Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: zdjęcie sofy

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2017
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    4

    Domyślnie zdjęcie sofy

    Witam,

    fotografią zajmuję się hobbystycznie, robiłem zdjęcia mebli tapicerowanych takich jak fotele, sofy, narożniki itd. Ostatnio trafiło do mnie zdjęcie sofy (https://drive.google.com/file/d/0B6z...ew?usp=sharing) zrobione aparatem Sinarback eVolution 75 - taki jest podany we właściwościach zdjęcia. Fotka jest w super jakośći tzn. jak zrobimy zbliżenie objętnie którego miejsca sofy, to zobaczymy strukture tkaniny, szycie. Moje pytanie brzmi : czy takie zdjęcie jesteśmy w stanie zrobić aparatem DX lub FX Niokona ? posiadam D90 I D300 ale żeby uzyskać takie zdjęcie gdzie w kadrze mam cały mebel i zobaczę strukturę tkaniny to tylko przy fotelach (szerokość mebla +/- 100 cm, sofa z linka ma jakies 220 cm)

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Musisz mieć dużą rozdzielczość. Żeby zrobić cały mebel na 1 fotce a po jej powiększeniu móc widzieć fakturę tkaniny musisz mieć dużo Mpix. Zdjęcie które podlinkowałeś ma 33Mpix, taki D800 by takie zrobił. D90/D300 nie poszalejesz w tym temacie. Pobierz sobie to zdjęcie co zalinkowałeś, pomniejsz do 4256pix na dłuższym boku (mi takie wypluwa 12Mpix D700) a potem podglądnij je w 100%, zobaczysz jakie powiększenie detalu możesz z tej samej sofy wyciągnąć gdybyś to zdjęcie zrobił swoim aparatem.
    ;]

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Możliwe że jest to poskładane z kilku fotek lub jakiś sony, canon, nikon z wielgachnymi Mpix, teoretycznie swoimi aparatami to zrobisz z czterech zdjęć żeby było jak poskładać, wyprostować i przyciąć.

  4. #4

    Domyślnie

    To jest zrobione tym aparatem co gość wspomniał, akurat ścianka tego sprzętu ma 33Mpix. Składać z kilku fotek można jedno-dwa zdjęcia. Ale całe zlecenia? Za dużo roboty. Już lepiej wypożyczyć D800 za 150zł/dobę i przerobić w jeden dzień sporo mebli żeby się tej kasy nie odczuło.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 18-02-2017 o 22:52
    ;]

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2017
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki koledzy za odpowiedź,
    temat takich zdjęć jak ta sofa, chodził za mną już jakiś czas ale odpusciłem aż do wczoraj... Miałem okazję zobaczyć jak fotograf robi zdjęcia meblom tapicerowanym, sprzęt super - CANON EOS 5 DMARK III, softboxy itd. Myślałem sobie że zdjęcia będą kosmos, ale było zupełnie inaczej, podobny albo nawet taki sam efekt uzyskam z D90 lub D300. Otrzymałem pliki cr2 - nigdy na nich nie pracowałem, poszukałem w necie - pobrałem program, otwieram zdjęcia i po zbliżeniu nie było widać struktury tkaniny - była rozmazana (niewidoczna) . Temat mnie bardzo dręczy bo mam na kompie zdjęcia zrobione CANANOEM EOS 5 DMARK II i jakością jest zbliżone do sofy z linka!! Osobiście kiedyś pożyczyłem D610 ale takiego super efektu też nie uzyskałem ;/ . Czyli reasumują D800/810 jest w stanie zrobić takie zdjęcie ? Dziękuję za odpowiedzi i rady.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Mówisz, że szału nie ma ...
    Dostałeś rawa Canona i podglądasz jego zawartość jakimś programikiem z netu.
    I widzisz co ? Prawdopodobnie JPEG-a który jest miniaturą oryginalnego zdjęcia.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Niech ci ten fotograf da zdjęcia już gotowe w jpg i jeśli zrobił zdjęcia poprawnie ( światło, ekspozycja, wywołanie ) to zobaczysz nawet roztocza na tej sofie

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2017
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    4

    Domyślnie

    nigdy nie miałem pliku RAW (cr2) z CANONA więc nie miałem czym tego ''otworzyć'', z neta ściągnąłem :
    - CANON RAW CODECS
    - ADOBE DNC CONVERTER
    - RAW THERAPPE
    - FAST STONE

    pliki CR2 maja wielkość około 24MB, przekonwertowane na dnc lub zapisane jako jpg mają minimalnie mniejszą wielkość - +/- 21 MB - efekt jest taki sam jak pisałem, więc nie wiem czy coś zle robie czy jak. Poprosze o gotowego jpga i dam znać

  9. #9

    Domyślnie

    Kurcze, różne fetysze mają ludzie, jedni krajobrazy inni portrety, są nawet tacy zwyrodnialcy, którzy architekturę fotografują, ale żeby "hobbystycznie meble tapicerowane" tego jeszcze nie było...

    Zerknij na parametry zdjęć a nie tylko sprzęt, może te z średniego były robione na F16-22 a to z canona na F5.6? Może to z sinara było robione obiektywem a to z canona butelką po piwie? Ogólnie do takiej fotografii liczą się dwie rzeczy, rozdzielczość i szkło oczywiście trzeba jeszcze wiedzieć co dalej (i na przykład nie robić fotek na 1.4 ale to już szczegół)
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #10

    Domyślnie

    luk, krótka piłka. Aparat 30mpix+, szkło ok. 50mm domknięte do f/11-16, ISO najniższe natywne, statyw, mebel bdb doświetlony lampami i zrobisz taką sofę sam. Tylko nie trać pixeli oddalając się od mebla zbytnio, niech wypełnia praktycznie cały kadr, im więcej mebla na zdjęciu tym z większej liczby pix jest "namalowany".
    ;]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] zamieść ANONIMOWO swoje zdjęcie; czy jest to dobre zdjęcie uliczne?
    By anonimowo in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 18:12
  2. [ Architektura ] zamieść ANONIMOWO swoje zdjęcie; czy to jest dobre zdjęcie architektury?
    By anonimowo in forum Architektura
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 06-01-2017, 19:05
  3. [ Reportaż ] Koncert SOFY -tym razem plener w ramach WOSP Bydgoszcz
    By nic_na_sile in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 16:06
  4. [ Reportaż ] Koncert Sofy
    By nic_na_sile in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 12:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •