Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Yongnuo RF605N a Ouantum T600-problem.

    Witam.
    Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jest to moje pierwsze spotkanie z tym sprzętem i mam problem. Mam sterowniki jak w tytule i do tej pory używane były z lampą SB900. Nie było żadnych problemów z takim zestawieniem. Wczoraj miałem okazje podłączyć się z tym zestawem do lampy Quantum T 600 i zestaw ten nie działał zupełnie. Aparat to D7000. Po podłączeniu sterownika do aparatu i odbiornika do lampy, lampa nie błyskała z aparatu. Co ciekawe to, jak na sterowniku wcisnąłem test to Quantum odpalała. Nie błyskała tylko z aparatu. Może trzeba coś w aparacie przestawić ?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Możliwe, ze to ten sam problem co miałem z R+600 DP po serwisie - lampa wyzwalała się na zwarcie styków i na naciśnięcie guzika w RF-603, ale ani PK Pro, ani RF-603 nie wyzwalały z aparatu.
    Problemem była czułość gniazda wyzwalania w lampie. Impuls z wyzwalaczy przy sygnale z aparatu był zbyt krótki.
    U mnie problemem bylo wstawienie nowej elektroniki (chyba z DP600), a w niej był inny kondensator na gdzieś dziś wyzwalania.

    Podobne problemy z nowymi quantuumami już nie jedna osoba zgłaszała. Definitywnego rozwiązania nie ma.
    Można próbować gadać z serwisem, ale nie są zbyt chętni, można zrobić sobie samemu przekaźnik, który wydłuży czas impulsu (budowa prosta - tranzystor, kondensator, bateria i ew. Rezystor), no i można zmienić lampy na takie, które nie mają problemów.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 17-02-2017 o 11:08
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cocodrillo Zobacz posta
    jak na sterowniku wcisnąłem test to Quantum odpalała. Nie błyskała tylko z aparatu. Może trzeba coś w aparacie przestawić ?
    Czy dobrze rozumiem:
    - zakładasz nadajnika na aparat, podłączasz lampę do odbiornika
    - naciskasz spust aparatu - nie błyska
    - nie zmieniając kompletnie nic naciskasz "test" na nadajniku, tym na aparacie - lampa błyska?

    Czy wcześniej używałeś tych nadajników na tym aparacie? Jeśli nie, być może są jakieś minimalne luzy, i styk wyzwalania stopki nadajnika nie trafia na styk wyzwalania sanek aparatu? Czy odbiornik sygnalizuje w momencie naciśnięcia spustu w aparacie, że coś odbiera?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Czy dobrze rozumiem:
    - zakładasz nadajnika na aparat, podłączasz lampę do odbiornika
    - naciskasz spust aparatu - nie błyska
    - nie zmieniając kompletnie nic naciskasz "test" na nadajniku, tym na aparacie - lampa błyska?

    Czy wcześniej używałeś tych nadajników na tym aparacie? Jeśli nie, być może są jakieś minimalne luzy, i styk wyzwalania stopki nadajnika nie trafia na styk wyzwalania sanek aparatu? Czy odbiornik sygnalizuje w momencie naciśnięcia spustu w aparacie, że coś odbiera?
    Dokładnie jest tak jak piszesz. Dobrze rozumiesz. Zestaw ten działa z lampą błyskową SB900 bez problemów.
    Dodam, że mój kolega ma d750 i taki sam zestaw nadajnik odbiornik Yongnuo RF605N i też jest tak samo. Ta lampa z innego zestawu wyzwalaczy ( chyba quantum,ale nie mam pewności ) działa za naszymi aparatami i nie ma problemu z wyzwalaniem.

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba nie do końca rozumiem :/
    - zakładasz nadajnik na aparat
    - na odbiornik zakładasz lampę sb900
    - robisz zdjęcie, lampa błyska, naciskasz "test" na nadajniku (na aparacie), lampa błyska
    - zdejmujesz z odbiornika sb900, podłączasz do odbiornika lampę studyjną (nie zmieniając nic na aparacie)
    - naciskasz "test" na nadajniku założonym na aparat, lampa studyjna podłączona do odbiornika błyska
    - robisz zdjęcie, lampa studyjna nie błyska
    Czy o to chodzi? Jeśli tak, to nie mam pomysłu co może być problemem.

  6. #6

    Domyślnie

    Pisałem wcześniej, że dobrze rozumiesz. tak właśnie jest. Dotyczy to też mojego kolegi który ma taki sam zestaw sterowników tylko aparat D750 i wczoraj obaj mieliśmy ten sam problem.
    Ostatnio edytowane przez cocodrillo ; 17-02-2017 o 13:53

  7. #7

    Domyślnie

    r_m - tak dokładnie jest. Impuls z wyzwalaczy do lampy jest prawdopodobnie zbyt krótki dla lampy aby go wychwyciła. Natomiast jak naciskasz na guzik na wyzwalaczu, to ten impuls jest znacznie dłuższy i lampa działa.
    @cocodrillo - jak masz możliwość, to podłącz lampę kablem bezpośrednio do aparatu i sprawdź czy się wyzwala. U mnie tak też nie chciała działać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    r_m - tak dokładnie jest. Impuls z wyzwalaczy do lampy jest prawdopodobnie zbyt krótki dla lampy aby go wychwyciła. Natomiast jak naciskasz na guzik na wyzwalaczu, to ten impuls jest znacznie dłuższy i lampa działa.
    @cocodrillo - jak masz możliwość, to podłącz lampę kablem bezpośrednio do aparatu i sprawdź czy się wyzwala. U mnie tak też nie chciała działać.
    Spróbuje tak zrobić, ale za tydzień bo będę miał dostęp do tej lampy.
    A co do przekaźnika na tranzystorze to może być jakikolwiek ?

  9. #9

    Domyślnie

    Trochę to trwało bo do wczoraj nie było okazji, ale wczoraj podłączyłem lampę z nadajnikiem kablem, ale do gniazdka PC a nie jak wcześniej kabelkiem mini Jack. I lampa wyzwalała przez kabel bez problemu. Więc podłączyłem odbiornik do gniazdka PC i wszystko działa poprawnie. Wystarczy kupić kabelek z wtyczka PC z jednej strony i Jack do lampy i zestaw działa poprawnie. Szkoda tylko, że producent wyzwalaczy nie sprawdził tego i nie dodaje do zestawu takiego kabelka. Coś takiego tylko nie 5 metrów http://www.fotoplus.pl/wyzwalanie-i-...-mini-jack-5-m
    Dziękuję GonzoG za sugestie z kabelkiem.
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Tego chyba nie przewidzieliśmy, ani GonzoG, ani ja
    Producent nie tyle sprawdził, co dokładnie tak to zaprojektował, z tego co pamiętam z instrukcji chyba opisali gniazdka jako "PC output" i "shutter releaase" (przeglądałem angielską wersję)? Nie dodaje, bo te wyzwalacze były projektowane głównie do lamp reporterskich, i większości użytkowników dodatkowy kabelek (za który musieliby zapłacić) nie jest do niczego potrzebny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Problem połączenia lampy Yongnuo YN-660 z Yongnuo RF-603N
    By Matys Fotografia in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2016, 20:02
  2. Yongnuo YN-560 III - problem
    By Araiel in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2015, 13:12
  3. Wyzwalacz RF605N Yongnuo
    By Krycha in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-07-2015, 20:34
  4. Yongnuo yn-622n - problem
    By I'm in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 18:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •