Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka na Nikona D7100 - fotografia sportowa

    Witam.

    Zajmuje się amatorsko fotografia sportową i z upływem czasu będę potrzebował pracować na dwa body i dwa obiektywy. Obecnie jestem posiadaczem Nikona D3200 z obiektywem Tamron 70-300 vc usd.
    Istnieje możliwość zakupienia body Nikon D7100, ale chciałbym zapytać czy ktoś takiego posiada i czy naprawdę warto? Z upływem czas będę kupował obiektyw o świetle f/2.8 i ogniskowej 70-200 mm

    Drugie pytanie dotyczy, czy w przypadku zakupu takiego sprzętu w USA, obejmująca gwarancja jest ważna również w Polsce i można serwisować tutaj body?

  2. #2

    Domyślnie

    D7100 ma mały bufor.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  3. #3

    Domyślnie

    1. Ja mam i jestem zadowolony.
    2. Chyba nie. Dla pewności sprawdź w serwisie.
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem mały bufor to raz faktycznie szybko się zapycha i najlepsze karty pamieci nie pomogą, a dwa celność af.
    Mnie to najbardziej denerwowało, w D7100 pomimo priorytetu ostrości itd. w trudniejszych warunkach af trafiał, a kiedy warunki był dobre czy bardzo dobre af bywał losowy. Uważam, że ustawiał wtedy ostrość na bardziej kontrastowym tle (pomimo priorytetu ostrości).

    Z puszek DX może rozważ D7200 jak już..? Nie miałem go ale ptasiarze których znam byli/są z niego zadowoleni, lepszy bufor i praca af również.
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  5. #5
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gatewayfl Zobacz posta
    Moim zdaniem mały bufor to raz faktycznie szybko się zapycha i najlepsze karty pamieci nie pomogą, a dwa celność af.
    Mnie to najbardziej denerwowało, w D7100 pomimo priorytetu ostrości itd. w trudniejszych warunkach af trafiał, a kiedy warunki był dobre czy bardzo dobre af bywał losowy. Uważam, że ustawiał wtedy ostrość na bardziej kontrastowym tle (pomimo priorytetu ostrości).

    Z puszek DX może rozważ D7200 jak już..? Nie miałem go ale ptasiarze których znam byli/są z niego zadowoleni, lepszy bufor i praca af również.
    Co do bufora, to sie zgadzam. Mnie on nie przeszkadza, ale do fotografowania sportu (zakladam, ze kolega bedzie walil seriami) moze sie nie nadac. Co do celnosci AF... Masz na mysli automatyczny AF? Ja robie na manualnym pojedynczym i raczej nie ma prolemu z trafianiem.

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystko zależy oczywiście od budżetu, koledzy doradzając często zapominają o przysłowiu: "lepsze jest wrogiem dobrego" i zohydzają sprzęt który jest o dwie klasy lepszy od aktualnie używanego przez pytającego. D7100 vs D7200 według mnie ten drugi ma dwa plusy: stały fps bez ograniczania szybkości po 6-ciu klatkach i nieco większe możliwości wyciągania cieni (brak bendigu) co dla niektórych może być istotne. Różnic w AF o ktorych piszą przedmówcy to raczej nie ma.
    Swoją drogą chętnie bym się dowiedział co autor tego stwierdzenia miał na myśli:
    "Uważam, że ustawiał wtedy ostrość na bardziej kontrastowym tle (pomimo priorytetu ostrości)."
    Podsumowując, wiele zależy do jakiego sportu ma być aparat i w jakich warunkach oświetleniowych bedzie używany, oraz ile chcemy na niego wydać. Najtaniej oczywiście wyjdzie używany D7100 i do większości amatorskich zastosowań wystarczy. Różnica pomiędzy D3xxx a D7100 będzie olbrzymia przy takich zastosowaniach.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez norad Zobacz posta
    Masz na mysli automatyczny AF? Ja robie na manualnym pojedynczym i raczej nie ma prolemu z trafianiem.
    Przeważnie używałem trybu aparatu M, czasami A lub P. AF zawsze jednopunktowy, pojedyńczy, obszar pomiaru centralnego 6mm, AF-C.
    Przeszedłem się niedawno na FX i D750, oczywiście moim zdaniem to trafianie af w D7100 nie jest nagminne i nie ma z tym tragedii, ale w moim przypadku kiedy raz lub kilka razy na roku spotykam na kilka sekund wilka, i na wizjerze widzę, że pomimo świetnych warunków ostrość siadła gdzieś z lewej czy prawej części tła a nie na środku wilczego pyska gdzie celowałem, to wkurza. Nie pisze o krzakach, gałązkach gdzie af może się zgubić tylko czystym kadrze.

    Tłumaczę sobie to tym, że jakaś różnica pomiędzy D5, np. pośrednim D750 i np. D7100 musi być nie tylko w formacie. A kwestią indywidualną jest już to kto z Nas jest w stanie zaakceptować te różnice wynikające z jakości, a co za tym idzie cen tych sprzętów.

    Opisując te dwa minusy D7100 (bufor i af) piszę to w oparciu o 3-letnie doświadczenie w pracy z tym aparatem, ale tylko w moim amatorskim fotografowaniu przyrody.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Swoją drogą chętnie bym się dowiedział co autor tego stwierdzenia miał na myśli:
    "Uważam, że ustawiał wtedy ostrość na bardziej kontrastowym tle (pomimo priorytetu ostrości)."
    To proste, masz dwie opcje w D7100 np. w AF-C jeśli się nie myślę, dwie wartości do wyboru to: ostrość i spust migawki.
    Czyli "ostrość", aparat zrobi zdjęcie tylko wtedy gdy AF ustawi ostrość na obiekcie lub "spust migawki", czyli aparat zrobi zdjęcie nawet gdy AF nie ustawi ostrości.
    Środkowym punktem af celowałem np. w oko lisa, który stał i pozował, aparat ustawiał przez wizjer ostrość tam gdzie chciałem, wykonałem krótką serie zdjęć. a kiedy je przeglądałem okazywało się czasami że wszystkie lub kilka są nie trafione ponieważ ostrość siadała na bardziej kontrastowym tle moim zdaniem obok zwierzaka np. Źdźbłach traw, gałązkach.
    Tak czy inaczej nie była tam gdzie przez wizjer widziałem że ją ustawiam i af po prostu wybierał inne miejsce.
    Ostatnio edytowane przez gatewayfl ; 23-02-2017 o 12:24
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  8. #8

    Domyślnie

    Też chodzę trochę z D7100 po lesie i wiem jak czuje się człowiek kiedy przyniesie ciekawe i nieostre zdjęcia do domu. Ja jednak jestem skłonny przypisywać więcej winy sobie niż narzędziom których używam. Przy długich ogniskowych (400-600mm) chyba nawet większe znaczenie ma sposób unieruchomienia aparatu (statyw monopod itp.) oraz płynne śledzenie obiektu (głowica) i wprawa operatora niż AF aparatu, bo utrzymanie punktu ostrzenia na mordzie poruszającego się zwierzaka z odległości 40m czy więcej metreów to większe wyzwanie dla operatora niż ustawienie AF dla aparatu typu D7100. Oczywiście łatwiej takie zdjęcia robić aparatami D3, D4 czy D5 tylko nie każdy chce lub może wydać za takie ułatwienie wiele tysięcy złotych.

  9. #9

    Domyślnie

    mmluty dlatego opisałem przykład lisa który stał i pozował jak napisałem wyżej. Korzystam z statywu i głowicy, tych które mam w podpisie.
    Pisałem też wcześniej że nie widzę winny aparatu w sytuacjach trudnych tylko tych gdzie są dobre warunki, kiedy był czas na ustawienie zastawu i ustawień aparatu.
    To moje doświadczenia, nie twierdzę głupio że D7100 to zły aparat bo w relacji jakość - cena jest w porządku, szczególnie że na rynku wtórnym można go kupić w dobrych pieniążkach.

    Mój wywód na temat af w D7100 kończę
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  10. #10

    Domyślnie

    To proste, masz dwie opcje w D7100 np. w AF-C jeśli się nie myślę, dwie wartości do wyboru to: ostrość i spust migawki.
    Czyli "ostrość", aparat zrobi zdjęcie tylko wtedy gdy AF ustawi ostrość na obiekcie lub "spust migawki", czyli aparat zrobi zdjęcie nawet gdy AF nie ustawi ostrości.
    Środkowym punktem af celowałem np. w oko lisa, który stał i pozował, aparat ustawiał przez wizjer ostrość tam gdzie chciałem, wykonałem krótką serie zdjęć. a kiedy je przeglądałem okazywało się czasami że wszystkie lub kilka są nie trafione ponieważ ostrość siadała na bardziej kontrastowym tle moim zdaniem obok zwierzaka np. Źdźbłach traw, gałązkach.
    Tak czy inaczej nie była tam gdzie przez wizjer widziałem że ją ustawiam i af po prostu wybierał inne miejsce.[/QUOTE]
    I tutaj się różnimy w rozumieniu sposobu działania aparatu. Moim zdanie przy priorytecie ostrości aparat zwolni migawkę jeżeli wybrany punkt ostrzenia stwierdzi, że jest ostro, ale to nie aparat wybiera gdzie ma być ostro (poza trybem AF-A) tylko operator. Oczywiście w trybie AF-C jest śledzenie (tutaj też mamy regulację 4 czy 5 stopni opóźnienia), ale przy bardzo długich ogniskowych i nawet drobnych poruszeniach obiektywem na długich dystansach to już jest loteria. Wtedy tylko seria zwieksza szansę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotografia sportowa w hali
    By Kokesz in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-03-2015, 11:54
  2. Fotografia sportowa- skatepark
    By kherrowca in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2013, 11:04
  3. Fotografia sportowa -pytanie
    By malyd77 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 19:27
  4. Fotografia sportowa w hali
    By Marszal in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 20:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •