Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Autoportret

  1. #1

    Domyślnie Autoportret

    Wrzucam fotkę którą sam sobie wykonałem z powodu buntu moich modeli (czyt. żona i synowie)
    Zrobiona w celach treningowych - oświetlenia i obróbki w Ps - stąd prośba o waszą ocenę i konstruktywną krytykę.
    Parametry:
    1/200s, f/8, ISO125, 70mm
    Sprzęt:
    D600 + N24-120 + Metz 50 AF1 z softboxem 60x60


    Szczerość mile widziana
    P.S.
    Ostrość oryginału jest jak brzytwa ale po zmniejszeniu do takiego mikro rozmiarku zniknęła
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  2. #2

    Domyślnie

    Mi się podoba o wiele wiele bardziej niż zdjęcia synów. Światło jest super. No ale ja to kompletny amator, nie robiący dotąd zdjęć z lampą więc może nie umiem zauważyć niedociągnięcia.

  3. #3

    Domyślnie

    Wrzucisz gdzieś NEFa razem z tym plikiem z obróbką jak w rawkach? Podpatrzylbym... Podoba mi się Twoja obróbka.

  4. #4

    Domyślnie

    Mogę ci podesłać PSD bo obrabiałem w Ps. Jeżeli chcesz to podeślij maila na priv.
    Myślę jednak, że dużo więcej dowiesz się z filmików naszego forumowego kolegi Jacka z których ja osobiście uczę się obróbki.
    https://www.youtube.com/watch?v=aCZBkjBVxQ8&t=4s
    https://www.youtube.com/watch?v=bAG8MFO3vn0
    Działaj w tej kolejności.
    Naprawdę polecam bo Jacek doskonale tłumaczy i miło popatrzeć jak posługuje się Ps'em
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za radę. Popatrzę.

  6. #6

    Domyślnie

    @Ostry600 co do kadrowania nie ma sie co przyczepic ale obrobka do drobnej poprawy, jak dla mnie oczy za bardzo rozjasnione no i pojawilo sie halo w okolo glowy (szczegolnie widac to za uchem). To chyba tyle ode mnie.
    Ps
    Widze ze uczymy sie obrobki od tej samej osoby


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7

    Domyślnie

    Fajny autoportret. Też robię sobie sporo autoportretów, dlatego pozwolę sobie zadać małe pytanko: Jak radzisz sobie z ustawieniem ostrości na wybrany element twarzy, np. oczy? Bo ja mimo że ustawię wcześniej jakiś przedmiot (zamiast mnie) i ustawię ostrość, to i tak nie trafiam idealnie w to, co chcę. Czy znasz może inną możliwość rozwiązania tego problemu?
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

  8. #8

    Domyślnie

    Jasne. Po pierwsze zdjęcie robione jest na przysłonie f/8 więc zakres GO jest spory. Po drugie ustawiam AF -S w trybie auto i używam wężyka spustowego, który trzymam w ręce.
    Nic wcześniej nie ustawiam tylko staje przed obiektywem i pstryk
    D750 | D600 | Tamron 24-70 2.8 G2 | Nikkor 14-24 2.8 | Nikkor 105 2.8 micro VR | Helios 44-3 f2 | Sigma 50 1.4 Art
    WYWOŁAJ RAWKA
    ZGŁOŚ SWOJE ZDJĘCIE DO TEMATYCZNYCH

    PODEJMIJ WYZWANIE

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Będę próbować dalej muszę odrzucić do swojego wątku prac dzisiejsze fotki
    D7200/ 50 mm 1.8D/ SB700/

Podobne wątki

  1. Autoportret
    By ecml in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 10:26
  2. [ Portret ] Autoportret
    By sanex in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-10-2012, 20:53
  3. [ Portret ] Autoportret
    By alprospero in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 15:45
  4. [ Portret ] Autoportret
    By defekt in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2010, 16:46
  5. [ Portret ] Autoportret
    By michal.karolak1@gmail.com in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 09:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •