Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ansuz Zobacz posta
    Piszę ten post z pozycji "Minolciarza", gdyż na uczelni pracowałem na analogowej Minolcie 9000 a potem już tylko amatorsko fociłem na cyfrowych Sony.
    Czyli na uczelni co nie amatorsko ? Skoro już robiłeś zdjęcia analogiem i cyfrą powinieneś sam już mniej więcej wiedzieć co oczekujesz od aparatu.

  2. #12
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Najpierw do autora wątku:
    Nie napisałeś właściwie nic o tym do czego będziesz używał, jakich potrzebujesz ogniskowych ile chcesz wydać itp. Lepszy jest ten system, który bardziej trafia w potrzeby, a przy ich niesprecyzowaniu, to wszystko jedno.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Za to wystarczy posiedzieć dłużej na dziale foto np w euro rtv ( miałem taką nieprzyjemność czekać dwie godziny z reklamacją ) i zobaczyć co ludzie chcą i co im się wciska.
    Generalnie Olympus za wygląd, Sony bo "mam tv" i Canon bo to profesjonalny sprzęt.
    Sprzedawca za to wciska lustrzanki sony albo zestawy canona z tanim tele tamrona do tego torba, statyw, filtr uv, zestaw do czyszczenia itd
    Najpewniej i tak sprzęt który ci ludzie kupują ma możliwości zdecydowanie przewyższające ich potrzeby, co za różnica więc jaki konkretnie zestaw jest im "wciskany". Owszem, ludzie wybierają "bo ładny", "bo mam taki telewizor" itd, ale czy to takie złe kryteria? Różnice w możliwościach porównywalnych aparatów poszczególnych producentów są coraz mniejsze, a dla amatora wręcz pomijalne. W dodatku nie każdy ma czas, chęć żeby stawać się "ekspertem" od sprzętu foto, a przede wszystkim nie każdy musi nim być. W tym kontekście wybór produktu firmy, której inny produkt się sprawdził jest działaniem sensownym, wybór produktu który się po prostu podoba również.


    Cytat Zamieszczone przez hal Zobacz posta
    Czyli na uczelni co nie amatorsko ? Skoro już robiłeś zdjęcia analogiem i cyfrą powinieneś sam już mniej więcej wiedzieć co oczekujesz od aparatu.
    Nawet wśród bardzo znanych fotografów jest sporo takich, którzy kompletnie nie znają się na sprzęcie fotograficznym i może to trudno zrozumieć na forum sprzętowym, ale wcale nie ma w tym nic dziwnego.

  3. #13

    Domyślnie

    Najpierw przeczytaj to
    http://ukrytewakdrze.fotoblogia.pl/1...zas-podsumowan
    Potem przeanalizuj jakie muszi mieć szkła, potem jak wydajny AF potrzebujesz i juz
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  2. Jaki system teł?
    By docxxx in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 14:04
  3. Jaki system,jaki aparat.
    By zdzwis in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 13:35
  4. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2011, 00:40
  5. Jaki system..
    By BorysR in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 20:39

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •