domyślnie Co lepsze zaawansowany kompakt czy 70-300?

    Witam,
    szukam czegoś co umożliwi mi fotografowanie z dalszej odległości a że mam ograniczony budżet pomyslałem o zaawansowanej hybrydzie.
    Czy ciemne szkło 70 -300 któregoś z producentów można w ogóle porównywać z kompaktem?
    Do głowy przyszło mi cos takiego
    Panasonic, DMC-FZ72
    http://www.ceneo.pl/26057632#tab=spec
    Będę wdzięczny za jakieś info. pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Najbardziej zaawansowana w tej hybrydzie to jest matryca 1/2.3

  3. #3

    Domyślnie

    Do porównań nie dam się namówić.
    Przez kilka lat byłem użytkownikiem Panasonic, DMC-FZ28 z tzw 30-krotnym zoomem. Byłem z niego bardzo zadowolony. Jak w FZ72 nic nie popsuli to polecam.
    Nikon Z50

  4. #4

    Domyślnie

    Odpowiem jako posiadacz Nikona P610 z zoomem 60x
    Tak owszem jestem zadowolony ze swojego aparatu ale jednak widać różnicę względem lustrzanki, co raczej nikogo nie dziwi. Rzadko korzystam z maksymalnego przybliżenia z prostego powodu że takie foty są niestety w większości przypadków jakościowo słabe. Zwykle biegam po lasach górach a tam z oświetleniem różnie. Sprawdzałem też swojego Nikona z Tamronem 70-300 i "na oko" wychodzi że przy "maksymalnym powiększeniu" Tamrona dla Nikona tojakieś 60-70% powiększenia.
    Teraz zależy do czego go potrzebujesz?

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 4ndr3w Zobacz posta
    Odpowiem jako posiadacz Nikona P610 z zoomem 60x
    Tak owszem jestem zadowolony ze swojego aparatu ale jednak widać różnicę względem lustrzanki, co raczej nikogo nie dziwi. Rzadko korzystam z maksymalnego przybliżenia z prostego powodu że takie foty są niestety w większości przypadków jakościowo słabe. Zwykle biegam po lasach górach a tam z oświetleniem różnie. Sprawdzałem też swojego Nikona z Tamronem 70-300 i "na oko" wychodzi że przy "maksymalnym powiększeniu" Tamrona dla Nikona tojakieś 60-70% powiększenia.
    Teraz zależy do czego go potrzebujesz?
    będę potrzebował głównie do fotografowania łabędzi, wiewiórek... czyli zwykła amatorska zabawa

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarekD3100 Zobacz posta
    będę potrzebował głównie do fotografowania łabędzi, wiewiórek... czyli zwykła amatorska zabawa
    Trudno będzie o jednoznaczną odpowiedź. Przykładowo jeśli masz ochotę w czasie spaceru cyknąć zwierzę, które nie jest w biegu/locie, a po powrocie od razu przeglądać zdjęcia z rodziną i/lub wysyłać do neta myślę, że współczesne kompakty się sprawdzą. Te z matrycami wielkości takiej jak te w telefonach, dadzą podobny obrazek, tylko dla dłuższych ogniskowych (czyli w dobrych warunkach dla wielu ludzi jak najbardziej OK). Natomiast najtańszy sensowny aparat z takim 70-300 pozwoli na znacznie, znacznie więcej i pod względem obróbki i zastosowań. Na serwisach takich jak flickr czy 500px znajdziesz sporo przykładów, z różnych rodzajów sprzętów, warto zerknąć poglądowo. Aktualnie czym fotografujesz w takich sytuacjach?

  7. #7

    Domyślnie

    No to mój P610 będzie szedł na sprzedaż
    Interesują cię tylko zwierzątka a jakość foto nie jest priorytetem - bierz kompakta. Foty są ok ,na max przybliżeniu przy dużej odległości trochę gorzej - wiadomo.
    Jak poważnie myślisz o fotografii to nie rób tego błedu co ja. Bo i tak będziesz szukał lustrzanki
    Ostatnio edytowane przez 4ndr3w ; 03-03-2017 o 20:52

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2014
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    178

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Trudno będzie o jednoznaczną odpowiedź. Przykładowo jeśli masz ochotę w czasie spaceru cyknąć zwierzę, które nie jest w biegu/locie, a po powrocie od razu przeglądać zdjęcia z rodziną i/lub wysyłać do neta myślę, że współczesne kompakty się sprawdzą. Te z matrycami wielkości takiej jak te w telefonach, dadzą podobny obrazek, tylko dla dłuższych ogniskowych (czyli w dobrych warunkach dla wielu ludzi jak najbardziej OK). Natomiast najtańszy sensowny aparat z takim 70-300 pozwoli na znacznie, znacznie więcej i pod względem obróbki i zastosowań. Na serwisach takich jak flickr czy 500px znajdziesz sporo przykładów, z różnych rodzajów sprzętów, warto zerknąć poglądowo. Aktualnie czym fotografujesz w takich sytuacjach?
    obecny mój sprzęt to Nikon D3100 + 18-105+ T90mm makro + Nikkor 50mm F 1,8
    tak więc do dalekich obiektów nie posiadam na razie nic...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 4ndr3w Zobacz posta
    No to mój P610 będzie szedł na sprzedaż
    Interesują cię tylko zwierzątka a jakość foto nie jest priorytetem - bierz kompakta. Foty są ok ,na max przybliżeniu przy dużej odległości trochę gorzej - wiadomo.
    Jak poważnie myślisz o fotografii to nie rób tego błedu co ja. Bo i tak będziesz szukał lustrzanki
    Lustrzanke to ja posiadam N 3100 ale zapytałem o taki kompakt czysto z ciekawości bo podejrzewam że GO w kompakcie i w 70 - 300mm będzie podobnie duża.

Podobne wątki

  1. bezlusterkowiec czy zaawansowany kompakt.
    By pstanek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 12:37
  2. Panasonic LF1 - zaawansowany kompakt z EVF
    By Sin in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-04-2013, 17:59
  3. Który zaawansowany kompakt?
    By Kamol in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 11:04
  4. FUJIFILM X10 - Nowy zaawansowany kompakt
    By vega30 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 18:55
  5. zaawansowany kompakt dokieszeniowy
    By conik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 18:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •