Close

Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 204
  1. #11

    Domyślnie

    D800 do beauty bardzo się nada a co do kredytu - było iść do Raiffeisenu (nie żebym reklame robił) i z miejsca odp będzie a warunki też fajne
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  2. #12

    Domyślnie

    tylko problem może być ze szklarnia potrafi sporo wad pokazać...50 1.2 na d700 bajka na d800 super ale już nie to
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Godrick Zobacz posta
    D800 do beauty bardzo się nada a co do kredytu - było iść do Raiffeisenu (nie żebym reklame robił) i z miejsca odp będzie a warunki też fajne
    A no widzisz, mój błąd.
    Wysłałem wniosek do banku ale to było w pt. wieczorem i nie dostałem konkretnej odpowiedzi.
    Teraz i tak już po sprawie i pewnie szybko się taka oferta nie trafi (body z przebiegiem 50k za 5 tyś.).

  4. #14

    Domyślnie

    Na jesieni chciałem "uciec" od 12mpix z D700tki i też interesowalem się D800. Praktycznie największy wysyp body był w okolicy października i listopada. Przebiegi 40-50-80tys oscylowały w okolicach 5000-5400zl i mówię tylko o tych ładnych egzemplarzach. Rarytasy z małymi przebiegami do 15-20tys były po 6000-6200zl. Teraz widuje znacznie mniej ogłoszeń i nie ma takiego wyboru. Co do wyboru D800 to bardzo dobra decyzja jednak mimo to sam nie zdecydowałem się na niego... Żałuję? Nie wiem bo nigdy nie miałem do czynienia dłużej wiem jedynie, że to bardzo wymagająca puszka dla zdyscyplinowanego fotografa Ostatecznie udało mi się upolować D750 z bezwadliwej serii z malutkim przebiegiem oczywiście na gwarancji. Czy żałuję? Teraz nie. Dopóki miałem D700 i D750 tylko się irytowalem... Inna klawiszologia, inne materiały, klawisze...wszystko robiło wrażenie tandetnego przy D700. Gdy D700 sprzedałem było mi już lżej Teraz po tych 4-5 miesiącach mogę powiedzieć iż D750 to przyzwoity korpus. Ma coś co mi teraz jest potrzebne a co nie mogło mi dać D700. Masa i gabaryt. Jest zauważalnie lżejszy (1100g kontra 850g) i widzę że też wspominałeś coś o zdrowiu. D750 pomimo, że jest też sporo mniejszy to bardzo dobrze się trzyma i to bez gripa. W D700 żeby być zadowolonym z AF ciągle latalem z Gripem i EL4A podnosząc wagę korpusu do 1,5kg co mnie zaczynało drażnić. Najlepsze jest to, że bez żadnych dodatkowych baterii i gripa AF w D750 jest lepszy w ciemnicy, te -3ev robi robotę. Ze stalkami Nikkora 20/28/35/50/85 1.8G tworzy rewelacyjny zestaw, prawie jak bezlusterkowiec Nie namawiam Cię na D750 tylko chce żebyś wiedział, że brzydkie kaczątko też da się pokochać
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  5. #15

    Domyślnie

    Mini21, moja refleksja, taka życiowa/zdroworozsądkowa. Czy D800 jest Ci aż tak potrzebny, że musisz brać na niego kredyt? Czy żyjesz z fotografii?
    W D700 przeszkadza Ci "coś tam", skąd wiesz czy w D800 nie będzie też "czegoś", co będzie Ci przeszkadzało? Czy masz sprawdzone szkła etc...?
    Można wpaść gonienie króliczka, gdzie ta pogoń nigdy nie ma końca.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Mini21, moja refleksja, taka życiowa/zdroworozsądkowa. Czy D800 jest Ci aż tak potrzebny, że musisz brać na niego kredyt? Czy żyjesz z fotografii?
    W D700 przeszkadza Ci "coś tam", skąd wiesz czy w D800 nie będzie też "czegoś", co będzie Ci przeszkadzało? Czy masz sprawdzone szkła etc...?
    Można wpaść gonienie króliczka, gdzie ta pogoń nigdy nie ma końca.
    Powiem Ci tak - niestety, nigdy nie będzie mnie stać tak, żeby wyciągnąć z konta i zapłacić...
    Żyje z renty więc nie poszaleje.
    Z fotografii nie żyję, ale mam tak od dawna że ciągnie mnie do "lepszego".
    Fotografia to w zasadzie jedyna przyjemność jaka mi pozostała dlatego chcę w nią zainwestować.
    Wiem, że to nigdy się nie zwróci ale trudno...
    Nie mam niestety od kogo pożyczyć D800, w NPS już nie jestem (szkoda że wtedy nie pomyślałem gdy jeszcze byłem), tak więc nie wiem jak to będzie współgrać z moimi szkłami (obecnie mam Nikkor 28-70 f2.8 oraz 80-200 D ED) - wydaje mi się że powinny dać radę m

    Ogólnie mam lekką schizę a kontekście szczegółowości i mam wrażenie że D700 jakoś tak mnie już pod tym kątem nie do końca zadowala (jak robię portret, brakuje mi tej struktury skóry, ale ja mogę trochę przesadzać - nie wiem).

  7. #17

    Domyślnie

    A wydruki jakieś robisz? Duże?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  8. #18

    Domyślnie

    Wydruki robię, ale na A4
    A tak serio - mam powiększenia 70x100 z D300s i bez problemu.

  9. #19

    Domyślnie

    A może pomyśl o D3x ? W zakresie obrazka na niskich iso to nadal fantastyczne body (dla mnie na bazowych iso numer jeden pod względem "odbioru" materiału. AF działający bardzo pewnie ze wszystkimi szkłami i w każdych warunkach (poza całkowitą ciemnicą); mimo że nie tak szybki jak ten z najnowszych konstrukcji to w fotografii o której piszesz - zdecydowanie więcej niż wystarczający (np. lepiej niż d800 współpracuje z jasnymi stałkami i w kontrowym świetle) Solidność body - zdecydowanie klasa mistrzowska.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Myślałem o nim.
    Byłby w sumie idealny, bo ma lepszą matrycę od D700 ale nie tak wymagająca jak D800.
    Problem to dostępność i cena.
    Niestety - za 5-6 tyś. dostać można egzemplarz już z dość sporym przebiegiem (100 tyś choć nie wiem jaka jest prognozowana żywotność).
    Odpada konieczność dokupienia gripa (dla mnie mus).
    Ciężki wybór...

    - - - - kolejny post - - - - - -

    BTW. Czy ktoś z posiadaczy D800 (D810 w sumie też) byłby tak miły i przesłał mi jakieś zdjęcie - portret (najlepiej studyjny) żeby móc obejrzeć ten plik z bliska?
    Raczej nie znajdzie się tu nikt kto posiada D800 i D700 bo to by było idealne...

Strona 2 z 21 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czas na zmianę, d5200?
    By mikis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 13:16
  2. Czy jest sens się jeszcze edukować - czyli szkoła foto - jaką wybrać
    By mini21 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 23:06
  3. [ Krajobraz ] Czas na zmianę opatrunku :)
    By nimnull in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2012, 11:44
  4. Czas na zmianę D50
    By fotoMichal in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 24-08-2008, 19:45
  5. Czas na zmianę systemu
    By kiemlo in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-09-2006, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •