Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    @Agnieszka76 przepraszam, że nie wszystko w moim poście było całkiem jasne, ale tutaj często operujemy pewnymi skrótami myślowymi bo inaczej posty musiałyby być długie, na to często brakuje czasu a najczęściej jest też zbędne. Dzięki Kujocisko wszystko się szybko wyjaśniło. Dodam tylko, że do noszenia jednego aparatu na pasku, tak jak pisali koledzy wcześniej, nie spotkałem podobnie wygodnego i uniwersalnego rozwiązania. Mogę też potwierdzić, że nawet z obiektywem dość ciężkim takim jak Tamron 150-600, aparat przewieszony przez ramię leży na biodrze jak colt w kaburze (dzięki zamocowaniu na jednym uszku aparatu i na płytce ARCA przykręconej do otworu statywowego w aparacie), a jeżeli zachodzi potrzeba, to jednym ruchem można zamocować pasek do drugiego uszka aparatu (dzięki kotwiczce) i powiesić na szyi.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 22-07-2017 o 19:42

  2. #22

    Domyślnie

    [QUOTE=mmluty;3868282]@ mmluty wszystko jest OK. Jak na spokojnie przeczytałam w domu jeszcze raz Twój post, to stwierdziłam, że jestem „czepialska”, bo skróty są do przyjęcia… ale kobiety takie są z natury, że często łapią za słówka.
    Na swoje usprawiedliwienie zdradzę Wam, że czytałam Twój post w pracy na szybko … w stresie żeby nie być „przyłapaną”… wiem, wiem, to nie profesjonalne z mojej strony… ach te baby!

    Niestety deficyt czasu po pracy zmusza czasem do taktyki: szybkie pytanie – prosta odpowiedź. A ponieważ nikogo nie stać na pomyłki lepiej spytać „pionierów” jakiś rozwiązań i rozwiać swoje wątpliwości niż się samej zdziwić i żałować! Dlatego bardzo dziękuję za wszelkie wyjaśnienia i pomoc.
    Proszę jeszcze o wyjaśnienie jednej kwestii.
    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    … Dwa punkty mocowania….
    Ja interpretuję to tak, że „siły”, które mogłyby wyrwać punkt zaczepienia aparatu do paska rozkładają się na dwa punkty (są mniejsze) niż w przypadku jednego punktu mocowania, czy mam rację? Niezależnie od ilości punktów mocowania, jeśli któryś zawiedzie, to i tak zestaw ląduje na ziemi!

    Serdecznie pozdrawiam,
    Agnieszka

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnieszka76 Zobacz posta
    Ja interpretuję to tak, że „siły”, które mogłyby wyrwać punkt zaczepienia aparatu do paska rozkładają się na dwa punkty (są mniejsze) niż w przypadku jednego punktu mocowania
    Siła jest ciągle ta sama. A skoro rozkłada się na dwa punkty (lub więcej) to każdy z nich jest odpowiednio mniej obciążony.
    Cytat Zamieszczone przez Agnieszka76 Zobacz posta
    Niezależnie od ilości punktów mocowania, jeśli któryś zawiedzie, to i tak zestaw ląduje na ziemi!
    Skoro któryś z punktów zawiedzie, to zestaw trzyma się na innych, więc niekoniecznie ląduje na ziemi. Gdyby tak miało się zdarzyć, to musiałyby zawieść wszystkie punkty mocowania. Gdzie tu jakakolwiek logika w Twojej interpretacji???

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Siła jest ciągle ta sama. A skoro rozkłada się na dwa punkty (lub więcej) to każdy z nich jest odpowiednio mniej obciążony.
    Czyli sila dzialajaca na jeden punkt jest mniejsza.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Skoro któryś z punktów zawiedzie, to zestaw trzyma się na innych, więc niekoniecznie ląduje na ziemi. Gdyby tak miało się zdarzyć, to musiałyby zawieść wszystkie punkty mocowania. Gdzie tu jakakolwiek logika w Twojej interpretacji???
    Jesli aparat jest przewieszony przez szyje lub ramie to wystarczy, ze jeden z punktow zawiedzie i aparat laduje na ziemi. To akurat bardzo logiczne.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kontradmiral86 Zobacz posta
    Czyli sila dzialajaca na jeden punkt jest mniejsza.
    Jak widzisz możesz się mylić. Kwestia jak to jest rozwiązane. U mnie obciążony jest tylko jeden punkt mocowania. Drugi, dodatkowy zaczyna być obciążony w momencie gdy ten główny zawiedzie.


    Cytat Zamieszczone przez kontradmiral86 Zobacz posta
    Jesli aparat jest przewieszony przez szyje lub ramie to wystarczy, ze jeden z punktow zawiedzie i aparat laduje na ziemi. To akurat bardzo logiczne.
    Jak wyżej- nie ma to znaczenia póki nie zerwie się sama szelka/pasek. A nie o szelce/pasku mówimy tylko o punktach mocowania.
    Już kiedyś pisałem w innym wątku- wypiął mi się kiedyś jeden zestaw który przez nieuwagę źle zapiąłem do bloczka. Gdyby nie dodatkowy punkt mocowania całość poleciała by na ziemię.


  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jak widzisz możesz się mylić. Kwestia jak to jest rozwiązane. U mnie obciążony jest tylko jeden punkt mocowania. Drugi, dodatkowy zaczyna być obciążony w momencie gdy ten główny zawiedzie.
    Ale to Ty napisales: "to każdy z nich jest odpowiednio mniej obciążony". Czyli na kazdy dziala mniejsza sila.


    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Jak wyżej- nie ma to znaczenia póki nie zerwie się sama szelka/pasek. A nie o szelce/pasku mówimy tylko o punktach mocowania.
    Już kiedyś pisałem w innym wątku- wypiął mi się kiedyś jeden zestaw który przez nieuwagę źle zapiąłem do bloczka. Gdyby nie dodatkowy punkt mocowania całość poleciała by na ziemię.
    Rzeczywiscie jezeli aparat jest tak zamocowany jak na Twoim zdjeciu to masz jak najbardziej racje. Notabene calkiem dobry patent.
    W sytuacji jak na ponizszym zdjeciu, a o takiej myslala zapewne @Agnieszka76, aparat laduje na ziemi.


  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kontradmiral86 Zobacz posta
    Ale to Ty napisales: "to każdy z nich jest odpowiednio mniej obciążony". Czyli na kazdy dziala mniejsza sila.
    Mój błąd, nie do końca odpowiednio się wyraziłem. U mnie dodatkowy punkt mocowania (ten zabezpieczający) jest na tyle mało obciążony, że uznałem iż obciążenia na nim nie ma (pasek nie jest napięty). Taki skrót myślowy z mojej strony.
    Cytat Zamieszczone przez kontradmiral86 Zobacz posta
    Rzeczywiscie jezeli aparat jest tak zamocowany jak na Twoim zdjeciu to masz jak najbardziej racje. Notabene calkiem dobry patent.
    W sytuacji jak na ponizszym zdjeciu, a o takiej myslala zapewne @Agnieszka76, aparat laduje na ziemi.

    Nie wiem jaki sposób mocowania miała na myśli. Ja ze swojej strony podałem bezpieczny przykład mocowania sprzętu który warto rozważyć.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kontradmiral86 Zobacz posta
    Ale to Ty napisales: "to każdy z nich jest odpowiednio mniej obciążony". Czyli na kazdy dziala mniejsza sila.
    Mój błąd, nie do końca odpowiednio się wyraziłem. U mnie dodatkowy punkt mocowania (ten zabezpieczający) jest na tyle mało obciążony, że uznałem iż obciążenia na nim nie ma (pasek nie jest napięty). Taki skrót myślowy z mojej strony.
    Cytat Zamieszczone przez kontradmiral86 Zobacz posta
    Rzeczywiscie jezeli aparat jest tak zamocowany jak na Twoim zdjeciu to masz jak najbardziej racje. Notabene calkiem dobry patent.
    W sytuacji jak na ponizszym zdjeciu, a o takiej myslala zapewne @Agnieszka76, aparat laduje na ziemi.

    Czegokolwiek by nie miała na myśli, to ja ze swojej strony podałem bezpieczny przykład mocowania sprzętu który warto rozważyć.

  8. #28

    Domyślnie

    Sorry, gadacie bez składu i porównujecie dwa, zupełnie inne metody mocowania paska.

    Na zdjęciach nikoniarza jest reporterski pasek typu slide, w którym słabym punktem jest śruba wkręcana w mocowanie statywowe. Ta śruba może się wykręcić, więc stosuje się dodatkowy pasek łączący uszko w korpusie z pasem nośnym. To potrzebne zabezpieczenie i już mnie uratowało w moim Reporterze.

    Paski PD są nietypowym slidem, moim zdaniem przy ich stosowaniu jest mniejsza szansa o utratę jednego z punktów mocujących. A ponieważ pasek nie tworzy zamkniętej pętli, więc nie ma możliwości zastosowania patentu zabezpieczającego z typowych pasków typu slide. Koniec wywodu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #29

    Domyślnie

    A widzisz, mnie za to śruba nigdy się sama nie odkręciła...

  10. #30

    Domyślnie

    Jak korzystasz ze statywu, to może się zdarzyć, że nie dociągniesz śruby przy ponownym montażu. Płytka jest zwykle dobrze dociągnięta kluczem, jest mocowana na stałe i ma większą powierzchnię styku, ma więc mniejsze szanse na obluzowanie.
    Pomyślałem, że jeżeli ktoś by chciał zrobić dodatkowe zabezpieczenie do pasków PD, to wystarczy połączyć kawałkiem cienkiej linki plastikowe mocowanie kotwic. Wtedy pasek będzie tworzyć zamkniętą pętlę i dalej będzie utrzymywać aparat po utracie jednej z kotwic. Ale jak pisałem - IMO PD oferuje bardzo pewne mocowanie aparatu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DIY Shoulder RIG czyli statyw naramienny własnej roboty
    By Aeon88 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 11:00
  2. DSLR-Rig - Uchwyt naramienny
    By puszosław in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 05:51
  3. Ciężki sprzęt
    By przemek11441 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 19:49
  4. Ciężki wybór
    By tomaszekj3 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 14:19
  5. Ciężki kaliber.
    By Hlynur in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 14:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •