Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Cytryną w akwarium i butelką w dymie - abstrakcyjnie

    Cześć.
    Ostatnio wzięło mnie na budowę "mini studia", tak więc na ścianie rozwiesiłem spory kawał czarnego materiału znalezionego, taboret wyłożyłem czarną bibułą przykrywając ją potem kawałkiem szyby, następnie zainspirowany tutorialami z youtuba przy pomocy tektury i folii aluminiowej zmontowałem ala softbox na który nakładając kolorową bibułę uzyskałem fajne kolorowe światełko. Co z tego wyszło?

    1.

    2.

    Później zamiast butelki, na taborecie wylądowało akwarium do którego zacząłem rzucać cytrynką

    3.

    4.

    Zdjęcia poczynione Nikonem D3200 i sigmą 10-20 3.5.

  2. #2

    Domyślnie

    Do cytryny w akwarium używaj wody gazowanej, będzie bardziej spektakularny efekt.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Fajnie by było gdyby w zdjęcie numer 2 było tak ostre jak cytryna (no chyba że to był efekt zamierzony). W produktówce etykiety powinny być ostre również, dlatego często robi się mix dwóch zdjęć. Było o tym w którymś digital camera nawet z 2014 roku jak dobrze pamiętam.
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  5. #5

    Domyślnie

    Zdjęcie numer dwa strasznie straciło na jakości po wrzuceniu na serwer, nie wiem czemu. Ale fakt, jest lekko nieostre, mogłem przymknąć trochę może przysłonę lub staranniej ustawić punkt ostrości . Z cytryną również mogłem się bardziej postarać i skombinować więcej światła, żeby skrócić jeszcze czas lub przymknąć przysłonę i dla jakości obniżyć iso. Uwaga co do mieszania zdjęć również się przyda
    Ostatnio edytowane przez jacyslaw ; 20-02-2017 o 00:11

  6. #6

    Domyślnie

    Bawiłem się też takim akwarium. Choć czarne tło wygląda ok polecam niebieskie ( np z bristolu). Woda wygląda wtedy super.
    1 i 2 byłyby jak dla mnie lepsze bez linii odcięcia tła. Spróbuj materiał że ściany zagrać i pod szybę wsadzić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Bawiłem się też takim akwarium. Choć czarne tło wygląda ok polecam niebieskie ( np z bristolu). Woda wygląda wtedy super.
    1 i 2 byłyby jak dla mnie lepsze bez linii odcięcia tła. Spróbuj materiał że ściany zagrać i pod szybę wsadzić.
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacyslaw Zobacz posta
    Ooo, dzięki za radę
    To o gazowanej wodzie wiem z jakiegoś tutoriala, który kiedyś oglądałem. Sam nie topiłem cytrusów. Ja robiłem zdjęcia kroplom wody. Każdy musi przejść przez jakiś etap tego typu
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  8. #8

Podobne wątki

  1. Cytryna
    By Jarecky83 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 14:16
  2. [ Architektura ] Abstrakcyjnie
    By ~lxs in forum Architektura
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-09-2014, 22:27
  3. [ Krajobraz ] abstrakcyjnie
    By mirroo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 11:17
  4. [ Glamour/Beauty ] Zaneta w dymie
    By oldarcher in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 17:57
  5. [ Krajobraz ] Cytryna
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •