Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zaicev Zobacz posta
    O kompaktach raczej nie myślałem bo w przyszłości chciał bym rozbudować zestaw o znacznie lepsze szkła a poza tym zdecydowanie łatwiej przesiąść się na inne dziedziny fotografii z wymiennymi obiektywami.

    A co do wymiany puszki na inną Nikona to fakt popełniłem błąd jak kupowałem d3100, wtedy zaczynałem z fotografią teraz mniej więcej wiem co chcę ale swego czasu miałem w rękach i Olka M5 i Sony a6000
    i szczerze bardzo urzekła mnie ergonomia i elektroniczny wizjer jak dla mnie bije lustrzanki przez swoje możliwości co prawda nie optyczne ale inne wspomagacze i mogę za nieduże pieniądze kombinować z manualami wszelakich systemów a w nikonach jest jakiś problem z ostrzeniem do nieskończoności i inne problemy fakt w bezlusterkowca musiał bym znacznie więcej grosza włożyć ale ja jestem takim człowiekiem że lubię kupować sprzęt i się cieszyć coś ciągle zmieniać by brnąć ku lepszemu ale no cóż "więcej sprzętu niż talentu"
    Dodam jeszcze, że jak chcesz rozbudować system i próbować innych dziedzin fotografii to zostałbym przy Nikonie, lub Canonie, w tych systemach masz duży wybór akcesoriów/obiektywów itd. Jak wydaje jakąś kwotę na obiektyw, to chcę go na dożywocie, szkoda mi pieniędzy na obiektywy DX, a co dopiero jakbym miał u4/3. Jeszcze w celach turystycznych rozumiem bezlustro/kompakt, sam mam kompakt, ale odkąd mam lustrzanki rzadko używam, głównie na rower, albo jak nie można wnieść lustra Kolejny problem z u4/3 to inne kąty widzenia obiektywu, więc 50mm będzie już długim obiektywem, na D3100 już jest długi. U mnie też 50mm rządzi, ale na filmie, na DX wolę 35mm Jakbym nie miał analogów to pewnie kupiłbym coś typu 17-50 2.8 i spokój

    Co do małej odległości obiektywu od lustra, to rzeczywiście w Nikonie z tym jest problem i ciężko wyjustować obiektywy o innych mocowaniach, zazwyczaj jedynym sposobem jest adapter z soczewką, ale znowu w Canonie z tego co wiem jest problem z potwierdzeniem ostrości w obiektywach bez elektroniki, więc też tak cudownie nie jest
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  2. #22

    Domyślnie

    A co powiecie na temat obiektywu Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM czy sprawi się w podróżach? Cena kusząca ok 1200zł czy warto czy macie lepsze pomysły jeśli chodzi o tą ogniskową?

  3. #23

    Domyślnie

    Mnie się sprawia, i to bardzo.
    Tyle, że cena 1200 to raczej za używany lub nie z polskiej dystrybucji. Moim zdaniem warto dopłacić te 300 zł za gwarancję.

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    80

    Domyślnie

    byłem na 2 warsztatach organizowanych przez ambasadorów Olympusa i żaden z nich nie fotografuje tylko m4/3. Wg mnie w studio lustrzanka czy m4/3 nie ma różnicy, i oscara temu kto je rozpozna. Tam gdzie potrzebujemy dużej głębi ostrości również m4/3 lepiej się sprawdzi. Szklarnia jest fenomenalna wspomniane 75 1,8 jest obłędne. Aparaty są wykonane wręcz biżuteryjnie. Nawet em10 II robi dobre wrażenie. Tylko ilu z nas robi foty w studio. Mnie nie przekonali do m4/3. Myślę że system może być fajnym uzupełnieniem ale nie głównym sprzętem. Mnie przed zakupem powstrzymało przede wszystkim tethering który działa tylko w EM1i EM5II i to tylko z dedykowaną aplikacją. Po podłączeniu do LR jak to mówił klasyk: "ciemność widzę" Reasumując kupiłem d7000 który gabarytami podchodzi pod EM1+ 17-50 2,8 35 i 50 mm i cieszę się zdjęciami. Na portalach foto średnio raz w tygodniu pojawia się artykuł na temat wspaniałości m4/3. No cóż korzyści obopólne: producent reklamuje swój sprzęt a przy okazji ambasador reklamuje siebie i nic w tym złego.

  5. #25

    Domyślnie

    Foty w studio to nie tylko duża GO.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Mnie się sprawia, i to bardzo.
    Tyle, że cena 1200 to raczej za używany lub nie z polskiej dystrybucji. Moim zdaniem warto dopłacić te 300 zł za gwarancję.
    Myślałem raczej o używanym aż tak awaryjne są te obiektywy?

  7. #27

    Domyślnie

    Po mojej Sigmie po ponad roku dość intensywnego użytkowania nie widać żadnych śladów (poza luźną osłoną ps), nie naprawiałem, nie wysyłałem do kalibracji. Podobno po ok. 4 latach stan tych obiektywów się pogarsza, zobaczymy. Ja ewentualnie kupię następną taką samą Sigmę, o ile będzie, bo w tej cenie i jakości optycznej nic nie widzę lepszego. Uważam, że 200-300 zł warto dopłacić do nowej względem używanej dla świętego spokoju i gwarancji.

  8. #28

    Domyślnie

    A proszę mi powiedzieć jak przy tej Sigmie wygląda Tamron SP AF 17-50mm f2,8 XR niemalże o identycznych parametrach i identycznej cenie?
    Oraz czy ktoś coś może powiedzieć o Sigma 10-20 mm 4-5.6 DC HSM używa go ktoś.
    Już generalnie jestem przekonany do pozostania przy systemie nikona wyjdzie to faktycznie zdecydowanie taniej wybór szkieł mnie przekonał i ich ceny a w przyszłości kupię lepszą puszkę ale na razie szkła i filtry.

  9. #29

    Domyślnie

    Sigma 17-50 jest lepsza optycznie od Tamrona, co potwierdzają różne testy. Będzie to widoczne przede wszystkim na nowszych, większych matrycach. Skoro cena identyczna...

    S10-20 miałem, niezłe, tanie szkło. Wadą, czy raczej cechą, są słabe rogi/brzegi, podobnie zresztą jak w większości UWA. Poza tym w środku dość ostra, dystorsja niewielka jak na ten typ obiektywów, większych wad optycznych nie zauważyłem. Podsumowując, na starszych matrycach jest wręcz super, na nowszych dalej daje radę.

    Według moich obserwacji, UWA, nawet jeśli bardzo lubię, to jednak większość zdjęć robię w standardowym zakresie, nawet krajobrazy.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Zmiana systemu help
    By art_killer in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 21:20
  2. Zmiana systemu
    By d_zbik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-06-2010, 13:11
  3. Zmiana systemu Canona na Nikona
    By Dr Eko in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 10:36
  4. Zmiana systemu - Z czym ugryźć Nikona?
    By Dudi in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-11-2006, 01:38
  5. Zmiana systemu, z Pentaxa na Nikona.
    By Konrad G. in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 04-08-2005, 12:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •