Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 64
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jak wybierzesz dobrą sztukę to będzie okej...
    Pewnie tak... Problem w tym, że na nowy egzemplarz to sobie nie pozwolę...
    Coraz mocniej myślę o jakieś stałce.
    Robię w zasadzie 90% w studiu więc możne stałka by wystarczyła.

  2. #52

    Domyślnie

    Znowu się wtrącę z tym VRII bo mam mu strasznie za złe, że tak mocno zmienia ogniskową...

    mini21 wiesz, że jak teraz tam w pokoju miał byś swoje N80-200 2.8 D ED NEW i VRII i byś zrobił sobie ten test... To dopiero zobaczył byś o co chodzi. W Twoich warunkach VRII wyostrzony na tą tablicę w rzeczywistości miał by kąt widzenia odpowiadający 135-140mm pomimo tego, że pierścień zoom ustawiasz na 200mm (focus breathing). Teraz w swoim 80-200 jak tak zrobisz to na 200mm ustawionych na pierścieniu uzyskasz ok 180mm rzeczywistej ogniskowej i mało tego będzie znany w tej kombinacji BF dający mydło.

    Żeby ten test był miarodajny musiał byś prawdopodobnie swój obiektyw 80-200 2.8 na pierścieniu zoom ustawić w okolice 135-150mm i porównać już na zdjęciach z VRII czy są takie same kąty widzenia. O wtedy tak naprawdę porownywal byś sobie mniej więcej obrazki kątem widzenia przypominającym te 135mm.

    Tutaj masz FILMIK gdzue jest pokazane jakie są różnice między obiektywami.

    Ps. Deep poruszył jeszcze bardzo ważna kwestię. Dwa razy kiedyś próbowałem testować 70-300 i 300/4 w domu zaraz po zakupie i wyszła z tego kupa straconego czasu. Odpuść sobie. Wyjdź gdzieś na miasto, do parku i porób zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Rossi_PL ; 23-02-2017 o 18:13
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  3. #53

    Domyślnie

    Kurde, strasznie skomplikowane.
    Czyli jednym słowem - ten test byłby o kant.... potłuc.
    Jest po prostu ciekaw czy to mój egzemplarz czy może moja puszka.

  4. #54

    Domyślnie

    Dziwi mnie trochę, że dopiero teraz zobaczyles "problem" i to jeszcze -20 dałeś w body? Wcześniej nie było tego "problemu"? od dawna masz to D700+80-200?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  5. #55

    Domyślnie

    No długo długo już ten zestaw mam.
    Miałem ten obiektyw jeszcze z D300s i jakoś problemu nie widziałem.

    Tyle że po tym jak zmieniłem puszkę na D700 zdrowie mi trochę się pogorszyło i aparat wraz z obiektywami trafik do szafy na jakieś... 7-10 lat..
    Teraz dopiero znów zacząłem focić i problem się pojawił.

    Też dziwi mnie że regulacja nic nie daje.
    Jeśli różnica jakąś widać to bardzo niewielką i nie przynoszącą poprawy.
    Liczyłem że spotkam się z kimś z forumowiczów z Wwy i zrobię jakiś test, ale niestety nie wyszło.
    Chyba podjadę do Sigma Pro Centrum i wypożycze jakiś obiektyw - chciałem 105 makro - i zobaczę jak się będzie zachowywać.

  6. #56

    Domyślnie

    Gdyby nie chore dziecko to bym sie spotkal. Przypomnij sie jak bedzie troche cieplej.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Tak, z 28-70 wszystko wygląda ok.
    Najgorzej wkur.... mnie, że miesiąc czy dwa temu obiektyw był w serwisie Nikona na wymianę pierścienia AF/M - i nie wiem czemu wydaje mi się że do tamtego czasu wszystko działało dobrze.
    Miałem podobną naprawę w swoim. Wieki temu. Głowy nie dam ale chyba nawet na fakturze była pozycja "justowanie", a na pewno jest ostry od 2,8. Wcześniej był "taki se".
    NIKON forever

  8. #58

    Domyślnie

    Kolego @mini21 przytoczę tu moja historie. Jakieś dwa lata temu kupiłem Toinę AF AT-X Pro 2.8/80-200. W zakresie 80-135 obraz był ostry i ok na każdym zakresie ogniskowych. Na 200 była totalna porażka. Co jednak ciekawe gdy postawiłem szkło z aparatem na statywie i ustawiłem ostrość ręcznie na 2.8 200 obraz był ostry. Szkło trafiło do serwisu Studio5s. Po rozmontowaniu okazało się ze w pewnym miejscu tzw. nawrotu układu optycznego są odkształcone prowadnice członu optycznego soczewek które przemieszczają się wewnątrz tubusu w czasie zooomowania. I to powodowało ze po przekroczeniu tego miejsca układ optyczny się mocno rozkalibrowywał. Naprawa wymagała by ich wymiany na co jednak nie poszedłem bo koszt był zbyt duży. Obiektyw wrócił do sprzedawcy. Nic tu nie sugeruje ale kto wie czy podobna przypadłość nie występuje u Ciebie. Ale tak jak sugerują koledzy potestuj szkło w plenerze. Choć moim zdaniem jeśli ma być ok to ma grać od minimum do maximum niezależnie czy to 80 czy 200mm. Po to w końcu mamy sprzęt by był sprawny a nie ze tu cos mi tam powyżej 135 jest beee.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bradley Zobacz posta
    Miałem podobną naprawę w swoim. Wieki temu. Głowy nie dam ale chyba nawet na fakturze była pozycja "justowanie", a na pewno jest ostry od 2,8. Wcześniej był "taki se".
    Hmm, ciekawe.
    Nie wiem tylko dlaczego żaden serwis o tym nie wspomniał.
    Wszyscy piszą tylko o regulacji czujnika af w puszce...
    Muszę jechać chyba do Studio 5s i zapytać na miejscu bo rozmowa via Messenger na Facebooku jakoś najwygodniejsza nie jest...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    Kolego @mini21 przytoczę tu moja historie. Jakieś dwa lata temu kupiłem Toinę AF AT-X Pro 2.8/80-200. W zakresie 80-135 obraz był ostry i ok na każdym zakresie ogniskowych. Na 200 była totalna porażka. Co jednak ciekawe gdy postawiłem szkło z aparatem na statywie i ustawiłem ostrość ręcznie na 2.8 200 obraz był ostry. Szkło trafiło do serwisu Studio5s. Po rozmontowaniu okazało się ze w pewnym miejscu tzw. nawrotu układu optycznego są odkształcone prowadnice członu optycznego soczewek które przemieszczają się wewnątrz tubusu w czasie zooomowania. I to powodowało ze po przekroczeniu tego miejsca układ optyczny się mocno rozkalibrowywał. Naprawa wymagała by ich wymiany na co jednak nie poszedłem bo koszt był zbyt duży. Obiektyw wrócił do sprzedawcy. Nic tu nie sugeruje ale kto wie czy podobna przypadłość nie występuje u Ciebie. Ale tak jak sugerują koledzy potestuj szkło w plenerze. Choć moim zdaniem jeśli ma być ok to ma grać od minimum do maximum niezależnie czy to 80 czy 200mm. Po to w końcu mamy sprzęt by był sprawny a nie ze tu cos mi tam powyżej 135 jest beee.
    Dzięki.
    Widzisz, ja mam wrażenie, że trn obiektyw kiedyś był jakby ostrzejszy ale to może tylko mi się wydaje.
    Chyba w przyszłym tygodniu jednak podjadę do serwisu i niech rzucą fachowym okiem...

  10. #60

    Domyślnie

    mini21 widzę że zamęczysz się tą niepewnością. Chcesz to sprawdzę ci obiektyw, porównam do mojego itd. Wyślij mi i tyle.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kalibracja gdzie wysłać??
    By Kamil1985 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 18:59
  2. Kalibracja drukarki. Gdzie?
    By skoras in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 14:32
  3. [OT-Stałki] Jakie najchętniej używacie ?
    By mjr in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 29-03-2009, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •