Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nikon vs Canon w fotografii modelek: czy "kolor skóry" w aparacie jest taki istotny?

    Hej


    Dostałem ostatnio pytanie od czy Nikon nie robi gorszych kolorów skóry od Canona i dlaczego w takim razie strzelam Nikonem.

    oto pytanie:

    "Zieniu dreczy mnie jedno pytanie. Jestes jednym z nielicznych fotografow, ktorzy robia zdjecia modelkom Nikonem. Większośc uzywa Canonow, twierdząc, że jest mniej kombinowania z kolorem skóry. Sam, gdy oglądam zdjęcia i widzę super kolory skóry to często zdjęcie było robione Canonem.

    Jaka jest historia tego, że używasz Nikona? sam mam d810+Nikkor 24-70 i z tym zaczynam zabawe w portret i Glamour, ale nie wiem czy w pewnym czasie nie zmienić na Canona. Widzę, że ty dużo robisz w czerni i bieli, więc to tym bardziej nie wymaga pracy nad kolorem skóry. Jak to jest?"

    Poniżej moja odpowiedź 'gadana' - jestem ciekaw co Wy sądzicie o kolorze skóry w Nikonie?

    https://youtu.be/Z8O6atwO6p8

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze powiedziane.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  3. #3

    Domyślnie

    Tutaj jest troche o kolorze skory i kiepskosci Nikonow

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keek Zobacz posta
    Tutaj jest troche o kolorze skory i kiepskosci Nikonow
    Keek! No wiadomo, że M9 ma najlepsze kolory póki co. Ale to ma znaczenie tylko dla robiących w JPGu. Albo dla perfekcjonistów. Albo dla malkontentów.
    Ps. Masz w torbie 2 albo trzy 50ki?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Masz w torbie 2 albo trzy 50ki?
    Nie mam torby.

  6. #6

    Domyślnie Nikon vs Canon w fotografii modelek: czy "kolor skóry" w aparacie jest taki istotny?

    na pytanie co sadze o kolorze skory w nikonie mysle ze jest czasem za czerwona, ale mozna sie do tego przyzwyczaic, pokochac i skorygowac w razie potrzeby, w koncu to tylko nikon, bezduszna maszyna, podobnie jak pozostale ustrojstwa, do przetwarzania obrazu, wiec bez emocji poza tym widze, ze yt zyje calkiem niezle, ze wszystkich


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja rozumiem różnice między matrycami i tym co wypluje elektronika danego aparatu czy to w jpg czy surowe raw, jednak bardzo ale to bardzo mnie dziwi stanowcze opowiedzenie się za konkretną puszką/systemem i twierdzenie że jest lepszy, zwłaszcza że wypowiadają się często poważni zawodowcy i argumentują to jakby używali sprzetu na spacerach i drukowali na domowej drukarce z marketu.
    Na yutubowe opowieści profesjonalistów trzeba patrzeć z dystansem, na tym się zarabia.

  8. #8

    Domyślnie

    Robić BW i po problemie
    A tak na poważnie, to co Canon nie potrzebuje korekcji koloru skóry w postprocesie że niby ,,większość'' ich używa. Teraz i tak czym byś nie zrobił zdjęcia to trzeba je lekko podkręcić.

  9. #9

    Domyślnie

    http://ukrytewakdrze.fotoblogia.pl/1...zas-podsumowan

    Ciekawe wnioski po porównaniu zdjęć, a nie puszek
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  10. #10

    Domyślnie

    @zieniu nie zaczynaj, niezłe kłótnie się działy na forum. A jeszcze zapomniałeś zapytać, czy wołane w LR czy CP1
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Canon ma "L" a Nikon?
    By Jakub365 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 23:36
  2. efekt "brudnej" skóry, jak?
    By luxuria3 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-10-2011, 17:01
  3. co jest z 35mm f1.8? "Nikon wstrzymał dostawy"?
    By masterofpuppets_ in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-04-2009, 13:33
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-10-2008, 21:46
  5. Pomysł na "ficzer" w aparacie
    By MsbS in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-04-2007, 01:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •