Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o warsztaty z Sagajem

    Cześć,
    Bardzo mi się podobają zdjęcia Sagaja i myślę o jego warsztatach . Chciałabym jednak wcześniej posłuchać subiektywnych opinii tych którzy już byli na tych warsztatach.będę wdzięczna za podzielenie się informacją na forum.czy można Czegoś się nauczyć? pozdrawiam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A może mi podpowiedzcie mi gdzie na formum umieścić takie pytanie ,aby otrzymać odpowiedz?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja byłem i mam mieszane uczucia
    Na grupowych luźna atmosfera, Sagaj opowiada czym i jak fotografuje. Ustawienia body itp.
    Następnie ustawia dwie grupy, każda z inną modelką. Uczestnicy mają po 5 min na zdjęcia z dziewczynami.
    Zazwyczaj prowadzący wyznacza miejsca gdzie będziecie robili zdjęcia, mogą to być 4-5 miejsc.
    Czy można się czegoś nauczyć, ciężko powiedzieć. Zależy kto co potrafi. Dla mnie nie było żadnych nowości i fajerwerków, pojechałem bo były fajne modelki i miałem blisko
    Ale drugi raz pewnie bym nie poszedł

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za reckę - bardzo cenna.
    A odnośnie obróbki coś wspomina?
    Sam o nich myślałem, ale po tym co napisałeś widzę, że to raczej nie to czego szukam...

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro pytasz to poszerzę swoją recenzje o parę zdań, jak to wygląda.
    Na początku zbiórka, każdy mówi czym się zajmuje(fotograficznie) jaki ma sprzęt przy sobie.
    Po wstępnym zapoznaniu, przechodzicie do pytań i odpowiedzi z Sagajem. Facet szczerze odpowiada, więc za to plus.
    Takie zapoznanie i omówienie trwa chyba 2h. Potem dzielicie się na grupy i wychodzicie w plener. Grzesiu ustawia nam modelkę w miejscu w którym, on by ją fotografował i każdy ma swoje 5 minut. Nie pamiętam jak to czasowo wygląda, ale sam plener trwa chyba 2-4h. Później jest przerwa, można wyskoczyć na miasto coś zjeść itp. A następnie w szybkim tempie zdjęcia studyjne.
    p.s można sobie każdą z dziewczyn jeszcze na dłuższą chwilę wypożyczyć i dorobić parę klatek, te umowne 5 min to występuje tylko jak fotografujecie w grupie.

    Obróbka jest na drugi dzień. I jak by to powiedzieć, niema czarów i magi. Globalnie na całej twarzy zastosowana metoda FS,oraz globalnie robiony DB + mała korekcja kolorów.
    Podczas drugiego dnia obróbki mówi jakie stosuje programy do tych celów, dostajecie od niego jakąś akcje z wyjaśnieniem jak tego używać, wraz z tym wszystkim podaje jeszcze jakieś tam drobne triki. Wydaje mi się, że z obróbką mógł być nie do końca szczery z tym co on robi pod siebie, a co jest na warsztatach(według mnie, zdjęcia w jego PF są lepiej obrobione i jest poświęcone im więcej uwagi, niż miałby to robić metodami pokazanymi na warsztatach.)
    Podsumowując.
    Na warsztatach fajna atmosfera, fajne modelki(często się powtarzają), prowadzący otwarty gość i można pogadać.
    Jeżeli ktoś ma luźne 500-700 zł i mu się nudzi, może iść.
    Co do zdobytej wiedzy, to jestem lekko rozczarowany, może dlatego że sam bardzo dużo szukam, czytam,przeglądam i oglądam informacji o portretach.
    Jak ktoś dopiero zaczyna swoją przygodę z portretem i jest w tym zielony, pewnie jakieś info. z warsztatów będzie dla niego pomocne....
    Ufff ale się rozpisałem, ciekawe kto to teraz przeczyta
    Ostatnio edytowane przez bulinko ; 02-03-2017 o 04:28

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] Warsztaty
    By WojtehP in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 00:03
  2. [ pytanie] Zakopane ,pytanie do miejscowych..
    By mariush777 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 00:34
  3. pytanie o warsztaty
    By AndrzejAndrzej in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2008, 12:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •