Close

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 204
  1. #1

    Domyślnie Czy D800 ma jeszcze sens - czyli czas na zmianę (?)

    Witajcie.
    Dawno nic nie pisałem, bo przez dłuższy okres problemy zdrowotne nie za bardzo pozwalały mi cokolwiek robić w dziedzinie fotografii (zasadniczo aparat miał zostać sprzedany i zamieniony na coś lekkiego, bo max. mogłem nosić 2 kg, ale to już minęło).

    Od pewnego czasu wróciłem do fotografii, a że głownie robię portrety/beauty, zaczęły mnie nachodzić pewne rozterki sprzętowe.
    Nie ukrywam, że mam "trochę" {wulgaryzm}.... pomieszane w głowie i w pewnych kwestiach jestem straszliwym pedantem.
    Tak też się dzieję, że gdy obrabiam jakiś "bliski" portret metodą D&B lub FS na sporym powiększeniu, mam dziwne wrażenie, że zdjęcia są jakieś takie... nieostre.
    Nie widać tak dobrze tej faktury skóry, nie widać tych niedoskonałości (trzeba być nieźle po.... dziwnym, żeby CHCIEĆ niedoskonałości skóry), porów itp.
    Czuję, że to wszystko jakoś tak zanika.
    Pewnie przesadzam, ale zacząłem się zastanawiać, czy to nie jest związane z małą (jak na te czasy) ilością mpix w D700...

    I tak przechodzę do tematu tego wątku...
    D800 można kupić w niezłych cenach (ok. 6 tyś) i zastanawiam się - czy warto.
    Co mnie przed tym powstrzymuje - problemy z tą puszką jakie przewijały się na forum.
    Inna sprawa - wielkość pliku... Trochę przeraża, ale cóż, może nauczy mnie to większej dyscypliny w robieniu zdjęć i wybieraniu tych najlepszych kadrów.

    Od razu zaznaczę - D810 nie wchodzi w grę, bo mnie nań nie stać.
    D750 zaś mi nie odpowiada za swoją budowę (strasznie ubolewam nad tym, że Nikon wsadził bebechy D750 w obudowę z D90 czy jakoś tak).
    Rozważałem jeszcze D3x - jest to pewien półśrodek między D700 a D800, ale jest to już leciwa puszka, z dostępnością jej nie jest jakoś super i nie wiem czy warto się pchać w tą stronę...

    Co byście poradzili?
    Zmieniać, póki czas (moje D700 ma jakieś 50 tyś. klapnięć więc jak na tą puszkę to prawie "dziewica" ), czy zostawić?
    Szkła jakie mam - na razie stare (ale chyba wciąż dające radę) N28-70 i 80-200 D ED (tu pytanie - czy te obiektywy poradzą sobie z 36mpix matrycą?).

    Z góry dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 18-02-2017 o 23:20

  2. #2

    Domyślnie

    Nie przejmuj się tym co piszą bo o d750 też już sporo się pisze. Ja mam dwa d800 i nie żałuję. Wcześniej miałem d700 i d3s. D800 to bardzo dobry aparat. Jak nie kupisz jakiegos zmordowanego egzemplarza to na pewno będziesz zadowolony.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki.
    Kurde, targają mną wątpliwości...
    Na rok się będę musiał zapożyczyć na niego, dlatego szukam potwierdzenia.
    Jedni mówią - "nie, po co", inni "tak, bierz" i dalej nie wiem
    Znalazłem fajną ofertę za 5500 zł z przebiegiem ok. 50 tyś. i tak mnie kusi... (nie wiem czy jeszcze jest dostępny).

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam D800 z pierwszych serii (też ok 40-50tyś zdjęć) i znając jego ograniczenia cały czas (pomimo posiadania D4 i d500) jestem w nim zakochany (przez ten czas w serwisie bywał tylko na czyszczenie okresowe). Po prostu mając wybór do dynamicznych i mniej przewidywalnych scen wybieram inny aparat. Ale obrazek na niskim i średnim iso d800 jest najwyższych lotów - podobnie jak ergonomia. Wg mnie to obecnie świetna oferta do zastosowań studyjno/krajobrazowych.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Ehhh.... Kusicie.
    Szukam po necie jakiś porównań dwóch tych samych kadrów z D700 u D800 ale jak są to takie mało przydatne (leżaczki, tablice testowe itp) ale jakiegoś porównania skóry w portrecie brak.
    Co zauważyłem, to że zdjęcia z D800 są jakby ciut ciemniejsze przy tych samych ustawieniach naświetlania (nie wiem z czego to wynika może chodzi o ISO?).

  6. #6

    Domyślnie

    Ja ma d800 od 3 lat i uważam że to cud techniki. Obrazek z niego to po prostu jakaś magia I to nie jest tylko moje amatorskie zdanie

  7. #7

    Domyślnie

    ja przeszedłem w styczniu z 700 na 800 zrobiłem już 800 ok 10 tys zdj i powiem ci ze różnica jest ogromna jeśli chodzi o portrety problemow ja z af nie mam ani z czasami, tylko tak jak mówisz pliki waza swoje i obróbka schodzi z 3 razy tyle
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nawet najnowszy dobrze poskładany komputer potrafi wymięknąć na plikach z D800/810 ale to normalne, staram się pożyczyć D800 i zrobić jakieś porównania z D700 i D750 ale tym razem nie na wzornikach tylko "normalnie".

  9. #9

    Domyślnie

    Kupiłem jeden z pierwszych serii, do dziś pełne zadowolenie.
    No może poza jakością farby na korpusie, po roku wyglądała gorzej niż d300 po 4 latach
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  10. #10

    Domyślnie

    Chyba mnie zachęciliście....
    Szkoda tylko, że bank tak się opierd..... i nie dostałem odp. co do wniosku o kredyt, a właśnie jakieś 2 godziny temu body które chciałem kupić zostało sprzedane (strzelić sobie w łeb).
    No nic - czekam dalej na jakąś fajną ofertę.

Strona 1 z 21 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czas na zmianę, d5200?
    By mikis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 13:16
  2. Czy jest sens się jeszcze edukować - czyli szkoła foto - jaką wybrać
    By mini21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 23:06
  3. [ Krajobraz ] Czas na zmianę opatrunku :)
    By nimnull in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 11:44
  4. Czas na zmianę D50
    By fotoMichal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 19:45
  5. Czas na zmianę systemu
    By kiemlo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-09-2006, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •