Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    Ja mam, co prawda parę kilo mniej, bo D500 używam z N24-70, ale Peak Design Slide daje radę! Pasek nie wżyna się w szyję, a tym bardziej w ramię. Rozumiem, że Twoje szkło to inna waga, ale jeśli chodzi o jakość wykonania i użytkowania, to tylko pogratulować. Polecam.
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2004
    Miasto
    wielkopolska
    Posty
    55

    Domyślnie

    Szeroki Peak Design jest mega wygodny, wytrzymałość (nośność) tych klipsów to o ile pamiętam 50 kg, łatwość regulacji długości deklasuje wszystko inne co jest na rynku. Często używam lustrzanki do filmowania pasek wtedy przeszkadza
    dwa kliki i nie ma paska. Pastylek mam więcej w tej chwili na tym systemie nosze d800, sonego a6500, lornetkę, i cokolwiek nowego kupię.
    Mam też sigmę 150-600 ale bywa że wisi też nikkor 500 f4 VR. Chcesz nosisz jak zwykły pasek do aparatu, jak masz ochotę bez zdejmowania z szyi wydłużasz i przekładasz na biodro, zmeczy się jeden bark przekładasz ręce i masz na drugim itd.

  3. #13
    dawniej hydra.ulik Awatar hydra_ulik
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Wioska obok Szczecina
    Posty
    524

    Domyślnie

    [QUOTE=miro60;3817091 Chcesz nosisz jak zwykły pasek do aparatu, jak masz ochotę bez zdejmowania z szyi wydłużasz i przekładasz na biodro, zmeczy się jeden bark przekładasz ręce i masz na drugim itd.[/QUOTE]

    Nie trzeba...
    Wystarczy, że nie ściągnie uchwytu do statywu/monopodu, a zapnie klipsa na nim... Mega wygodny jest wtedy na ramieniu
    Pozdrawiam kolektyw. Grzesiek
    --------------------------------------
    Aparat, obiektywy...

  4. #14

    Domyślnie

    Miałem niedawno podobny dylemat z paskiem do T150-600 i wybrałem ostatecznie Peak Design. Krotko dlaczego taki wybór?
    Dwa punkty mocowania i możliwość mocowania do płytki mocującej zamocowanej np. w monopodzie, co często wykorzystuję przy podchodzie.
    Szybka i wygodna regulacja długości paska jedną ręką, co umożliwia zmianę sposobu noszenia aparatu "w locie" (na ramieniu przez szyję, na szyi lub na samym ramieniu)
    Łatwość wypięcia paska z kotwiczek np. przy mocowaniu na statywie lub wkładaniu do torby czy plecaka.
    Wydaje mi się, że zupełnie inne są w tym względzie potrzeby w sytuacji kiedy robimy reportaż w jednym miejscu (sala, dom weselny czy inna impreza), a zupełnie inne kiedy z obiektywem 150-600 i plecakiem musimy często przejść kilka kilometrów przez las. Jak na razie dla mnie PD jest do tego drugiego optymalny.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 17-02-2017 o 15:50

  5. #15

    Domyślnie

    Dzisiaj kupiłem Peak Design Slide. Wybierałem między nim a Blackrapid Cross Shot i Blackrapid Sport. Po przymierzeniu wszystkich, najlepiej (z podpiętym D500 s Sigmą 150-600 S) leżał właśnie Peak Design W przypadku PD aparat najlepiej przylega do ciała lufą skierowaną ku ziemi przez co nie dynda na lewo i prawo tak jak z podpiętymi Blackrapid.

  6. #16

    Domyślnie

    I musiałeś podjąć trudną decyzję wybierając jeden z trzech ślicznych kolorów . Życzę dużo frajdy z używania.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #17

    Domyślnie

    Akurat tutaj decyzja była prosta i szybka - w grę wchodził tylko czarny
    I byłbym zapomniał - dziękuję wszystkim za konstruktywne rady i wszelkie polecenia. Bardzo pomogliście

  8. #18

    Domyślnie

    Witam wszystkie Koleżanki i Kolegów.

    Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Proszę o wyjaśnienie kilku kwestii. Z góry dziękuję za pomoc.

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Dwa punkty mocowania...
    Nie jestem inżynierem... czy chodzi tylko o to, że zestaw "nie zerwie / wyrwie się" z punktu mocowania "tak łatwo" jak w przypadku jednego punktu mocowania? Bo przecież jeśli których z dwóch zaczepów puści, to i tak zestaw ląduje na ziemi!

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    możliwość mocowania do płytki mocującej zamocowanej np. w monopodzie, co często wykorzystuję przy podchodzie.
    Proszę o wyjaśnienie jak to wygląda w praktyce (mocowanie)... trudno mi sobie wyobrazić jak wygląda wówczas mocowanie paska w tych dwóch punktach (? może jakieś zdjęcie podglądowe

    Pozdrawiam
    Agnieszka

  9. #19

    Domyślnie

    Koleżanko leniwa : https://www.peakdesign.com/product/straps/slide

    Na zdjęciach jedna z kotew jest zaczepiona o płytkę Peakdesign zgodną z Arcaswisss. Służy ona do wpinania w uchwyt PD na szelce plecaka lub umożliwia wpięcie w statyw z mocowaniem zgodnym z arcaswiss. Bardzo wygodne, polecam.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #20

    Domyślnie

    Kojocisko,
    dziękuję za odpowiedź. Teraz mam pewność co Autor miał na myśli!
    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Na zdjęciach jedna z kotew jest zaczepiona o płytkę Peakdesign zgodną z Arcaswisss.
    Wzięłam zbyt dosłownie skrót myślowy Kolegi mmluty
    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    możliwość mocowania do płytki mocującej zamocowanej np. w monopodzie, co często wykorzystuję przy podchodzie.
    Zbyt dosłownie to potraktowałam. Właściwy tok myślenia… „możliwość mocowania do płytki mocującej, którą możemy zamocować np. w monopodzie, statywie (a nie podchod z body wpiętym w monopod)….
    Przepraszam za złe zrozumienie tematu…

    Pozdrawiam serdecznie
    Aga

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DIY Shoulder RIG czyli statyw naramienny własnej roboty
    By Aeon88 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 11:00
  2. DSLR-Rig - Uchwyt naramienny
    By puszosław in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 05:51
  3. Ciężki sprzęt
    By przemek11441 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2013, 19:49
  4. Ciężki wybór
    By tomaszekj3 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 14:19
  5. Ciężki kaliber.
    By Hlynur in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2008, 14:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •