Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie do fotografów ślubnych

    Witam.
    Na początek... jestem nową użytkowniczką tegoż forum. Mimo, że fotografuję kilka lat nigdy tu nie zaglądałam. Ostatnio doszłam do wniosku, iż pora aby nauczyć się czegoś nowego i poszerzyć warsztat pracy. Może uda mi się uzyskać lepsze efekty, przy mniejszej ilości czasu poświęconej na obróbkę w ACR i PSie. Przeczytałam dużą cześć forum na temat szkieł (nie tylko) i mimo wszystko pozwolę sobie na założenie nowego tematu.

    Obecnie posiadane:
    Body: d750
    Lampy: SB 910 (wykorzystywane w pracy)
    Obiektywy: uniwersalny N24-70 f/2.8 G ED AF-S, i wykorzystywany głównie w plenerach N AF 80-200 mm f/2.8D ED

    Ten drugi idzie w odstawkę i zastanawiam się "co teraz" ?

    Chciałabym na początek dokupić 2 stałki (ewentualnie jakiś zoom szerokokątny + stałka), skłoniona oczywiście zachwytami nad przewagą stałek nad zoomami. Przeznaczenie jak w temacie: to co dzieje się w naszych zazwyczaj ciemnawych kościołach i salach weselnych (odłożyć do torby 24-70) + plenery (odłożyć 80-200). Ze studia nie korzystam. Najchętniej z nikona, ale biorę też pod uwagę inne firmy (gadające z puszką) o ile znajdzie się coś godnego polecenia w przyzwoitej cenie.

    Budżet: powiedzmy do 10 000 pln (to już taki maks, którego nie przekroczę obecnie ani o przysłowiową złotówkę, aczkolwiek byłoby miło wydać mniej).

    Nie proszę o hejt. Proszę o opinie ludzi zajmujących się fotografią ślubną.

  2. #2

    Domyślnie

    litości... tych tematów jest od śmiertelnego groma, wystarczy poczytać.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak masz tylko jedno body to bym zaczął od kupna drugiego d750 + 35mm 1.8 dx (daje radę) +85mm 1.8 Nikona (może być nawet wersja D aczkolwiek polecam tę wersję G). Jak masz drugie body to już standardowo dobrze dobrana Sigma 35mm 1.4 , nikkor 85mm 1.8 G i ewentualnie Sigma 24 lub sigma 20mm 1.4 w zależności od tego jak lubisz szeroko.
    2x FF 28,35,50,85 wsio 1.8 G

Podobne wątki

  1. Pytanie do fotografów ślubnych
    By artur678 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 04-02-2017, 17:01
  2. Prośba do fotografów ślubnych z Mazowsza
    By krzychu74 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 11:05
  3. pytanie do fotografów ślubnych
    By Dawidzio83 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-11-2012, 12:26
  4. Stowarzyszenia fotografów ślubnych
    By anja_bania in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-12-2011, 14:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •