Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    35 dx i 50 g to dobre obiektywy, tyle że razem kosztują kolejne ~300 zł drożej niż Sigma. Dołu oczywiście będzie brakować. Według mnie Sigma jest całkowicie używalna na 2,8, po delikatnym przymknięciu wręcz ostrzejsza od ww szkieł. 50 też trzeba przymykać, bo na 1,8-2 brakuje ostrości. U mnie dla odmiany 35 i 50 więcej czasu spędzają w torbie po zakupie Sigmy.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    (...) 50 też trzeba przymykać, bo na 1,8-2 brakuje ostrości.
    Kwestia egzemplarza, ale generalnie żadnego z omawianych szkieł, pod warunkiem poprawnej kalibracji, przymykać nie trzeba dla uzyskania bardzo ostrego obrazu (i aż nadto ostrego dla potrzeb publikacji internetowych w typowych rozmiarach).

  3. #13

    Domyślnie

    Co do zdjęć do publikacji w necie to zgoda.
    Nie mam 50g (mam d), więc bazuję na opiniach i testach, a te pokazują, że na 1.8, 2.0 to akurat 50g "żyletą" nie jest. Ale to kwestia oczekiwań, wielkości docelowego obrazka, itd.
    Tym niemniej, niezależnie od tego czy 50g trzeba przymknąc dla ostrości, czy nie, według mnie Sigma będzie do danego typu zdjęć wyborem dużo bardziej uniwersalnym i tańszym.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Co do zdjęć do publikacji w necie to zgoda.
    Nie mam 50g (mam d), więc bazuję na opiniach i testach, a te pokazują, że na 1.8, 2.0 to akurat 50g "żyletą" nie jest. Ale to kwestia oczekiwań, wielkości docelowego obrazka, itd.
    Tym niemniej, niezależnie od tego czy 50g trzeba przymknąc dla ostrości, czy nie, według mnie Sigma będzie do danego typu zdjęć wyborem dużo bardziej uniwersalnym i tańszym.
    Przedwczoraj w temacie niżej linkowałem do pobrania na pełnej dziurze, w ciemnicy, szkło nie wybierane tylko pierwsze lepsze jakie się trafiło z drugiej ręki, nie wiem czy żyleta, że ogolić się można, dla mnie ostrość więcej niż wystarczająca. No ale jak wspominałem, kwestia egzemplarza może robić różnicę (generalnie wydaje mi się, że aby te wszystkie testy portali były miarodajne, to po kilka egzemplarzy powinno się zestawić, no ale wiadomo jakie są realia i chyba tylko jeden portal tak robi). Autor wątku pewnie z zoomem skończy tak czy siak.

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2013
    Miasto
    Londyn/Lubin
    Posty
    107

    Domyślnie

    I to jest to.. Zależy kto, co potrzebuje. Do szeroko rozumianego reportażu jasny zoom zazwyczaj wygrywa ze stałkami. Ja repo. nie robię, ale napisałem wyżej ze Sigmy nie sprzedam, bo zabieram ją na wypady. Nie wyobrażam sobie żebym brał ze sobą 50,35 i coś jeszcze szerszego, tak aby pokryć powiedzmy ten zakres 17-50.
    Sigma jest teraz nakręcona i to nieźle. Pozostaje tylko wierzyć, że odświeżą 17-50 tak, jak zrobili z podobnym zakresem a FF czyli 24-70

    Jeżeli mowa o sam AF w d7100, to nie ma co narzekać. Jest na prawdę dobry i czuły, szczególnie na środkowym.

  6. #16

    Domyślnie

    Bluzman.

    D7100 jak najbardziej nada się na początek do reportażu(z małymi wyjątkami). Używam go do dziś. Problem w tym, że obiektyw, który do niego proponujesz mając uniwersalny zakres ogniskowych jest zwyczajnie za ciemny i na imprezy wieczorowe oraz przy sztucznych światłach sceny się nie nadaje. Proponuję na początek stałoogniskową, niedrogą N35mm f.1,8 DX. Później zbierać na N17-55mm f. 2,8 a na koniec tele 70-200mm. Również f. 2,8. Jeśli zdobędziesz N17-55mm, to będziesz w stanie ogonić już wiele imprez... za wyjątkami. Nie spodziewaj się sukcesu w dynamicznych teatralno-baletowo-tanecznych scenach akcji przy skąpym oświetleniu. Tancerki pstrykane w kiepskim świetle aparatem D7100 najlepiej wychodzą na siedząco. Trafienie na ostro efektownej, dynamicznej sceny jest wtedy sukcesem porównywalnym do odnalezienia Świętego Graala albo Arki Przymierza. Wszystko za sprawą kalekiego trybu seryjnego.
    Ostatnio edytowane przez Michał Sz. ; 26-02-2017 o 22:47

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  2. nikon d7000 czy nikon d7100
    By joker25 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 21:57
  3. Fotoreportaż
    By denixon in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 21:15
  4. [ Reportaż ] X-35. Fotoreportaż!
    By krzyzne in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 17:44
  5. FotoReportaż - Trójmiasto
    By Bartello in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 01:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •