Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Domowe studio produktowe

    Siemanko


    Chciałbym poprosićWas o radę - postanowiłem stworzyć domowe studio do fotografiiproduktowej. Planuję przeznaczyć na to pokój o wymiarach420x300x260 (wysokość).


    Od kilku lat pracujędla agencji reklamowej, dla której wykonuję projekty 3D i zdjęciaproduktowe czyli: opakowania, butelki, pudełka na suplementy,jedzenie, produkty użytkowe itp. Więc gabarytowo raczej nicwiększego niż pudełko na buty. W większości dotych zdjęć używam światła dziennego rozpraszanego przez kalkitechniczne. Doświetlam blendą i jakimiś kawałkami kartonu. Czasemteż sabinką ale wiadomo, że powtarzalność oświetlenia takim"zestawem" jest bardzo słaba i możliwości bardzoograniczone.


    Dlatego postanowiłemstworzyć to domowe studio z trochę bardziej wyszukanym sprzętem.
    Jak na razie w składmojego pseudo studio wchodzą:
    - nikon d610
    - nikkor AF-S16-35mm f/4G ED
    - nikkor 50 f/1.8
    - statyw manfrotto zgłowicą kulową
    - lampa sb-800
    - blenda
    - kartony, kalki iinne śmieci


    Wiem co potrzebuję, ale niestety nie wiem konkretnie jakie modele będąodpowiednie (przy tych pozycjach postawiłem znaki zapytania)
    - 2 lampy silniejsze- zastanawiałem się nad Powerlux VC-400 PLUS ???
    - 2 słabsze -zastanawiałem się nad Powerlux VC-300 PLUS ???
    - 3 statywy do lamp- Quantuum air 260
    - 1 statyw do lampytypu boom - ???
    - monitor główny -Eizo CS240-BK (aktualnie używam eizo foris fs2331 który byłby napaletki)
    - stół bezcieniowy– zrobię chyba z dwóch koziołków drewnianych i plexy
    - obiektyw - TamronSP AF 90mm f/2.8 Di Macro
    - filtrypolaryzacyjne
    - x-rite colorchecker passport
    - kalibrator -X-RITE I1DISPLAY PRO
    - modyfikatory –softbox x3, wrota z plastrem x2, mały BD, duży BD, snoot x2
    - wyzwalacze radiowe- ???
    - wężyk / pilot -Wyzwalacz radiowy Phottix Cleon II N10
    - serwer SYNOLOGYDS216J + 2x WD Red 3TB WD30EFRX


    Byłbym bardzowdzięczny gdyby ktoś przejrzał tę listę i mógł zaproponowaćcoś sensownego, szczególnie zależy mi na lampach. Ważne jest,żeby były dostępne w sklepach, rynek wtórny odpada ?Jeśli o czymś zapomniałem, a się przyda na starcie to też proszędajcie znać.


    Z góry dzięki zapomoc


  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rambobambo Zobacz posta
    Wiem co potrzebuję, ale niestety nie wiem konkretnie jakie modele będąodpowiednie (przy tych pozycjach postawiłem znaki zapytania)
    - 2 lampy silniejsze- zastanawiałem się nad Powerlux VC-400 PLUS ???
    - 2 słabsze -zastanawiałem się nad Powerlux VC-300 PLUS ???

    Byłbym bardzowdzięczny gdyby ktoś przejrzał tę listę i mógł zaproponowaćcoś sensownego, szczególnie zależy mi na lampach.
    Silniejsze 400, słabsze 300 mówisz (piszesz). Niby tak, ale ... nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak malutka jest różnica między tymi mocami (energią tak naprawdę). To tak jak między przysłoną 1.8 a 2.0. To w sumie jest pomijalne.
    Nie wiem jakie przysłony chcesz osiągać, ale produktówka niewielkich przedmiotów wymaga przymykania szkieł, więc możesz kupić silniejsze lampy. Czyli słabsze 300, silniejsze 600 Ws. To i tak tylko 1 EV różnicy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Silniejsze 400, słabsze 300 mówisz (piszesz). Niby tak, ale ... nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak malutka jest różnica między tymi mocami (energią tak naprawdę). To tak jak między przysłoną 1.8 a 2.0. To w sumie jest pomijalne.
    Nie wiem jakie przysłony chcesz osiągać, ale produktówka niewielkich przedmiotów wymaga przymykania szkieł, więc możesz kupić silniejsze lampy. Czyli słabsze 300, silniejsze 600 Ws. To i tak tylko 1 EV różnicy.

    Masz rację, nie zdawałem sobie sprawy, że to taka mała różnica będzie. A mógłbyś polecić jakieś konkretne lampy godne uwagi?


  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Nie jestem na bieżąco z tym co się teraz sprzedaje. Co pół roku wychodzi nowa seria lamp.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma nikogo tutaj kto ogarnia aktualny rynek lamp i mógłby polecić coś godnego?


Podobne wątki

  1. studio domowe
    By Irenka85 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:09
  2. domowe studio
    By toleek8 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 23-01-2012, 15:29
  3. domowe studio
    By kristof05 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 16:03
  4. studio domowe
    By sebah in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-02-2008, 21:30
  5. Domowe studio
    By DariuszZ in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-12-2007, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •