Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie N 70-200/4 vs N 70-200/2.8 VRI

    Witam

    Ma ktoś może doświadczenie z obydwoma tele?
    Nie zależy mi tak szczególnie na świetle a głównie na szybkości i prezycji AF bo głównie będzię używany w dynamicznych sytuacjach.
    Lepiej brać nową f/4 czy uzywane 2.8 VR1?

  2. #2

    Domyślnie

    Do sportu wziąłbym 2.8, do przyrody już nie. F4 ma lepszą (rewelacyjną) stabilizację, jest lekki i bardzo ostry, dlatego zresztą sprzedałem 2.8VR1.
    Czy F2.8VR1 jest szybszy, nie wiem. F4 bryka świetnie na D750, D3X.

  3. #3

    Domyślnie

    VRI ciut szybszy. Ale wyjdzie to dopiero przy naprawdę wymagających sytuacjach. Dlatego to kryterium w przypadku tych dwóch szkieł uznał bym za zrównane. Bardziej bym się skoncentrował bym się na tym, czy przydatne będzie f/2.8 (czy to do użycia niższego ISO, krótszego czasu czy też może dla lepszej separacji tła) lub na przyciski AF-L w VRI.

  4. #4

    Domyślnie

    Do rajdów brałbym spokojnie f4. Rzadko kiedy to 2.8 jest potrzebne.

  5. #5

    Domyślnie

    A no właśnie wiem, że 2.8 na oesach mało przydatne dlatego głównym kryterium jest AF

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carabella4wrc Zobacz posta
    A no właśnie wiem, że 2.8 na oesach mało przydatne dlatego głównym kryterium jest AF
    W przypadku VRI zyskujesz na świetle, w przypadku tego drugiego na masie. Wybór powinien być dość prosty...

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie padnie na czwóreczkę ale nie mniej jednak chciałem mieć jakieś sensowne porównanie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •