Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Fotoreportaż Nikon d7100

    Witam
    Nie mam doświadczenia w pracy z sprzętem Nikona w fotoreportażu, chodzi głównie o dzienniki i ich strony internetowe. Muszę dokonać wyboru w zakupie jakiegoś aparatu firmy Nikon z szkłem zapewne kitowym bo mam do dyspozycji tylko 4,500 zł. Po długich poszukiwaniach jak na razie chyba najrozsądniejszym wyborem okazało się zestawienie Nikon d7100 + AF-S DX NIKKOR 18-140MM F/3.5-5.6G ED VR. Lustrzanka dla wymagających entuzjastów. Warunki dzienne nie sprawią raczej kłopotów ale czy taki sprzęt wyrobi się w wieczorowych, nocnych i ciemnych salach podczas koncertów itp. imprez? Może ktoś ma już doświadczenie w robieniu takich zdjęć i wyrazi opinie?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    W tej cenie, jeśli chodzi o nowe zestawy, to może d7100 + Sigma 17-50/2.8 (chyba wyjdzie ok. 200 zł drożej). Przy takim budżecie według mnie to sensowny wybór.
    N18-140 nie wart jest dopłaty w stosunku do Nikkora 18-105.
    Jeśli rozważasz sprzęt używany to inna historia i FX da więcej w zakładanych warunkach.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie mogę kupić używanych sprzętów. Cena praktycznie kitów z N18-140 czy N18-105 jest taka sama, różnica groszowa na dzień dzisiejszy. Wyrównało się pewnie dlatego, że 18-105 jest starszy nieco. Gorszy dużo 18-140, bo już nie wiem co mam myśleć? :\ Jednak ta ogniskowa do 140 może się przydawać.

  4. #4

    Domyślnie

    Niezależnie który kit wybierzesz, niewiele nim zdziałasz w słabym świetle. Według mnie ww Sigma to minimum, poruszając się w zakładanym budżecie. Lepiej mieć ostre 50 mm przy f2.8 niż mydlaste i ciemne 105 czy 140.

    Nie wiem, jakie masz doświadczenie, więc nie chcę pisać oczywistości. Wiadomo, że kluczem do dobrych zdjęć na koncertach itp. jest osiągnięcie krótkiego czasu, żeby nie było poruszeń (ludzie rzadko stoją bez ruchu) przy jak najniższym ISO, żeby nie zabić jakości szumem. Przy otworze przysłony f5.6 rzadko uda się to osiągnąć przy słabym świetle.

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli zakup musi być nowego sprzętu to faktycznie mocno ogranicza, zakup 18-105 lub 18-140 nie ma sensu, to już lepiej tańszy aparat i sigma 17-50 2.8 da ci szansę na zrobienie zdjęć, jeśli nie ogranicza seria D5xxx to od modelu D5300 masz świetne matryce, świetne użyteczne iso, a ograniczenia puszki trzeba poznać i się dostosować.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie w regionie do lokalnych mediów z tego co widzę (a rozumiem, że o takie małe, lokalne będą targetem), to sprzętowo max d600 z zasyfioną matrycą+24-120vr, ze sporadycznym przypięciem fisza, z tego co widziałem (acz oddaję, że kadry ciekawe bywają). A wielu publikuje ze sprzętu sporo gorszego, niż zamierzasz kupić, czyli budżetowe C i N, z kitami, bez przepinania optyki. Do tego selekcja zdjęć mało wymagająca, ponieważ zdarzają się nieostre, poruszone. Zazwyczaj idą zdjęcia prosto z puszki lub z niewielką obróbką niekoniecznie najszczęśliwszym softem. Więc przykładowo, zakładając pewne doświadczenie w fotografii jako takiej, to 7100+17-50 z sensownym wywołaniem nefów będzie więcej niż ok i nie ma co się stresować. Możesz podlinkować istniejące galerie docelowych mediów, bo być może przyjąłem zupełnie błędny punkt odniesienia.

  7. #7

    Domyślnie

    Lokalne redakcje zwykle nie chcą czekać aż fotoreporter raczy je "obrobić". Ważniejszy jest szybszy przekaz niż jakość, co by konkurencja nie pokazała zdjęć szybciej... Dlatego najczęściej zaraz po zrobieniu zdjęć (jpg) zgrywa się je w samochodzie na laptopa i wysyła do redakcji. A sprzęt? Przynajmniej u mnie D7100 z kitowym szkłem to już wypas mający nieliczni...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Lokalne redakcje zwykle nie chcą czekać aż fotoreporter raczy je "obrobić". Ważniejszy jest szybszy przekaz niż jakość, co by konkurencja nie pokazała zdjęć szybciej... Dlatego najczęściej zaraz po zrobieniu zdjęć (jpg) zgrywa się je w samochodzie na laptopa i wysyła do redakcji. A sprzęt? Przynajmniej u mnie D7100 z kitowym szkłem to już wypas mający nieliczni...
    Na lokalnej edycji NM bywały galerie z telefonów jeszcze w czasie trwania danych wydarzeń i pewnie niestety właśnie w takim kierunku będzie to szło.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Na lokalnej edycji NM bywały galerie z telefonów jeszcze w czasie trwania danych wydarzeń i pewnie niestety właśnie w takim kierunku będzie to szło.
    A to oczywiście też ma miejsce. Co prawda z telefonu nie widziałem by ktoś wysyłał, ale ze sportowych imprez kilka pierwszych zdjęć (z kompaktu) leci już w kilka minut po rozpoczęciu wydarzenia...

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2013
    Miasto
    Londyn/Lubin
    Posty
    107

    Domyślnie

    Tak się składa, że posiadam zestaw D7100 + Sigma 17-50 2.8 już prawie 4 lata.
    W ciemnych miejscach trafia w miarę dobrze, ale ma swoje widzimisię. Jak masz włączoną "dobiegaczkę" to jest dobrze. Jedyny minus jest taki, że dobiegaczka działa tylko z centralnym punktem AF w tej puszce i nie zawsze można jej użyć np podczas koncertów itp..

    Jakiś czas temu kupiłem dwa "podstawowe" nikkory czyli 35mm i 50mm f/1.8 i Sigma od tego czasu leży w szafie. Nikkory trafiają lepiej, ostrzą zdecydowanie szybciej i jak dla mnie obrazek z nich jest o wiele ostrzejszy.
    Sigmę muszę przymknąć minimum do f/4 żeby być zadowolonym z ostrości, nie używam jej wcale na f/2.8 ...nie wiem, może po trzech latach już jest zdezelowana i jakość układu optycznego nie jest już taka dobra ?
    W nikkorach f/2.0-2.2 jest dla mnie w pełni użytkowe.
    Sigmy na razie nie sprzedaje bo przydaje mi się do architektury i zabieram ją ze sobą w podróże jak lecę tylko z podręcznym bagażem.

    Przypomniało mi się jeszcze jedno. Banding w d7100 jak będziesz mocno wyciągał z RAWów(szczególnie w ciemnych partiach) to będzie cię wkur...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. nikon d7000 czy nikon d7100
    By joker25 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 21:57
  3. Fotoreportaż
    By denixon in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 21:15
  4. [ Reportaż ] X-35. Fotoreportaż!
    By krzyzne in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 17:44
  5. FotoReportaż - Trójmiasto
    By Bartello in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 01:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •