Close

Strona 9 z 16 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 160
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    W przypadku zooma tej klasy o kompaktowości i tak nie ma mowy
    Jest mowa- S24-70 czy Tamron 24-70 w opcji "transportowej" zajmują zauważalnie mniej miejsca. Tam gdzie Tamron wchodzi u mnie "pionowo" to nikkora muszę wkładać "poziomo" rezygnując z jakiegoś szkła...

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jest mowa- S24-70 czy Tamron 24-70 w opcji "transportowej" zajmują zauważalnie mniej miejsca. Tam gdzie Tamron wchodzi u mnie "pionowo" to nikkora muszę wkładać "poziomo" rezygnując z jakiegoś szkła...
    Aha, jasne, tego nie brałem pod uwagę, a masa jest chyba porównywalna? Ja i tak w Retrospective 7 noszę w pionie wszystkie szkła.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Aha, jasne, tego nie brałem pod uwagę, a masa jest chyba porównywalna? Ja i tak w Retrospective 7 noszę w pionie wszystkie szkła.
    Masa tak. Oczywiście rozumiem, że ktoś posiadający większy "worek" może nie mieć problemu. Niemniej jednak nie każdy czuje taką potrzebę. Mimo wszystko nie dyskredytuję bezwzględnie posiadania N24-70 bo to świetne szkło, aczkolwiek w pewnych "środkach transportu" dość nieergonomiczne...

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Masa tak. Oczywiście rozumiem, że ktoś posiadający większy "worek" może nie mieć problemu. Niemniej jednak nie każdy czuje taką potrzebę. Mimo wszystko nie dyskredytuję bezwzględnie posiadania N24-70 bo to świetne szkło, aczkolwiek w pewnych "środkach transportu" dość nieergonomiczne...
    Z tym się w pełni zgadzam. Ja na masę targanych szkieł też patrzę, choć Niektórzy na forum śmieją się z tego. To mnie głównie powstrzymuje przed nabyciem N24-70 na własność (po próbach z pożyczonym). Zwykle jak mam coś szerokiego+tele, to zamiast 24-70 wystarcza mi maleństwo 50/1.4d (dół mam w UWA, górę mam w tele, tylko trzeba przekładać). Ew jak musi być coś repo, to mam 24-120/4... Szukam wciąż sensownego 35-70/2.8, (chyba najlepszy jak dla mnie systemowy kompromis wielkość-cena-jakość obrazka) ale to raczej jeszcze potrwa.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Z tym się w pełni zgadzam. Ja na masę targanych szkieł też patrzę, choć Niektórzy na forum śmieją się z tego. To mnie głównie powstrzymuje przed nabyciem N24-70 na własność (po próbach z pożyczonym). Zwykle jak mam coś szerokiego+tele, to zamiast 24-70 wystarcza mi maleństwo 50/1.4d (dół mam w UWA, górę mam w tele, tylko trzeba przekładać). Ew jak musi być coś repo, to mam 24-120/4... Szukam wciąż sensownego 35-70/2.8, (chyba najlepszy jak dla mnie systemowy kompromis wielkość-cena-jakość obrazka) ale to raczej jeszcze potrwa.
    na pewnym etapie chyba nie sztuka nosić wszystkie posiadane obiektywy przy sobie, a bardziej przewidywać co się może przydać
    24-70 jawi mi się jako obiektyw, który można zabrać w konfiguracji body+pojedynczy obiektyw i nie stracić wiele na uniwersalności
    w sytuacji kiedy zabiera się szeroki zoom + tele, to chyba lepiej dopełnić 50tką, niż zabierać taki klocek

    nawiasem mówiąc też nie rozumiem szyderczych komentarzy nt zmagania się z wagą sprzętu
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #86

    Domyślnie

    Zgadza się! Masa sprzętu zależy też od sytuacji. Jak np. jadę na turniej tańca, gdzie mi potrzebne jest światło i dobra jakość fotek, a na miejsce podjeżdża się samochodem, to biorę 70-200/2.8+ ew drugi porównywalny kloc (24-70/28 lub 17-35/2.8 -kiedyś brałem). Jakbym zarabiał na fotkach np. na ślubach, to tak samo. Pamiętam zresztą parę lat temu w pracy, jak nam wynajęty zawodowiec robił oficjalne fotki na stronę wydziału, to miał chyba z 8 kg sprzętu, (d3+sigmy+n85/1.4, etc..) ale nosiła mu to wszystko asystentka.

    Ale jak chcę przejść np. 20km po plaży w ładną pogodę chcąc zrobić i landszaft, i ptaszki, i portret żonie oraz nie paść po drodze, to bardziej mi pasuje 18-35+50/1.4+70-300. Podobnie jak się gania cały dzień po mieście zwiedzając. Fotki wychodzą niewiele gorsze, a jest szansa to targać cały dzień bez problemów z kręgosłupem nazajutrz.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    i nie stracić wiele na uniwersalności
    w sytuacji kiedy zabiera się szeroki zoom + tele, to chyba lepiej dopełnić 50tką, niż zabierać taki klocek

    nawiasem mówiąc też nie rozumiem szyderczych komentarzy nt zmagania się z wagą sprzętu
    A po co Ci do tego 50mm. Ja na wyjazdy do D700 biorę Tokinę 16-28/2.8 i N 70-200/2.8 VR II oraz torba/plecak (super sprawa) Lowepro Urban Photo Sling 250 się to mieści nawet z lampą SB900. Nigdy nie odczułem że mi czegoś brakuje.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareknik Zobacz posta
    A po co Ci do tego 50mm. Ja na wyjazdy do D700 biorę Tokinę 16-28/2.8 i N 70-200/2.8 VR II oraz torba/plecak (super sprawa) Lowepro Urban Photo Sling 250 się to mieści nawet z lampą SB900. Nigdy nie odczułem że mi czegoś brakuje.
    Też nie zawsze biorę tę 50-tkę. Zestaw minimum to UWA +tele z zakresu 70-300.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  9. #89

    Domyślnie

    Ech, dalej w oczekiwaniu.
    Podobno już w przyszłym tygodniu poznamy cenę i datę pierwszych dostaw obiektywu Sigma 24-70 mm f/2.8 DG HSM OS Art. Model ten powinien trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych 4-8 tygodni. Cyt. za: optyczne.pl

  10. #90

    Domyślnie

    Cena jest 6500 zł. Już pisałem o tym w temacie. Dystrybutor mi potwierdził. Chyba, że to się jeszcze zmieni.
    Czekam na testy bo przede mną zakup nowego body a potem właśnie 24-70 i albo ta sigma albo stary nikkor bo nowy nie specjalnie ma czym się pochwalić poza VR.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

Strona 9 z 16 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Sony ] Sony RX1-full frame
    By erbe in forum Sony
    Odpowiedzi: 541
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 20:06
  2. olympus full frame
    By blekota in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2008, 10:00
  3. Full Frame Nikona
    By pawel_t in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 16:25
  4. 5D Canona Full Frame nieźle dołożyli
    By PawelC in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 213
    Ostatni post / autor: 22-10-2005, 23:17
  5. Full frame Nikon
    By kangur in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-09-2005, 01:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •