Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45
  1. #31

    Domyślnie

    Jeśli korzystam ze statywu to mam przykręconą płytkę, jeśli idę na reportaż mam dokręconą śrubę również na tyle mocno by się nie odkręciła sama. W wątku padły konkrety odnośnie noszenia aparatu na pasku i padły wątpliwości w kwestii "puszczenia" jednego z punktów mocowania. Dlatego podałem swój przykład jako pewny sposób przenoszenia sprzętu. Nigdzie nie neguję sensowności użycia rozwiązań PD, a jedynie przytaczam plusy rozwiązań RS.

  2. #32

    Domyślnie

    Osobiście uważam, że wybór pomiędzy rozwiązaniami jest .... trudny. Zwłaszcza, że da się zaadoptować pasek typu slide do mocowania za płytkę.
    U mnie zadecydował m.in. rozmiar paska po odczepieniu i zwinięciu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnieszka76 Zobacz posta
    Proszę jeszcze o wyjaśnienie jednej kwestii.

    Ja interpretuję to tak, że „siły”, które mogłyby wyrwać punkt zaczepienia aparatu do paska rozkładają się na dwa punkty (są mniejsze) niż w przypadku jednego punktu mocowania, czy mam rację? Niezależnie od ilości punktów mocowania, jeśli któryś zawiedzie, to i tak zestaw ląduje na ziemi!
    Koledzy już napisali chyba wszystko na temat "lądowania na ziemi" ja chciałbym jednak zwrócić uwagę na inną różnicę pomiędzy systemem PD i Reportera. W Reporterze drugie mocowanie (do uszka aparatu) jest zabezpieczeniem, natomiast pomijając kwestie ewentualnego bezpieczeństwa, a patrzą na to z punktu wiszenia wygody noszenia aparatu na pasku, pasek obydwoma końcami jest zamocowany do śruby statywowej, czyli w jednym punkcie i to miałem na myśli. Natomiast w PD pasek jest zawsze mocowany w dwóch różnych miejscach na korpusie. Możemy szybko wybrać dwa z trzech punktów mocowania (dwa uszka i śruba statywowa). Dla mnie z punktu widzenia wygody noszenia aparatu jest to ogromna różnica, ponieważ aparat zamocowany jednym końcem paska do uszka, a drugim do śruby statywowej, stabilnie przylega do biodra nawet w czasie szybkiego poruszania się z długim obiektywem w marszu lub nawet marszobiegu. W podobnej sytuacji, na pasku typu Reporter aparat zachowuje się bardziej jak koniec wahadła (po prostu dość mocno na nim dynda).
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 23-07-2017 o 15:46

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    W Reporterze (...) pasek obydwoma końcami jest zamocowany do śruby statywowej, czyli w jednym punkcie i to miałem na myśli. Natomiast w PD pasek jest zawsze mocowany w dwóch różnych miejscach na korpusie.
    @mmluty, nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale w RS pasek jest mocowany w dwóch różnych miejscach- śruba i ucho.

  5. #35

    Domyślnie

    Wyraźnie nie potrafię wytłumaczyć sedna tej różnicy, chyba najlepiej posłużyć się filmikiem który pokazuje jak aparat układa się na korpusie fotografa przy różnych mocowaniach tego paska do aparatu.
    https://www.youtube.com/watch?v=M7OMsCh9S5c

    Znalazłem jeszcze jeden filmik gdzie w pewnym momencie jest dokładniej pokazane co miałem na myśli. Dokładnie od drugiej minuty.
    https://www.youtube.com/watch?v=UVMP8knQhHU
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 23-07-2017 o 19:20

  6. #36

    Domyślnie

    Mam peak design, mam blackberry rapid , mam szelki reportera i skóra oraz Spider holster pro.
    Najmniej wygodny jest dla black rapid. Peak design wygodny ładny. Szelki repo spoko, natomiast dobre skórzane wygodniejsze. Dlaczego mnie ideałem jest Spider holster, ale drogi i raczej pod duże zestawy.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L11 przy użyciu Tapatalka
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kontradmiral86 Zobacz posta
    W sytuacji jak na poniższym zdjęciu, a o takiej myślała zapewne @Agnieszka76, aparat ląduje na ziemi.
    Dokładnie o takiej sytuacji myślałam, nb. tożsama sytuacja jak w przypadku punktów: uszko – płytka ARCA.
    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Koledzy już napisali chyba wszystko na temat "lądowania na ziemi"
    Bardzo dziękuję. Wszystko mi się rozjaśniło… „Jasność, widzę jasność!”
    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Natomiast w PD pasek jest zawsze mocowany w dwóch różnych miejscach na korpusie. Możemy szybko wybrać dwa z trzech punktów mocowania (dwa uszka i śruba statywowa). Dla mnie z punktu widzenia wygody noszenia aparatu jest to ogromna różnica, ponieważ aparat zamocowany jednym końcem paska do uszka, a drugim do śruby statywowej, stabilnie przylega do biodra nawet w czasie szybkiego poruszania się…
    Dla mnie komfort jest równie ważny jak prostota rozwiązań, jakość i wygląd. Dlatego mój wybór teraz jest oczywisty. Bardzo dziękuję Koledzy za pomoc i cierpliwość.

    Pozdrawiam
    Agnieszka

  8. #38

    Smile

    No i stała się jasność

    Pasek na szyję Peak Design SLIDE zagościł na dobre i został ze mną. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Mam tylko jedną wątpliwość... czy mogę bezpiecznie kotwicę "zakotwić" o pierścień zamocowany na śrubie płytki Manfrotto 200PL RC2 Q2 czy lepiej "bezpieczniej" wyposażyć się w inną płytkę? Płytka standard PD z zestawu nie pasuje do adapteru do głowic Manfrotto (jest za mała - nie blokuje się)! Zastanawia mnie czy pierścień "nie wysunie się" ze śruby. Próbowałam go wyjąć ale nie mam tyle siły... wydaje się, że dobrze "siedzi". Czy ktoś miał przyjemność sprawdzić jak on jest zamocowany (może jest to konstrukcja zamknięta), może komuś wysunął się albo zszedł ze śruby?

    Dziękuję za wszelkie sugestie.

    Pozdrawiam,
    Agnieszka




  9. #39

    Domyślnie

    nie bój się o płytkę manfrotto-ja na niej przez 2 lata nosiłem D700+grip+szkła f/2.8+PKP+SB910 na szelkach, nigdy się nie poluzowała itp.
    Peak design slide także mam na niej zamontowana jak Ty masz- nie sprawia problemów.
    "Nie chcieć to znaczy chcieć nie chcieć." Mundek

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emet_b Zobacz posta
    Peak design slide także mam na niej zamontowana jak Ty masz- nie sprawia problemów.
    emet_b bardzo Ci dziękuję. Skoro masz tak samo zakotwioną kotwicę, to bardzo mnie uspokoiłeś. Nie bałam się o poluzowanie... to miałam już sprawdzone wielokrotnie - "0" problemów!

    Pozdrawiam
    Agnieszka

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DIY Shoulder RIG czyli statyw naramienny własnej roboty
    By Aeon88 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 11:00
  2. DSLR-Rig - Uchwyt naramienny
    By puszosław in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 05:51
  3. Ciężki sprzęt
    By przemek11441 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 19:49
  4. Ciężki wybór
    By tomaszekj3 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 14:19
  5. Ciężki kaliber.
    By Hlynur in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 14:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •