Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Tak tak, obrót i kolory. Tylko na tej ostrości mi zależy... Czytam że jest coś takiego jak MUP, ale czy moja lustrzanka to ma?

    Obiektyw nie był centralnie nad diodą. Przesłona jaką ustawiłem to f/29
    Ostatnio edytowane przez emilus143 ; 02-02-2018 o 21:29

  2. #22

    Domyślnie

    W czasach studiów składałem trochę komputery. Niekiedy była potrzeba, żeby coś wyraźnie sfotografować, aby zareklamować, wysłać do porównania, konsultacji.
    Wszystkie zdjęcia robiłem zwykłym niedrogim kompaktem - Samsung S1050, który miał tryb "super makro" - ostrzył z odległości 1 cm od obiektywu.
    Obraz był świetny. Na zdjęciach dostrzec można było nawet lekko zgiętą nóżkę procesora, czy lekko uszkodzoną ścieżkę na płycie głównej, a nawet przetarty, lub brudny styk od DDR.
    Niestety aparat jest już niesprawny, a zdjęć z tamtego czasu nie udało mi się znaleźć, więc nic nie uda mi się tutaj zaprezentować, ale może właśnie taki niewielki, tani kompakcik rozwiąże Twój problem.
    Pozdrawiam

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    emilus143, to zdjęcie robiłeś kitem 18-55 z soczewką ale przysłona jaką ustawiłe to chyba max f/22, zrób sobie test z przysłoną f/8 max f/11 i wyceluj dobrze prostopadle do przedmiotu, jak coś wymaga większej głębi.
    Znam gościa co sprzedaje jakieś części elektroniczne i pstryka wszystko jakimś starszym olympusem epl chyba model 3, do tego kit i nie narzeka, nie jest to makro wybitne ale ten aparat daje mu przynajmniej większa głębie, tu nawet kompakcik jakiś będzie lepszy jak napisał fido83.
    Jak wyczyszczę swojego nikkora 28-105 to coś wkleję dla porównania.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emilus143 Zobacz posta
    Witam ponownie. Powróciłem do tematu dopiero teraz, w końcu znalazłem czas. Zakupiłem pierścienie z przenoszeniem automatyki.

    Udało mi się coś takiego osiągnąć: http://www.leaderled.pl/forum/foto/_DSC0058.NEF
    Po szybkiej obróbce wygląda to tak: http://www.leaderled.pl/forum/foto/_DSC0058.jpg

    Na rozłożenie światła nie zwracajcie uwagi, jest do poprawy. Zależy mi aby dopracować ostrość. Czy da się jeszcze coś z tego wyciągnąć?
    dobry wieczor

    nie tedy droga !

    jesli fotografiujesz na przyslonie 22 i skali odzorowania ok 1:1 to rzeczywista przyslona wynosi ok 44

    dyfrakcja wedlug AIrego na tej przyslonie dla swiatla bialego wynosi : 2,44*0,55*44= 60 mikrometrow.

    dopuszczalny krazek rozproszenia dla tej matrycy to ok 9 mikrometrow

    oznacza to ze masz przekroczenie dopuszczalnej nieostrosci az 6 razy.
    nigdy nie uzyskasz zdjecia bezwzglednie ostrego.
    mozesz zrobic reasampling w dol co najmniej 6 razy wowczas ukryjesz nieostrosc , ale jednoczesnie zredukujesz rozdzielczosc obrazowania - i ubedzie szczegulu.

    Co robic ?

    Jesli nie chcesz sie bawic w skomplikowane operacje to przejsc na kompakt , hybryde z krotka ogniskowa i funkcja macro.
    uzyskasz lepszy efekt niz w ten sposob,

    oczywiscie da sie tym co masz , ale wymaga to sporego nakladu czasu i obrobki.

    przejmnej zabawy zycze .
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 03-02-2018 o 20:12

  5. #25

    Domyślnie

    Dokup zooma 55-200 i raynoxa, sam robiłem takie rzeczy z makro wiele lat,
    bez tych pierścieni, bo mnie denerwowały.
    Przesłona ok 7,1 -8, błysk z blendą na fleszu, tą za 10 zeta,
    to chyba najtańsza opcja, najlepszy jest jednak obiektyw makro, ale trzeba parę stówek wydać,
    a z tymi kastratami nikona to będzie dość trudno ostrzyć.
    Pozdrawiam, szukaj w stopce są z tele + raynox

  6. #26

    Domyślnie

    zeby nie byc goloslownym

    wyjalem hybryde z szafy .
    akurat w ciemnym kacie pokoju laduje sie akumulatorek
    zdjecie z reki z wbudowanej lampy blyskowej
    zero przygotowania , zdjecie natychmiast.
    musialem zalozyc raynoxa 15o zeby nieco wydluzyc ogniskowa i sie oddalic , aby obiektyw nie zaslanial lampy.

    jest ostro.
    krotka ogniskowa jest potrzebna , zebys mial odpowiednio glebie ostrosci i nie musial zbytnio domykac przyslony .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080195.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	723,3 KB
ID:	4413

  7. #27

    Domyślnie

    @emilus143, jak chcesz zobaczyć jak to naprawdę jest z ta ostrością/rozdzielczością/dyfrakcją - zobacz sobie ten wątek (są przykładowe obrazki): http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=267191
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #28

    Domyślnie

    bije po oczach to przeswietlenie na styku jak cholera - nie do wytrzymania

    5 sekund trwa sciemnienie programowe

    jesli admin bylby tak uprzejmy to niech podmieni zdjecie i ten post zlikwioduje.

    dziekuje

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080195 2.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	753,3 KB
ID:	4414

    ups , widze ze przegladarka internetowa tez podnosi kontrast , ale jest ciut lepiej.
    w oryginale przepalu nie ma.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Nikon D3300 czy 5300
    By hazard2 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 15:50
  2. Nikon D3300 nagrywanie
    By kuba2_7 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2017, 18:10
  3. Obiketyw do D3300, Makro + szeroki
    By Dragonowy in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 15:19
  4. Nikon D3300
    By zKamilz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-09-2016, 20:20
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-06-2016, 21:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •